Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 11:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
MASY BŁOTA, KAMIENI, GAŁĘZI SPARALIŻOWAŁY PILICĘ
MASY BŁOTA, KAMIENI, GAŁĘZI SPARALIŻOWAŁY PILICĘ
(Pilica, Żarnowiec) Rolnicy z gminy Pilica są zrozpaczeni po tym jak masy błota, kamieni i gałęzi zniszczyły ich uprawy. Gwałtowne opady zalały pola i spowodowały ogromne zniszczenia. Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy Kleszczowej i Cisowej. Na miejscu ciągle trwa walka o udrożnienie przejazdów. Lawiny błota siały spustoszenia na drogach powiatowych, gminnych i wewnętrznych. Za wszystko odpowiadała gwałtowna burza, która 21 kwietnia przyszła do naszego powiatu z województwa małopolskiego i całą energię wyładowała nad Pilicą i Żarnowcem. 27.04.2012 21:24
Reklama
Reklama
GRAZDA ZABLOKOWANY PRZEZ KRUPĘ
GRAZDA ZABLOKOWANY PRZEZ KRUPĘ
(Zawiercie) Potwierdziły się informacje o zablokowaniu kandydatury Piotra Grazdy, który ubiegał się o stanowisko dyrektora zawierciańskiego szpitala. 4 kwietnia komisja rekrutacyjna zakończyła przesłuchiwanie pięciu kandydatów. 12 kwietnia zespół na dyrektora wybrał właśnie Grazdę. Starosta Rafał Krupa (NAW) nie był przekonany co do słuszności tego wyboru, więc werdyktu komisji nie uznał. 27.04.2012 21:22
Reklama
Reklama
Reklama
DOSTALI SZANSĘ  STWORZYLI DOM
DOSTALI SZANSĘ STWORZYLI DOM
(Zawiercie) Kiedy Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Kalekim – Niepełnosprawnym „Daj szansę” otrzymało możliwość wydzierżawienia części domu przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu, jego członkowie bardzo ucieszyli się, że po latach starań wreszcie będą mieli swój własny kąt. Ponieważ niezamieszkane od 15 lat pomieszczenia były w fatalnym stanie, rodzice niepełnosprawnych dzieci zrzeszonych w stowarzyszeniu własnymi rękami remontowali budynek od ubiegłego roku. Wymienione zostało wszystko: od kanalizacji, przez podłogi, okna, drzwi, a kończąc na elewacji wewnętrznej. Efekty ciężkiej pracy i ofiarności sponsorów można było zobaczyć 17 kwietnia podczas uroczystego otwarcia placówki. 27.04.2012 21:20
Reklama
MAREK MACHELSKI: NIE MA MOWY O LIKWIDACJI ZKM-u
MAREK MACHELSKI: NIE MA MOWY O LIKWIDACJI ZKM-u
(Zawiercie) Ciągle trwają dyskusje nad formą działalności Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Jak uspokaja dyrektor przedsiębiorstwa Marek Machelski póki co nie ma mowy o likwidacji firmy. Rzeczywistość jest brutalna- kolejne kursy są zawieszane, a do budżetu przewoźnika trafia coraz mniej pieniędzy ze sprzedaży biletów. To przypomina sytuację, która dwa lata temu doprowadziła do upadku Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Zawierciu. 22.04.2012 08:53
Reklama
Reklama
W RUDNIKACH HODOWALI „MARYŚKĘ”
W RUDNIKACH HODOWALI „MARYŚKĘ”
(Rudniki) 11 kwietnia policjanci z zawierciańskiego Wydziału Kryminalnego zlikwidowali uprawę marihuany. Roślinki rosły sobie doświetlane specjalnymi lampami w piwnicy należącej do jednego z mieszkańców Rudnik. 22.04.2012 08:50
Reklama
Reklama
Reklama
TAJEMNICZY WYCIEK W PORĘBIE
TAJEMNICZY WYCIEK W PORĘBIE
(Poręba) Tajemniczy wyciek wody sparaliżował życie mieszkańców domów przy ulicy Armii Krajowej w Porębie. Notorycznie dochodzi tu do podtopień, a skala zniszczeń jest ogromna. Zdaniem mieszkańców za obecny stan rzeczy odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. 22.04.2012 08:49
Reklama
TO BYŁY RANY SZARPANE
TO BYŁY RANY SZARPANE
(Zawiercie) Od kilku miesięcy przed Sądem Rejonowym w Zawierciu ciągnie się sprawa 6-letniej Amelki pogryzionej przez psa rasy amstaff (Amerykański Staffordshire Terrier). Bestia rzuciła się na dziewczynkę i pogryzła jej nos. Do zdarzenia doszło 12 czerwca ubiegłego roku. Kolejna rozprawa, która odbyła się 17 kwietnia także daje do myślenia. Tym razem uwzględniono wniosek obrony Dariusza P. (właściciel psa), który dotyczył dopuszczenia dowodów z opinii biegłego specjalisty (na okoliczność, czy sposób zaopatrzenia małoletniej Amelii miał wpływ na jej obrażenia). To najprawdopodobniej przeciągnie postępowanie o kolejne długie miesiące… Gra na czas najwyraźniej się opłaca. Sędzina Agata Mikoda praktycznie za każdym razem swoją uwagę i wysiłek skupia na udzielaniu reprymend matce pokrzywdzonej dziewczynki. Doszło nawet do tego, że kobietę chciano wyprosić z sali rozpraw. 22.04.2012 08:48
Reklama
Mama do końca wierzyła, że wróci
Mama do końca wierzyła, że wróci
W cieniu rozstrzygnięć Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, rodziny pomordowanych w Katyniu polskich oficerów czczą pamięć swych bliskich. Od czasu kiedy strzałem w tył głowy kończono okres ich wschodniej niewoli mijają w tym roku 72 lata. Halina Makieła dopiero w 1992 roku oficjalnie dowiedziała się, że w jednym z Katyńskich dołów odnaleziono ciało jej ojca. 22.04.2012 08:47
Reklama
Reklama
ŻERMUN 2012: W TYM ROKU WALCZYLI Z UBÓSTWEM NA ŚWIECIE
ŻERMUN 2012: W TYM ROKU WALCZYLI Z UBÓSTWEM NA ŚWIECIE
(Zawiercie) Już po raz trzeci  w dniach 29-30.03 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu zorganizowali konferencję „ŻERMUN 2012”. Podczas tegorocznego spotkania gimnazjaliści z Zawiercia, Poręby, Ogrodzieńca, Pilicy, Wierbki, Kroczyc, Łaz i Siewierza debatowali nad problemem ubóstwa na świecie. 15.04.2012 18:52
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
PROKURATURA MILCZY, MACH ZAPRZECZA
PROKURATURA MILCZY, MACH ZAPRZECZA
(Zawiercie) Od listopada 2011 trwa śledztwo, w sprawie mafii działającej na terenie województwa śląskiego. Jak poinformowała nas Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, jednym z wątków badanych w związku z działalnością przestępczą gangu jest także sprawa korupcji, do jakiej prawdopodobnie doszło w czasie wyborów samorządowych Zawieciu w 2010 roku. Trzej gangsterzy przyznali się, że nakłaniali osoby uprawnione do głosowania. Na kogo? Prokuratura nie chce powiedzieć. Mateusz Cieślak z tygodnika NIE dotarł natomiast do informacji, że osobą, której mafia pomagała jest obecny prezydent Zawiercia Ryszard Mach. Wywołany do tablicy Mach publicznie zaprzecza takim pogłoskom i już zapowiedział, że sam zwróci się do wymiaru sprawiedliwości, ale w sprawie pomówień, jakie dotknęły jego osobę. 09.04.2012 20:31    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama