Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
WSZECHWŁADNY RYSZARD M. SKAZANY
WSZECHWŁADNY RYSZARD M. SKAZANY
(Częstochowa, Zawiercie) Wyrok 6 lat bezwzględnego więzienia usłyszał Ryszard M. wieloletni Prezydent Zawiercia i Starosta Powiatu Zawierciańskiego 5 czerwca 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Częstochowie. Ma też zapłacić 30.000 zł grzywny, przepadną mu też przyjęte korzyści majątkowe (łapówki), których przyjęcie zostało mu udowodnione w kwocie ponad 160.000 zł. Wyrok jest prawomocny, prosto z sali rozpraw Ryszard M. został przewieziony ponownie do aresztu w Poznaniu, gdyż Sąd jednocześnie odrzucił wniosek obrońców o uchylenie aresztu. Ryszard M. na łącznie 7 lat traci też prawa publiczne. Reprezentujący Prokuraturę Okręgową prok. Jacek Otola był w pełni zadowolony z wyroku. 13.06.2019 12:20    3    7
Reklama
Reklama
W WYNIKU DWÓCH WYBUCHÓW GAZU KILKA OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA
W WYNIKU DWÓCH WYBUCHÓW GAZU KILKA OSÓB TRAFIŁO DO SZPITALA
(Zawiercie, Wólka Starzyńska) W niedzielny wieczór oraz w poniedziałek nad ranem doszło do dwóch wybuchów gazu na terenie powiatu zawierciańskiego. Do pierwszego doszło w Zawierciu przy ul. Wojska Polskiego. Jedna z osób, która znajdowała się wówczas w mieszkaniu trafiła do szpitala. Kilka godzin później doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Wólce Starzyńskiej (gm. Szczekociny), gdzie dwie osoby zostały poszkodowane. - W obu przypadkach eksplozję spowodował ulatniający się wcześniej gaz. Butle nie zostały uszkodzone. Aktualnie policjanci wraz inspektorem z nadzoru budowlanego i biegłym z zakresu pożarnictwa wykonują szczegółowe oględziny zniszczonych pomieszczeń – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu. 12.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
TRZYMIESIĘCZNY ARESZT ZA CIĘŻKIE POBICIE
TRZYMIESIĘCZNY ARESZT ZA CIĘŻKIE POBICIE
(Zawiercie) W jednym z mieszkań przy ul. Stary Rynek w Zawierciu 33-letni mężczyzna został ciężko pobity i raniony nożem. Napastnikami byli dwaj mężczyźni, którzy wcześniej spożywali razem alkohol. Policjanci szybko zatrzymali czterdziestolatków podejrzanych o pobicie. Za takie przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 11.06.2019 12:20
Reklama
„PAN I PAŃSCY KOLEDZY TRAKTUJECIE ZGK JAK KONDOMINIUM”
„PAN I PAŃSCY KOLEDZY TRAKTUJECIE ZGK JAK KONDOMINIUM”
(Zawiercie) Za nami kolejna pełna emocji sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Najdłuższe dyskusje wywołały plany termomodernizacji budynków przy ul. Marszałkowskiej oraz sytuacja w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Podczas majowego posiedzenia, które odbyło się w środę 29 maja, mecenas Wojciech Berendowicz wyjaśnił jak to możliwe, że prezes ZGK pracuje jednocześnie w trzech spółkach, zapewniając że nie doszło do złamania prawa przy powoływaniu K. Tomczaka na stanowisko prezesa. Jeśli chodzi o Zakład Gospodarki Komunalnej, to dyskusję wzbudza nie tylko prezes spółki – emocje i wątpliwości wzbudzają działania władz w poprzedniej kadencji, stan ZGK w ubiegłych latach, jak również obecna sytuacja spółki. Majowa sesja była kolejną, podczas której dostrzec można było rozłam pomiędzy niektórymi radnymi a prezydentem. Nie brakowało emocji i mocnych słów. 10.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
PiS WYGRYWA WSZĘDZIE, ALE NIE W PORĘBIE
PiS WYGRYWA WSZĘDZIE, ALE NIE W PORĘBIE
(powiat zawierciański) Tak dużego zainteresowania i zaangażowania wyborców podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego jeszcze nie było. Rekord – podobnie jak w całej Polsce – odnotowano w powiecie zawierciańskim. W wyborach wzięło udział ponad 44% wyborców (dla porównania w 2014 roku frekwencja wyniosła w naszym powiecie niespełna 19,5%). Bezkonkurencyjny w wyborach okazał się PiS, który zdobył u nas 50,07% głosów. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Europejska – 33,50%. W powiecie zawierciańskim ponad progiem znalazły się również idące łeb w łeb Wiosna (5,49%) oraz Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (5,42%). Na Kukiz’15 zagłosowało 3,32% wyborców, Lewica Razem uzyskała 1,20%, a Polska Fair Play – 1,01%. Mieszkańcy powiatu zawierciańskiego najwięcej głosów oddali na Jadwigę Wiśniewską (nr 1 na liście PiS) – 16 089. Drugim politykiem z największym poparciem, choć nieporównywalnym do J. Wiśniewskiej, był Jerzy Buzek (nr 1 na liście Koalicji Europejskiej), który w powiecie zawierciańskim uzyskał 9 830 głosów. Do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu (woj. śląskiego) weszło po trzech kandydatów Koalicji Europejskiej i Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden przedstawiciel Wiosny. 06.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
BYŁY PREZYDENT ZAWIERCIA RYSZARD M. SKAZANY NA 6 LAT
BYŁY PREZYDENT ZAWIERCIA RYSZARD M. SKAZANY NA 6 LAT
5 czerwca 2019 końcu odbyła się rozprawa apelacyjna dot. byłego prezydenta Zawiercia Ryszarda M. Główny oskarżony został w kajdankach doprowadzony z aresztu śledczego na posiedzenie w Sądzie Okręgowym w Częstochowie. O 13.30 zapadł wyrok – Sąd podwyższył karę Ryszardowi M. na 6 lat więzienia oraz 30 tys. zł grzywny. 05.06.2019 13:04
Reklama
KIEDY WOJEWODA ROZWIĄŻE RADĘ POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO?
KIEDY WOJEWODA ROZWIĄŻE RADĘ POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO?
(Zawiercie) Dwa tygodnie temu, dokładnie 15 maja redakcja Kuriera Zawierciańskiego powiadomiła Wojewodę Śląskiego o tym, że wobec rażącego naruszenia prawa, rozwiązaniu ulega Rada Powiatu Zawierciańskiego. Do wojewody należy potwierdzenie naszego zarzutu w formie wydania Obwieszczenia o rozwiązaniu Rady Powiatu Zawierciańskiego z mocy prawa. Publikujemy wzór, wystarczy podmienić nazwę powiatu i nazwisko wojewody. Sytuacja w Zawierciu jest bowiem identyczna jak w powiecie końskim, gdzie Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek 20 marca 2019 rozwiązała Radę Powiatu w Końskich: „Z dniem 26 stycznia 2019, to jest z upływem 3 miesięcy od dnia ogłoszenia przez właściwy organ wyborczy wyników wyborów do rad na obszarze województwa świętokrzyskiego (…) Rada Powiatu w Końskich uległa rozwiązaniu z mocy prawa, na skutek niedokonania wyboru zarządu w tym terminie”. 05.06.2019 12:20
Reklama
BOGU NA CHWAŁĘ, BLIŹNIEMU NA RATUNEK
BOGU NA CHWAŁĘ, BLIŹNIEMU NA RATUNEK
(Zawiercie) Podczas tegorocznych obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu samorządowcy podziękowali druhom za ich ciężką służbę i poświęcenie dla dobra innych. Majowa uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń dla wyróżniających się strażaków oraz nominacji na wyższe stopnie oficerskie, aspiranckie i podoficerskie. 03.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
POWIAT CZEKAJĄ PRZEDTERMINOWE WYBORY!
POWIAT CZEKAJĄ PRZEDTERMINOWE WYBORY!
(Zawiercie) Już w najbliższych dniach Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek może wydać zarządzenie o rozwiązaniu Rady Powiatu Zawierciańskiego. Taki może być skutek, a biorąc pod uwagę stan prawny, trudno wyobrazić sobie inny scenariusz, zawiadomienia jakie redaktor naczelny Kuriera Zawierciańskiego wysłał do Wojewody Śląskiego 15 maja. Informujemy w zawiadomieniu, że Rada Powiatu Zawierciańskiego w terminie 3 miesięcy od ogłoszenia wyników wyborów (od 25 X 2018) nie wybrała Zarządu Powiatu w wymaganym Statutem Powiatu składzie 5-osobowym. A to skutkuje z mocy prawa rozwiązaniem Rady Powiatu i przedterminowymi wyborami! Identyczny przypadek ma właśnie miejsce w Powiecie Koneckim (woj. świętokrzyskie), gdzie Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek 20 marca opublikowała w Dzienniku Województwa obwieszczenie o rozwiązaniu Rady Powiatu Koneckiego. A Premier RP ogłosił na 16 czerwca przedterminowe wybory. 31.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
TO JEST PIERWSZA TURA, DRUGA BĘDZIE JESIENIĄ
TO JEST PIERWSZA TURA, DRUGA BĘDZIE JESIENIĄ
(Zawiercie) W ubiegłą sobotę, po Katowicach i Będzinie, kolejnym punktem na śląskiej trasie premiera było Zawiercie. Po południu Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami, by zachęcić ich do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. - To jest wybór drogi, bardzo ważny wybór drogi, przed którym stoimy teraz. Dlatego nie zmienimy sobie miejsca na mapie, geografii, ale ważne jest kto trzyma tę mapę w ręku. Kto jest w stanie zmieniać rzeczywistość i chcę was poprosić o każdy głos, żebyście poszli tą drogą ku silniejszej, prospołecznej Polsce – mówił premier Morawiecki. 29.05.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama