Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 22:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Środowisko

Reklama
Parada traktorów w Kroczycach. Ursusy królują!
Parada traktorów w Kroczycach. Ursusy królują!
Wtorek 15 sierpnia, Dzień Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej. A w Kroczycach o 11 rolnicy zebrali się na drugą już Paradę Traktorów. 15.08.2023 12:10    1
Reklama
Reklama
Powrót do szkoły, powrót alergii? Dlaczego dzieci narzekają na swędzenie oczu w szkole?
Powrót do szkoły, powrót alergii? Dlaczego dzieci narzekają na swędzenie oczu w szkole?
Powroty do szkół zarówno wśród uczniów, jak i rodziców wywołują dużo emocji. Początek roku to czas kompletowania szkolnych wyprawek, prasowania białych koszul, ale to także moment pojawienia się obaw u rodziców dzieci zmagających się z alergią. Zaczerwienione, podrażnione i swędzące oczy mogą spędzić sen z powiek nawet tym, którzy na co dzień mają wszystko pod kontrolą. Jak przygotować alergika na powrót do szkoły? A co zrobić, gdy wróci nauka zdalna, a wraz z nią wielogodzinne wpatrywanie się w ekran? 12.08.2023 16:21
Reklama
Reklama
Reklama
XXV Święto Pstrąga w Złotym Potoku. Dzięki pogodzie wszyscy mogli poczuć się jak ryba w wodzie
XXV Święto Pstrąga w Złotym Potoku. Dzięki pogodzie wszyscy mogli poczuć się jak ryba w wodzie
Złoty Potok - wieś, z prawie 900-letnią historią. To tu, na polecenie hrabiego Edwarda Raczyńskiego w 1881 roku założono najstarszą pstrągarnie w Europie, i to tu już po raz dwudziesty piąty przybywają ludzie z każdego zakątka Polski, aby spróbować lokalnej ryby w dniu jej święta. 11.08.2023 07:07
Reklama
Polacy gubią się w systemie selektywnej zbiórki odpadów
Polacy gubią się w systemie selektywnej zbiórki odpadów
Coraz więcej Polaków deklaruje, że dba o środowisko i segreguje odpady. Jednak to wciąż przysparza pewnych problemów – wiele osób nadal nie wie, do jakiego koloru pojemnika powinny trafiać odpadki, i segreguje je błędnie albo – pomimo szczerych chęci – gubi się w systemie selektywnej zbiórki. – Polacy chcieliby wrzucać odpady do odpowiednich koszy, ale brakuje im klarownej informacji, albo starają się solidnie gromadzić odpady, ale przegapią termin odbioru i zostają z gromadą śmieci na zbyt długi czas – mówi Magdalena Dziczek, autorka aplikacji Sorteusz, która pomaga w rozwiązaniu tego problemu. Wspólny projekt ekologiczny – zainicjowany przez Biedronkę, Nestle Polska, Rekopol i Fundację PlasticsEurope – nie tylko wspiera we właściwej segregacji, ale pełni też funkcję edukacyjną. 04.08.2023 18:28
Reklama
Reklama
Policjanci dbają o bezpieczeństwo harcerzy
Policjanci dbają o bezpieczeństwo harcerzy
(Poraj) Myszkowscy policjanci odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dzięki działaniu służb młodzi turyści mogą czuć się bezpiecznie i korzystać z uroków letniego wypoczynku. 28.07.2023 19:57
Reklama
Reklama
Reklama
ulica OKIENNIK: MIESZKAŃCY CHCĄ ZABLOKOWAĆ WYWŁASZCZENIA
ulica OKIENNIK: MIESZKAŃCY CHCĄ ZABLOKOWAĆ WYWŁASZCZENIA
Ulica Okiennik od Skarżyc w stronę drogi krajowej Zawiercie-Kroczyce jest ulicą powiatową, którą do końca 2022 roku Starostwo Powiatowe w Zawierciu miało przebudować, budując nową nawierzchnię, odwodnienie a nawet ścieżkę rowerową. Ale jest lipiec 2023, przebudowa ulicy Okiennik nie uzyskała nawet pozwolenia na budowę, więc mieszkańcy ulicy stawiają staroście Gabrielowi Dorsowi coraz bardziej niewygodne pytania: jakim cudem, skoro nie ma zatwierdzonego projektu, nie ma pozwolenia na budowę (tzw. „ZRID”) już prawie rok temu wykonawca zerwał stary asfalt i wybudował część kanalizacji deszczowej? Nie chcemy tej drogi tej drogi w tym kształcie, wywłaszczeń i ścieżki rowerowej -mówią mieszkańcy, którzy niedawno zyskali ważnego sprzymierzeńca. Bezsens inwestycji zaczął dostrzegać wykonawca, firma Bitum sp. z o.o., która puszcza oko do mieszkańców i na razie nieoficjalnie wyraża zamiar wycofania się z realizacji inwestycji: 28.07.2023 07:38    5    1
Reklama
W Zamku Ogrodzieniec: „Drewno- surowiec wszech czasów”. Drewno będzie chwalił Michał Wiśniewski
W Zamku Ogrodzieniec: „Drewno- surowiec wszech czasów”. Drewno będzie chwalił Michał Wiśniewski
W piątek 28 lipca na Zamku Ogrodzieniec odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Drewno- surowiec wszech czasów”. 27.07.2023 09:15
Reklama
Przeglądy instalacji fotowoltaicznych w Powiecie Zawierciańskim
Przeglądy instalacji fotowoltaicznych w Powiecie Zawierciańskim
U uczestników projektu pn. „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie” przeprowadzone będą przeglądy okresowe instalacji fotowoltaicznych. 24.07.2023 12:00
Reklama
Reklama
Rusza akcja „Czyste sołectwo”
Rusza akcja „Czyste sołectwo”
Na stronie miasta Koziegłowy możemy zobaczyć program „Czyste Sołectwo”. Program ten skierowany jest do sołectw/sołtysów i polega na zbiórce elektroodpadów. Uczestnictwo jest bezpłatne, a sołectwa nie ponoszą żadnych opłat związanych z akcją. 19.07.2023 09:00
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
BASEN W Ż-L ZOSTAJE W GMINIE? RADNI ZREZYGNOWALI Z PRZEKAZANIA KĄPIELISKA STAROŚCIE. ALE PRÓBUJĄ ZNOWU. DZIŚ O 15 TO ZROBIĄ?
BASEN W Ż-L ZOSTAJE W GMINIE? RADNI ZREZYGNOWALI Z PRZEKAZANIA KĄPIELISKA STAROŚCIE. ALE PRÓBUJĄ ZNOWU. DZIŚ O 15 TO ZROBIĄ?
„Niemoralna propozycja? Radni jutro zdecydują czy oddać gratis basen w Żarkach Letnisko” -artykuł z takim tytułem opublikowaliśmy na portalu gazetamyszkowska.pl W jeden dzień tekst przeczytało ponad 1000 osób, a informacja o artykule na redakcyjnym FB miała 4791 wyświetleń i 1045 aktywności. W tekście piszemy, że radni Rady Gminy Poraj w środę 12 lipca o 12:00 będą głosować, czy basen i cały jego teren w Żarkach Letnisko oddać gratis Powiatowi Myszkowskiemu. W artykule wskazaliśmy na zagrożenia takiej decyzji i możliwe skutki, a nawet absurdalność pomysłu. Sesja opóźniła się o pół godziny, a jak zaczęła to w 5 minut radni, bez słowa dyskusji, zdecydowali, że z planów oddania basenu powiatowi rezygnują. Okazało się, że "na razie" gdyż ogłoszono nową sesję, a poniedziałek 17 lipca godzina 15:00 Widać sporą determinację radnych, żeby po cichu basenu się pozbyć! 17.07.2023 14:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama