Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
NA POCZĄTKU LIPCA KOMENDANT WRÓCIŁ DO SWOICH OBOWIĄZKÓW W ZAWIERCIU
NA POCZĄTKU LIPCA KOMENDANT WRÓCIŁ DO SWOICH OBOWIĄZKÓW W ZAWIERCIU
(Zawiercie) Już kilkukrotnie poruszaliśmy na naszych łamach głośną sprawę dotyczącą postępowań dyscyplinarnych wobec trzech policjantów z Zawiercia i odwołania ze stanowiska tutejszego Komendanta insp. Jacka Kurdybelskiego. Odwołany pod koniec czerwca szef zawierciańskiej jednostki złożył do Komendanta Głównego odwołanie od tej decyzji. Na początku lipca wrócił do swoich obowiązków. Do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Komendanta Głównego, decyzja o odwołaniu insp. Kurdybelskiego nie jest ostateczna. 21.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
POWIATY MYSZKOWSKI I ZAWIERCIAŃSKI PONIŻEJ ŚREDNIEJ
POWIATY MYSZKOWSKI I ZAWIERCIAŃSKI PONIŻEJ ŚREDNIEJ
Wyniki ogólnopolskie matur wg MEN są na podobnym poziomie jak w latach poprzednich. Gorzej, poniżej średniej ogólnopolskiej wypadli maturzyści z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. 20.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH TRWA
REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH TRWA
(powiat zawierciański) W tym roku do rywalizacji o miejsce w swoich wymarzonych szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych wystartowali uczniowie z dwóch równoległych roczników - tego, który skończył ostatnią klasę gimnazjum oraz o rok młodszego, czyli absolwentów ósmych klas szkoły podstawowej. Czy szkoły z naszego powiatu gotowe są na przyjęcie podwójnego rocznika, a co za tym idzie, czy wszyscy uczniowie będą mogli 1 września rozpocząć naukę w najlepszych placówkach? 18.07.2019 12:20
Reklama
Premiera płyty „Gardens” zespołu Etnos Ensemble
Premiera płyty „Gardens” zespołu Etnos Ensemble
(Podzamcze) Hotel Poziom 511 był miejscem premiery płyty zespołu Etnos Ensemble. Wydarzenie miało miejsce w połowie czerwca, gdy zaproszeni goście mogli wysłuchać utworów z płyty „Gardens”. 18.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
JUBILEUSZOWY 40 BIEG V STAWÓW
JUBILEUSZOWY 40 BIEG V STAWÓW
(Myszków) W niedzielę 9 czerwca ponad 400 uczestników rywalizowało w 40 edycji „Biegu V Stawów”. Na trasie zlokalizowanej na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Dotyk Jury” w Myszkowie rywalizowali czynni zawodnicy, amatorzy, maratończycy, uczniowie, nauczyciele oraz zwolennicy spacerowania z kijkami. Nie zabrakło lekkoatletycznej reprezentacji z zaprzyjaźnionego z Myszkowem miasta Koprivnice w Czechach oraz z włoskiej Carbonery. 16.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KTO ODPOWIADA ZA ZALANĄ PIWNICĘ?
KTO ODPOWIADA ZA ZALANĄ PIWNICĘ?
(Zawiercie) W jednym z bloków w centrum miasta doszło do niedrożności kanalizacji sanitarnej. Podczas jej udrożniania zalane zostały piwnice. W tej sprawie zgłosił się do nas jeden z mieszkańców, którego zdaniem prace związane z udrożnieniem kanalizacji zostały przeprowadzone nieprawidłowo. Zalanie piwnic tym, co znajdowało się w rurze kanalizacyjnej spowodowało szkody, ponadto kwestią sporną pomiędzy lokatorem a spółdzielnią jest to, czy przeprowadzono dezynfekcję, czy jedynie uprzątnięto z piwnicznej podłogi to, co wypłynęło z rury. Strony wymieniły kilka pism, które nie doprowadziły do porozumienia. Administracja wskazywała w nich, że ich pracownik nie mógł inaczej udrożnić kanalizacji, piwnice posprzątano, winę za zatkaną kanalizację ponoszą mieszkańcy, a o naprawę szkód należy wnioskować do swojego ubezpieczyciela. Z tym stanowiskiem nie zgadza się mieszkaniec, który uważa, że odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi zarządca budynku. Blisko miesięczna wymiana pism pomiędzy lokatorem a spółdzielnią niewiele zmieniła. Jak mówił w rozmowie z nami mieszkaniec, byłby gotowy iść z tą sprawą na policję, do sanepidu, a nawet do sądu. Pod koniec czerwca – zgodnie z relacją naszego rozmówcy – miała zostać przeprowadzona wizja lokalna, po której administracja zmieniła zdanie. 11.07.2019 09:00    2
Reklama
CO WEDŁUG URZĘDNIKÓW MUSI ZAWIERAĆ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ?
CO WEDŁUG URZĘDNIKÓW MUSI ZAWIERAĆ WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ?
(Zawiercie) Odpowiedź brzmi: podpis elektroniczny. Jeśli mieszkaniec przyśle do Urzędu Miejskiego w Zawierciu wniosek o udostępnienie informacji publicznej poprzez maila, to wg miejskich urzędników wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym. Ale przeglądając BIP można odnieść wrażenie, że chyba nie każdy wniosek obowiązuje ta zasada. Jedna z mieszkanek przesłała mailowo wniosek, w którym pyta o kilka rzeczy związanych z regulaminem podnoszenia kwalifikacji zawodowych urzędników i dofinansowania, które mogą uzyskać. Kobieta nie dostaje jednak odpowiedzi na swoje pytania – zamiast tego żąda się od niej, by jej wniosek został opatrzony podpisem elektronicznym. Jeśli nas wzrok nie myli, to w BIP widnieją wnioski wysłane mailem, bez podpisu elektronicznego, na które urzędnicy odpowiedzieli. A na koniec okazuje się, że to wszystko jedynie… pomyłka. 10.07.2019 08:30
Reklama
PREZYDENT KONARSKI BEZ WOTUM ZAUFANIA
PREZYDENT KONARSKI BEZ WOTUM ZAUFANIA
(Zawiercie) Podczas absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu rozpatrzono przedstawiony przez prezydenta raport o stanie gminy. 9 radnych zagłosowało za udzieleniem Łukaszowi Konarskiemu wotum zaufania. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, jeśli w przyszłym roku prezydent ponownie nie uzyskałby aprobaty radnych, mogą oni zdecydować o przeprowadzeniu referendum ws. odwołania prezydenta. Czerwcowe obrady pełne były długich dyskusji, nie tylko o przedstawionym przez prezydenta raporcie i ubiegłorocznym budżecie. Radni dyskutowali między innymi o „wodnym kryzysie”, z jakim miasto zmagało się w połowie miesiąca. 09.07.2019 11:25
Reklama
Reklama
MKS Dwójka Zawiercia Mistrzyniami Polski!
MKS Dwójka Zawiercia Mistrzyniami Polski!
26 czerwca zakończył się turniej Kinder+Sport, który rozgrywany był w dniach 24-26 czerwca w Zabrzu. Zawodniczki z Zawiercia tytuł mistrza wywalczyły w kategorii trójek i czwórek. Był to bardzo emocjonujący turniej, który zawodniczki z Zawiercia zapamiętają do końca życia. 07.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
Komendant Zawierciańskiej Policji odwołany… MIMO OCZYSZCZENIA Z ZARZUTÓW PRZEZ KOMENDĘ GŁÓWNĄ!
Komendant Zawierciańskiej Policji odwołany… MIMO OCZYSZCZENIA Z ZARZUTÓW PRZEZ KOMENDĘ GŁÓWNĄ!
(Zawiercie, Katowice) Komendant Woj. Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Juszczyński 23 czerwca odwołał ze stanowiska Komendanta KPP w Zawierciu inspektora Jacka Kurdybelskiego. Komendant z Zawiercia przez ostatnie miesiące przebywał na zwolnieniu lekarskim, ale w tle toczyło się postępowanie dyscyplinarne wobec 3 policjantów z Zawiercia i samego komendanta Kurdybelskiego. Sprawa wygląda na niejasną rozgrywkę na szczeblu przynajmniej wojewódzkiej policji. 07.07.2019 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama