Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 22:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Środowisko

Reklama
Burmistrz Poręby i 80 samorządowców podpisali dokument dla klimatu
Burmistrz Poręby i 80 samorządowców podpisali dokument dla klimatu
7 września w Muzeum Śląskim Ryszard Spyra Burmistrz Poręby wraz z 80 samorządowcami podpisał się pod ekologicznym projektem „Śląskie- przywracamy błękit”. 15.09.2023 11:00
Reklama
Reklama
Burmistrz siedzi z założonymi rękami, a fetor jest coraz mocniejszy
Burmistrz siedzi z założonymi rękami, a fetor jest coraz mocniejszy
Sprawa fetoru unoszącego się na terenie Poręby i Zawiercia przybiera na sile. Wraz z mieszkańcami, którzy odczuwają największy dyskomfort spowodowany nieprzyjemnym zapachem udaliśmy się 22 sierpnia na spotkanie z burmistrzem Poręby - Ryszardem Spyrą. Problem występuje od pięciu lat, a włodarz miasta uważa, że robi w tej sprawie wszystko co w jego mocy, czyli wysyła pisma do odpowiednich instytucji. Mieszkańcy jednak nie tego oczekują od swojego przedstawiciela - chcą realnych, bezpośrednich działań ze strony burmistrza. 10.09.2023 09:21
Reklama
Reklama
Reklama
Prezes ZGK Zawiercie: SADZIMY DRZEWA, ODÓR CHCEMY ZAMKNĄĆ W HALACH
Prezes ZGK Zawiercie: SADZIMY DRZEWA, ODÓR CHCEMY ZAMKNĄĆ W HALACH
Problem nieprzyjemnego zapachu dotyka mieszkańców Poręby i Zawiercia od maja 2018 roku. Przez pięć lat odór nie zmniejszał się, a wręcz przeciwnie - zaczął się nasilać. Mieszkańcy ulic takich jak Armii Krajowej, Myśliwskiej czy Wczasowej mogli powoli czuć się bezsilni, jednak 23 sierpnia w tuneli pojawiło się światełko. Wtedy to bowiem, wraz z trzema przedstawicielami osób, które na co dzień mierzą się z nieprzyjemnościami odorowymi, udaliśmy się na spotkanie z Prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej, Jarosławem Mazurem. Rozmowa napawa optymizmem, a przyszłość zarysowuje się dosyć obiecująco. Miejmy jednak nadzieję, że nie skończy się tylko na słowach, a na faktycznych czynach. 07.09.2023 07:29    2
Reklama
Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024
Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024
Według prawa oświatowego powinno się go: zapewnić uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 127 w/w ustawy, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej i uczniom z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym -także do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 21. rok życia. 06.09.2023 14:00
Reklama
Reklama
JESIEŃ W OGRODZIE
JESIEŃ W OGRODZIE
Kwiaty cebulowe, meble ogrodowe, myjka parowa, czyli jak przygotować ogród na jesień. 30.08.2023 21:06
Reklama
Reklama
Reklama
Kolorowa i relaksująca oaza w twoim wnętrzu
Kolorowa i relaksująca oaza w twoim wnętrzu
Akwarium to nie tylko przestrzeń dla pięknych ryb i roślin wodnych, ale także dekoracyjny element, który może dodać uroku i relaksu do wnętrza twojego domu. Wprowadzenie akwarium do swojego domu to sposób na stworzenie kolorowej oazy natury, która przyciąga uwagę i wprowadza harmonię w przestrzeń. Oto kilka kluczowych aspektów związanych z posiadaniem akwarium w domu: 28.08.2023 23:00
Reklama
Rowery damskie – jak wybrać ten idealny?
Rowery damskie – jak wybrać ten idealny?
Coraz częściej wybieranym środkiem transportu jest rower. Mnóstwo osób jeździ nim już nie tylko rekreacyjnie, ale również na zakupy, do pracy czy na uczelnię. Pozwala to zachować dobrą kondycję, a przy tym ominąć korki i zaoszczędzić na paliwie. 27.08.2023 17:44    1
Reklama
Kolejne inwestycje w Łazach. Ale światła na ulicach brak, a mieszkańców Chruszczobrodu podtapia
Kolejne inwestycje w Łazach. Ale światła na ulicach brak, a mieszkańców Chruszczobrodu podtapia
Gmina Łazy prężnie się rozwija, co ukazują obrady LIII Sesji Rady Miejskiej 10 sierpnia. Gmina mogła poszczycić się wieloma uzyskanymi dofinansowaniami oraz ukończonymi pracami inwestycyjnymi. Nie zabrakło również ciekawych pomysłów i skarg dotyczących np. wyłączania oświetlenia na ulicach gminy oraz zalewaniu przez deszcz posesji mieszkańców w Chruszczobrodzie. 23.08.2023 09:17    1
Reklama
Reklama
Kiedy wreszcie ustąpi fetor?
Kiedy wreszcie ustąpi fetor?
Sprawa nieprzyjemnego zapachu, jaki można odczuć w Porębie na ul. Myśliwskiej, Wczasowej, Armii Krajowej, ale również w Zawierciu na ulicach takich jak: Podmiejska, 11 listopada czy z Kosowej Niwy trwa już od dwóch lat. Hałda śmieci widoczna z okien mieszkańców Poręby oraz Zawiercia jest widoczna również z ulicy. Na pierwszy rzut oka ktoś mógłby pomylić ją ze zwykłą górą. Jednak do Tatr i Śnieżki nam daleko, a takiego szczytu nikt z pewnością nie chciałby zdobyć. 19.08.2023 06:21
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
UROK DOŻYNKOWYCH WITACZY
UROK DOŻYNKOWYCH WITACZY
Ten witacz, informujący że dzisiaj dożynki (15 sierpnia) zobaczyliśmy w Zdowie. Zwyczaj ich ustawiania w miejscowościach, gdzie odbywają się dożynkowe uroczystości zagościł u nas kilka lat temu. 15.08.2023 17:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama