Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:14
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
PACJENCI PRZEJDĄ Z NIEDZIAŁKOWSKIEGO DO PRZYCHODNI „CENTRUM”
PACJENCI PRZEJDĄ Z NIEDZIAŁKOWSKIEGO DO PRZYCHODNI „CENTRUM”
(Zawiercie) 13 głosami „za” Rada Powiatu Zawierciańskiego przyjeła uchwałę o przeniesieniu poradni przy ul. Niedziałkowskiego do Przychodni „Centrum”. Temu pomysłowi sprzeciwiali się m.in. Jarosław Kleszczewski i Teresa Mucha-Popiel. Ich zdaniem przychodnia powinna być jak najbliżej mieszkańców, a przeniesienie ich do Przychodni „Centrum” będzie dla nich tylko zmianą na gorsze. O poprawie jakości świadczeń, poprzez skumulowanie w jednym miejscu większej liczby lekarzy mówił doradca dyrektora zawierciańskiego szpitala Dariusz Jorg. Tam, gdzie przy Niedziałkowskiego mieściła się przychodnia -jak powiedział na pytanie Kleszczewskiego starosta Dors- prawdopodobne przeniesiony zostanie Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego. Ten pomysł ma jedną istotną wadę: przy przychodni bardzo trudno było zaparkować, a Wydział Komunikacji to miejsce, gdzie wyjątkowo dużo osób przyjeżdża w sprawie rejestracji pojazdów. Gdzie zaparkują? 06.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
Adam W. dyr. PCPR, który miał 2,2 promila na Łośnickiej: UZNANY ZA WINNEGO
Adam W. dyr. PCPR, który miał 2,2 promila na Łośnickiej: UZNANY ZA WINNEGO
(Zawiercie) 19 czerwca Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał wyrok nakazowy, w którym uznaje 54 letniego Adama W., winnego prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu we krwi, kiedy 25 stycznia na ulicy Łośnickiej w Zawierciu, policjanci zatrzymali kierującego Volkswagenem do kontroli, było już po 23.00. Szybko okazało się, że kierujący to dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Od dnia zatrzymania przez policję Adam W. był nieuchwytny w pracy. Najpierw wziął zwolnienie lekarskie, później urlop. Nigdy przez obecnego starostę zawierciańskiego Gabriela Dorsa nie został zawieszony w obowiązkach. 06.07.2019 08:00    1
Reklama
Reklama
Reklama
POLICJANCI Z ZAWIERCIA UNIEWINNIENI
POLICJANCI Z ZAWIERCIA UNIEWINNIENI
(Zawiercie, Katowice) Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała o zakończeniu postępowań dyscyplinarnych wobec trzech funkcjonariuszy z Zawiercia. W maju Komendant Wojewódzki Policji wydał orzeczenia o ich uniewinnieniu. Sprawa związana jest z zatrzymaniem obywatela Austrii, który we wrześniu ubiegłego roku był sprawcą poważnego wypadku w Zawierciu. 24.06.2019 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
KOSMETYCZNE ZMIANY NAZW SZKÓŁ I BEZZASADNE SKARGI
KOSMETYCZNE ZMIANY NAZW SZKÓŁ I BEZZASADNE SKARGI
(powiat zawierciański) Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu Zawierciańskiego pochyliła się nad szeregiem uchwał dotyczących zmian nazw szkół. W przypadku szkół policealnych usunięto człon „dla dorosłych”, co jest skutkiem zmian w prawie – nie różnicuje się już szkół policealnych na te dla młodzieży i dla dorosłych. Radni, przyjmując stanowisko Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, uznali za bezzasadne skargi na dyrektora ZS im. Gostkowskiego w Łazach oraz na starostę. 23.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
OSKARŻONA O ZABÓJSTWO TRAFIŁA DO ARESZTU
OSKARŻONA O ZABÓJSTWO TRAFIŁA DO ARESZTU
(Grabiec, Myszków) Na początku maja przy rzece Krztynia (Grabiec, gm. Szczekociny) znaleziono martwego noworodka. Po kilku dniach policji udało się dotrzeć do nastolatki, która przyznała się do czynu, nie chciała jednak mówić o jego okolicznościach. Po opuszczeniu szpitala, młoda kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, a Sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Nieznana pozostaje przyczyna śmierci maleńkiej dziewczynki. 22.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
PIERWSZA HYBRYDA POSŁUŻY MUNDUROWYM Z ZAWIERCIA
PIERWSZA HYBRYDA POSŁUŻY MUNDUROWYM Z ZAWIERCIA
(Zawiercie) Hybrydowa Toyota Corolla to najnowszy samochód zawierciańskich policjantów. To jeden z ponad pięćdziesięciu pojazdów dla Śląskiej Policji, które zakupione zostały ze środków samorządowych, środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oficjalne przekazanie nowego radiowozu w Zawierciu odbyło się w środę, 5 czerwca. 21.06.2019 12:20
Reklama
PRZETARGI I NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW POD LUPĄ SŁUŻB
PRZETARGI I NAGRODY DLA PRACOWNIKÓW POD LUPĄ SŁUŻB
(Zawiercie) W maju do dwóch miejskich spółek zawitali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przeprowadzone przez nich czynności analityczne nie poskutkowały wszczęciem kontroli. Jedna ze spółek znalazła się również w kręgu zainteresowania Prokuratury Okręgowej w Katowicach, która poprosiła o wydanie dokumentów dot. przetargów przeprowadzonych w zawierciańskich wodociągach od 2015 roku. Z kolei w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych jedną z rzeczy, która wzbudziła największe zainteresowanie CBA były nagrody dla pracowników, szczególnie 22 tysiące dla sprzątaczki. 20.06.2019 12:20
Reklama
ZNALEZIONYCH NARKOTYKÓW STARCZYŁOBY NA TYSIĄC PORCJI
ZNALEZIONYCH NARKOTYKÓW STARCZYŁOBY NA TYSIĄC PORCJI
(Zawiercie) Nawet 10-letnia kara pozbawienia wolności grozi 37-letniemu zawiercianinowi, u którego policjanci znaleźli spore ilości narkotyków. - Mężczyzna już wcześniej był znany stróżom prawa. W przeszłości kilkakrotnie odpowiadał za przestępstwa narkotykowe – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 19.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
KRÓTSZE LEKCJE, KRÓTSZA PRACA
KRÓTSZE LEKCJE, KRÓTSZA PRACA
(powiat zawierciański) Wysokie temperatury i ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami – tak wyglądał ostatni przedwakacyjny tydzień w powiecie zawierciańskim. Dla jednych pogoda idealna, dla innych – udręka. Wszyscy, zarówno fani upałów, jak i ci, którzy znoszą je gorzej, muszą sobie jakoś z nimi poradzić. Niektóre samorządy montują kurtyny wodne (np. Zawiercie i Ogrodzieniec), w szkołach skracane są lekcje z 45 do 35 lub 30 minut. Krócej pracują również niektóre urzędy. 18.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
CZĘŚĆ OSIEDLI W ZAWIERCIU BEZ WODY
CZĘŚĆ OSIEDLI W ZAWIERCIU BEZ WODY
(Zawiercie) Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu poinformowało o wykryciu w wodzie bakterii grupy coli. Problem zanieczyszczonej wody obejmuje osiedla: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole, Zuzanka. Jak informuje spółka, mieszkańcy pozostałych osiedli nie powinni obawiać się korzystania z bieżącej wody. Woda skażona bakteriami coli nie może być używana do przygotowywania napojów i potraw, mycia naczyń, kąpieli. Nie powinna być spożywana, nawet po jej przegotowaniu. Do godziny 22:00 w kilku miejscach w mieście pojawić się mają beczkowozy. Szczegółowych informacji na temat sytuacji udziela dyspozytornia RPWiK pod numerami telefonów 503-030-422 oraz (32) 67-228-22. 14.06.2019 15:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama