Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 12:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
NAJPOPULARNIEJSZY Łukasz Typel
NAJPOPULARNIEJSZY Łukasz Typel
Zwycięzcą dziewiątej edycji naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2011 został reprezentant sportów walki Łukasz Typel. 7488 głosów oddali łącznie nasi czytelnicy w tegorocznym pomiarze popularności sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Wyniki ogłosiliśmy oficjalnie podczas uroczystej gali we wtorek (13 marca) w Hotelu Zawiercie. 20.03.2012 21:28
Reklama
Reklama
7 OSÓB BĘDZIE REPREZENTOWAĆ POWIAT W CZĘSTOCHOWIE
7 OSÓB BĘDZIE REPREZENTOWAĆ POWIAT W CZĘSTOCHOWIE
(powiat zawierciański) Dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny i kompozycję sceniczną prezentacji oceniali 1 i 2 marca jurorzy eliminacji miejsko – powiatowych XXIV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 69 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, do rejonowych eliminacji w Częstochowie wytypowano: Zuzannę Guzek, Karolinę Bombę, Dominika Mazanka, Piotra Jurczaka, Jakuba Jurczaka, Kaję Burzyńską i Mateusza Kwiatka. 20.03.2012 21:27
Reklama
Reklama
Reklama
POGODNY DZIEŃ KOBIET
POGODNY DZIEŃ KOBIET
(Zawiercie) Zespół słowno - wokalny „Pogodni” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, by uczcić Dzień Kobiet, 7 marca zaprosił wszystkie damy należące do zespołu oraz członków zawierciańskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, na miłe spotkanie przy ciastku, kawie oraz pięknych melodiach. 20.03.2012 21:27
Reklama
SKODA DACHOWAŁA,  PASAŻERKA NIE ŻYJE
SKODA DACHOWAŁA, PASAŻERKA NIE ŻYJE
(Ogrodzieniec) Prawdziwy dramat rozegrał się 12 marca na drodze wojewódzkiej 790 w Ogrodzieńcu. Skoda Fabia uderzyła z impetem w jadącego z przeciwka Opla. Do tragedii doszło podczas próby wyprzedzania. Niestety, tym razem nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. 16.03.2012 20:00
Reklama
Reklama
OD KWIETNIA BĘDZIEMY MIEĆ „UDARÓWKĘ”
OD KWIETNIA BĘDZIEMY MIEĆ „UDARÓWKĘ”
(Zawiercie) Właśnie rozpoczął się remont szpitalnych pomieszczeń, gdzie ma powstać oddział udarowy (dokładnie oddział udarowy i oddział neurologii). Prace adaptacyjne w ramach oszczędności robią pracownicy lecznicy. Już widać pierwsze rezultaty. Jest również szansa na pozyskanie sponsora, który zafundowałby szpitalowi nowy sterylizator. Nadal trwają rozmowy starostwa z gminami naszego powiatu w sprawie poręczenia ogromnego kredytu konsolidacyjnego na rzecz szpitala. 16.03.2012 20:00
Reklama
Reklama
Reklama
NA PORODÓWCE MOŻE BYĆ WESOŁO!
NA PORODÓWCE MOŻE BYĆ WESOŁO!
(Zawiercie) Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety, dziecka i rodziny. W obecnym systemie ochrony zdrowia nie obowiązuje już rejonizacja. Większość mieszkanek naszego powiatu wskazuje Szpital Powiatowy w Zawierciu, jako miejsce, gdzie da się rodzić po ludzku. Nowym sposobem na złagodzenie bólu jest zastosowanie w czasie porodu Entonox-u  popularnie nazywanego gazem rozweselającym. 16.03.2012 19:59
Reklama
BĘDZIE RONDO OCHMANA?
BĘDZIE RONDO OCHMANA?
(Zawiercie) Wkrótce w Zawierciu odbędzie się XX jubileuszowy koncert charytatywny światowej sławy tenora, Wiesława Ochmana na rzecz Fundacji Pomocy dla Szpitala w Zawierciu „Auxilium” im. dr. H. Wnuka. Z tej okazji prezydent postanowił uhonorować zasłużonego dla gminy śpiewaka operowego nadając jednemu z zawierciańskich rond jego imię. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak Rada Miejska w Zawierciu. 16.03.2012 19:59
Reklama
MARCIN K. ZNANY W ZAGŁĘBIU OSZUST MIESZKA W ZAWIERCIU
MARCIN K. ZNANY W ZAGŁĘBIU OSZUST MIESZKA W ZAWIERCIU
(Zawiercie) Do naszego powiatu przeprowadził się razem ze swoją działalnością Marcin K., do niedawna prezes firmy Intermarbud. Na jego sztuczki podatni są najczęściej zwykli ludzie. Urokowi roztaczanemu przez naciągacza niestety uległ również pan Marian z Poręby, który opowiada, że złodziejowi wręczył zaliczkę na remont nagrobka teściów. Pieniądze przepadły, sprawą zajmuje się już policja. To nie pierwsze przewinienie na koncie pana prezesa. Jego nazwisko jest bardzo znane na internetowych forach. Widać Marcin K. zawodowo „wypalił się” w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i w Będzinie, dlatego przeprowadził się do nas. Jego spalona pozycja w Zagłębiu nie przeszkadza natomiast w dalszej prężnej działalności. Poszkodowani są u szczytu wytrzymałości i mówią, że prezes K. ma wyroki, ale nic z nich sobie nie robi. Śmieje się z polskiego prawa… Wszyscy wiedzą, gdzie mieszka, ale nikt nie reaguje, gdy wreszcie wymiar sprawiedliwości się obudzi pewnie pan prezes znowu przeprowadzi się kilkadziesiąt kilometrów dalej. 12.03.2012 09:15
Reklama
Reklama
TA TRAGEDIA WSTRZĄSNĘŁA CAŁĄ POLSKĄ
TA TRAGEDIA WSTRZĄSNĘŁA CAŁĄ POLSKĄ
(Szczekociny) Wszyscy byli w szoku, gdy w pobliżu Szczekocin doszło do katastrofy kolejowej, w której zginęło 16 osób. Zderzenie dwóch pociągów osobowych relacji Kraków-Warszawa i Przemyśl-Warszawa na nogi postawiło łącznie 400 policjantów i 450 strażaków. W pomoc rannym, jako pierwsi włączyli się okoliczni mieszkańcy. Poszkodowanych przewożono do szpitali w Piekarach, Sosnowcu, Myszkowie, Zawierciu, Katowicach oraz Częstochowie. Była to najtragiczniejsza katastrofa kolejowa od ponad 20 lat. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie bada, dlaczego pędzące z prędkością ponad 100 km na godzinę pociągi zderzyły się i dlaczego jechały jednym torem. Pierwsze zarzuty postawiono dyżurnemu ruchu z nastawni w Starzynach. 11.03.2012 15:46
Reklama
Reklama
TO BYŁ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W STRAŻY, WYNOSIŁEM CIAŁA ZMARŁYCH
TO BYŁ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W STRAŻY, WYNOSIŁEM CIAŁA ZMARŁYCH
(powiat zawierciański) Cały nasz powiat nie kryje dumy ze swoich bohaterów: policjantów, strażaków, lekarzy i przede wszystkim ze zwykłych mieszkańców gminy Szczekociny. Jesteśmy solidarni w chwilach dla nas ciężkich. 3 marca zwykli ludzie ruszyli na pomoc innym zwykłym ludziom. Tak trzeba było postąpić. Kiedy na miejscu katastrofy kolejowej na wysokości Chałupek nie było jeszcze odpowiednich służb, okoliczni mieszkańcy nie stracili zimnej krwi. Sąsiad wołał sąsiada, każdy brał to co miał pod ręką: kilof, młotek, łom. Biegli na skróty, na ratunek, swoimi samochodami przewozili rannych w bezpieczne miejsca. Kobiety przygotowały koce, ciepłe ubrania i wszystko, co mogło się przydać do przetrwania w tę zimną noc. Rozumieli się bez słów i działali w sposób niezwykle skoordynowany. 17-letni Mateusz Walasek z OSP Goleniowy tego dnia został strażakiem, szybko stał się prawdziwym mężczyzną. Wraz ze swoją siostrą Magdaleną, koleżanką Angeliką Superson i kolegą Sławkiem pomagał ofiarom katastrofy kolejowej. Nie zapomni widoku kobiety z roztrzaskaną głową. Nie zapomni strasznych scen, ciał leżących w pociągach. Czuje jednak, że nie mógł jedynie stać z boku, być bezużytecznym obserwatorem, obojętnym widzem. Wie, że dobrze postąpił. 11.03.2012 15:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama