Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 11:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
CHODŹCIE Z NAMI, RAZEM Z MOHERAMI!
CHODŹCIE Z NAMI, RAZEM Z MOHERAMI!
(Zawiercie) Kilkaset osób wyszło 20 maja na ulice Zawiercia w marszu –jak to określali organizatorzy- przeciwko dyskryminacji wolnych mediów i Telewizji Trwam. Uroczystość rozpoczęła się od modlitwy w bazylice p.w. św. Ap. Piotra i Pawła.- Tusk pod sąd! Nie oddamy wam Telewizji Trwam! Wolne media, w wolnym kraju! Chodźcie z nami, razem z moherami! Chcemy prawdy o Smoleńsku! Lepiej być moherem niż Tuska frajerem! Całe zło to PO! Precz z komuną! Tusk, to zdrajca!– wołali uczestnicy manifestacji. Tłum przeszedł w kierunku ronda koło ZUS-u i z powrotem na plac kościelny. Działacze „Solidarności” przyszli, by dodatkowo zaakcentować trudną sytuację na naszym rynku pracy, szczególnie biorąc pod uwagę strach przed grupowymi zwolnieniami w Hucie CMC. Zakład ma ograniczyć zatrudnienie o ponad 300 osób. Nieoficjalnie wiadomo, że na demonstrację wybierał się ojciec Tadeusz Rydzyk, ale ze względów zdrowotnych nie dotarł. W jego „intencji” delegacje z Zawiercia, Olkusza, Myszkowa, Świętochłowic, Sosnowca odśpiewały głośnie 100 lat! 27.05.2012 21:22
Reklama
Reklama
DWORZEC W ZAWIERCIU: WIELKIE OTWARCIE NA EURO
DWORZEC W ZAWIERCIU: WIELKIE OTWARCIE NA EURO
(Zawiercie) Wszystko wskazuje na to, że budynek dworca kolejowego w Zawierciu zostanie oddany do użytku jeszcze przed rozpoczęciem się najważniejszego piłkarskiego wydarzenia w Europie, czyli przed Euro 2012. 27.05.2012 21:13
Reklama
Reklama
Reklama
PALIATYWNY: LADA DZIEŃ STARTUJĄ Z REMONTEM
PALIATYWNY: LADA DZIEŃ STARTUJĄ Z REMONTEM
(Zawiercie) Właśnie zakończył się remont szpitalnych pomieszczeń, gdzie ma powstać oddział udarowy (dokładnie oddział udarowy i oddział neurologii). Od 1 czerwca zostanie podpisana umowa z NFZ. Dyrekcja już przygotowuje się do remontu sal, gdzie stworzony zostanie nowy, poszerzony oddział paliatywny. 20.05.2012 09:20
Reklama
STERYLIZATOR KUPIĄ NA RATY
STERYLIZATOR KUPIĄ NA RATY
(Zawiercie) Zawierciański szpital dysponuje sterylizatorem firmy Chirana (made in Czechoslovakia), wyprodukowanym w 1978 roku. Ostatnio wielokrotnie odmawiał posłuszeństwa. Już w przyszłym tygodniu rusza procedura zakupu nowego urządzenia. To kolejne finansowe wyzwanie dla tonącej w długach lecznicy, dlatego ratunkiem jest system ratalny. 20.05.2012 09:20
Reklama
Reklama
19-latek ZGINĄŁ NA MIEJSCU
19-latek ZGINĄŁ NA MIEJSCU
(Niegowonice) 2 maja 19-letni motocyklista zginął na miejscu po tym, jak na prostym odcinku drogi w Niegowonicach próbował wyprzedzić osobówkę. Policja apeluje o ostrożność- wraz z nadejściem wysokich temperatur na naszych drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. 13.05.2012 08:59
Reklama
Reklama
Reklama
PRZYWRÓCĄ ŚWIETNOŚĆ ZAMKOWI W SMOLENIU
PRZYWRÓCĄ ŚWIETNOŚĆ ZAMKOWI W SMOLENIU
(Pilica) Perła Pilicy, czyli historyczny zamek w Smoleniu doczeka się renowacji. Na ten cel gmina pozyskała ponad 600 tysięcy złotych w ramach RPO WSL. Całość inwestycji to koszt 734 861,45 złotych. 13.05.2012 08:57
Reklama
1 MAJA - ŚWIĘTO MA WIELE IMION
1 MAJA - ŚWIĘTO MA WIELE IMION
(Zawiercie) Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Święto Robotników, Dzień Świętego Józefa - patrona robotników, rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej, ale przede wszystkim Święto Pracy. Zawiercianie pamiętali o obchodach tego dnia i punktualnie o godzinie 10.00 zjawili się przy tablicy upamiętniającej 100 - lecie Polskiego Ruchu Robotniczego, aby później w tradycyjnym pochodzie przejść ulicami miasta. 13.05.2012 08:57
Reklama
GMINY NIE CHCĄ ZAMYKANIA POSTERUNKÓW
GMINY NIE CHCĄ ZAMYKANIA POSTERUNKÓW
(Poręba, Kroczyce, Pilica, Ogrodzieniec) Plan likwidacji posterunków policji w trzech gminach naszego powiatu zdominowała 26 kwietnia obrady Rady Powiatu Zawierciańskiego. Gdy jedne gminy mają zyskać,  inne prawdopodobnie stracą, ale jak zapewnia policja nie na bezpieczeństwie. Cięcia wpisują się w strategię przyjętą przez Komendę Wojewódzką Policji, bo z mapy naszego regionu zniknąć ma większa część małych, zdaniem Policji  nieefektywnych, posterunków. Będzie za to więcej patroli, a co za tym idzie oszczędności będą sprowadzać się jedynie do budynków. Posterunki od 1 czerwca przestaną funkcjonować w Porębie, Kroczycach. W Pilicy nie będzie już komisariatu. Zyska Ogrodzieniec, gdzie posterunek zastąpi właśnie komisariat, czyli bardziej niezależna jednostka podległa komendantowi KPP w Zawierciu. Szykują się wielkie zmiany, które wywołują jednak niepokój samorządowców. 07.05.2012 21:26
Reklama
Reklama
MAŁŻEŃSTWO W RYTMIE ROCK & ROLLA
MAŁŻEŃSTWO W RYTMIE ROCK & ROLLA
(Zawiercie) Martyna i Michał Wacławikowie pochodzą z Zawiercia, tu się urodzili, tu mieszkają i tu uczyli się tańczyć. Nazywani są wicemistrzami rock and rolla, sami jednak mówią o sobie bardzo skromnie, że zajęli po prostu kilka razy II miejsce na podium. Martyna i Michał to jak na razie jedyne tańczące rock and rolla małżeństwo w Polsce. Ta roztańczona para reprezentowała Zawiercie w programie Got to Dance - Tylko Taniec. Choć nie udało im się dostać do ścisłego finału, udział w programie jest dla nich ogromnym osiągnięciem – pokonali bowiem kilka tysięcy osób i znaleźli się w gronie 100 najlepszych zespołów. 07.05.2012 21:25
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
GRELA: NIE MOŻEMY DOPROWADZIĆ DO ROZBIORU POWIATU!
GRELA: NIE MOŻEMY DOPROWADZIĆ DO ROZBIORU POWIATU!
(Zawiercie) Doniesienia prasowe Kuriera Zawierciańskiego stały się jednym z kluczowych punktów posiedzenia Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Zawierciańskiego. 20 kwietnia po raz pierwszy radni usłyszeli konkretne wartości wycenianych powiatowych nieruchomości. Nieoficjalnie wiadomo, że starosta Rafał Krupa aktywnie poszukiwał również źródeł ewentualnego „przecieku”. O komentarz w sprawie wyceny szpitala i innych jednostek dopytywał jak zwykle bardzo aktywny radny Lech Jaros. Tylko dzięki jego uporowi światło dzienne padło na liczby towarzyszące wycenie. Zarząd powiatu twierdzi, że nie chce jednak dokonywać rozbiorów majątku szpitala. Nasze informacje o wartości wyceny majątku szpitala w całości się potwierdziły. 27.04.2012 21:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama