Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:58
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SKASOWAŁ BETONOWY SŁUP PRZY UL. PRZECHODNIEJ
SKASOWAŁ BETONOWY SŁUP PRZY UL. PRZECHODNIEJ
(Zawiercie) Niezbyt pozytywnie rozpoczął tydzień 37-letni mieszkaniec Zawiercia. W poniedziałkowy ranek, pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę Audi. Uderzył w betonowy słup przy ul. Przechodniej. Na całe szczęście nikt nie został poszkodowany. Uszkodzone zostało ogrodzenie jednej z posesji, na które przewrócił się złamany słup. 15.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
MROCZNE ŻYCIE PREZYDENTA ZAWIERCIA
MROCZNE ŻYCIE PREZYDENTA ZAWIERCIA
(Zawiercie) Była sobota, 27 lipca. Ok. 24.00 pan Arek, kierowca taksówki złapał kurs na ul. Blanowską. Jak się okazało, klientem okazał się Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, wracający z prywatnej imprezki. To, co stało się przed blokiem, wg różnych świadków zdarzenia, nie zawsze bezpośrednich, mogło w szczegółach mieć różny przebieg. Wg jednych Łukasz Konarski miał być tak pijany, że kierowca odmówił kursu. Doszło do awantury. Choć kierowca unika szczegółowego opisu zdarzenia, nie zgłosił też ataku na policję, to jednak potwierdza, że przez pasażera, którym był Prezydent Zawiercia, „został zaatakowany”. 10.08.2019 08:20    1
Reklama
Reklama
Reklama
MARATON NIETRZEŹWYCH ZA KIEROWNICĄ
MARATON NIETRZEŹWYCH ZA KIEROWNICĄ
(powiat zawierciański) W środę 24 lipca na drogach powiatu policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierujących. W Porębie pijane małżeństwo jechało tym samym samochodem, a na widok radiowozu małżonkowie postanowili zamienić się miejscami, gdyż kierujący mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. W Zawierciu 42-latek kierował Škodą pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna był bardzo agresywny, ubliżał i atakował mundurowych, następnie po schwytaniu przez policję trafił do aresztu. Wcześniej policjanci zatrzymali też nietrzeźwego 22-latka kierującego Škodą. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa. 09.08.2019 08:20
Reklama
OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE RADNYCH Z ZAWIERCIA
OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE RADNYCH Z ZAWIERCIA
(Zawiercie) Co roku osoby pełniące funkcje publiczne obowiązkowo składają oświadczenia majątkowe. Są to jawne dokumenty i podlegają publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej. Co radni wykazują w oświadczeniach? Między innymi dochody, oszczędności, kredyty, samochody o wartości powyżej 10 tysięcy złotych. Ale oprócz tego możemy znaleźć też różne błędy i pomyłki. Na przykład zmieniający się metraż mieszkania, dochody w wysokości 5 milionów, korektę datowaną na luty 2018 roku, która dotyczy oświadczenia złożonego w listopadzie 2018 roku. Drobne omyłki mogłyby się wydawać śmieszne, ale pamiętajmy, że są to dokumenty składane przez radnych, a jeśli oświadczenie radnego wzbudza wątpliwości, to sprawą może zająć się prokuratura i sąd, a wtedy na pewno przestaje być zabawnie. Z taką sytuacją mamy do czynienia w sąsiednim powiecie myszkowskim – prokuratura postawiła jednemu z gminnych radnych 11 zarzutów podania nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych. Chodzi tutaj np. o samochody zarejestrowane na firmę żony. 08.08.2019 12:20
Reklama
Reklama
REKLAMY NA OGRODZENIU PRZY MARKECIE TO SAMOWOLKA
REKLAMY NA OGRODZENIU PRZY MARKECIE TO SAMOWOLKA
(Zawiercie) Zainteresowały nas banery reklamowe wiszące na ogrodzeniu przy jednym z dużych marketów przy ul. Piłsudskiego w Zawierciu. Okazuje się, że reklamy zostały tam zamieszczone bez wiedzy i zgody sklepu. Zakładamy, że albo już zostały usunięte, albo w niedługim czasie znikną z ogrodzenia. Chyba, że okazałoby się, że ktoś inny jest właścicielem ogrodzenia i wydał zgodę na reklamy. To jednak wątpliwe, jeśli ani market, ani miasto „nie przyznają się” do wydawania zgody na te banery. Czy w mieście gdzieś jeszcze dochodzi do samowoli przy wieszaniu reklam? 07.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
WOJEWÓDZKIE ŚRODKI WESPRĄ NASZE SOŁECTWA
WOJEWÓDZKIE ŚRODKI WESPRĄ NASZE SOŁECTWA
(powiat zawierciański) Pod koniec lipca podpisano umowy w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Sołectwa za pośrednictwem gmin mogły starać się o dofinansowanie różnych przedsięwzięć. Spośród wniosków, które zostały ocenione pozytywnie, znalazły się zgłoszenia z terenu sześciu gmin naszego powiatu – Łaz, Ogrodzieńca, Pilicy, Szczekocin, Włodowic oraz Żarnowca. Kwoty przyznanych dofinansowań wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 06.08.2019 08:20
Reklama
WOJEWODA UNIEWAŻNIA POWOŁANIE DYREKTORA SZPITALA
WOJEWODA UNIEWAŻNIA POWOŁANIE DYREKTORA SZPITALA
(Zawiercie, Katowice) 27 czerwca Wojewoda Śląski unieważnił styczniową uchwałę o powołaniu na tymczasowego dyrektora szpitala pana Piotra Zachariasiewicza. Wojewoda wydał w tej sprawie Rozstrzygnięcie Nadzorcze, uznając, że uchwała o numerze 9/61/19 jest sprzeczna z Ustawą o samorządzie powiatowym i art. 7 Konstytucji. W uchwale tej Zarząd Powiatu powierzył obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu Piotrowi Zachariasiewiczowi. Jak słusznie zauważył Wojewoda Śląski 16 stycznia 2019 Zarząd Powiatu z Gabrielem Dorsem jako starostą nie istniał. Dlaczego? To bardzo proste: Zarząd Powiatu Zawierciańskiego można uznać za powołany dopiero wtedy, gdy radni wybiorą jego pełny, 5-osobowy skład zgodnie ze Statutem Powiatu Zawierciańskiego. Skład 5 osobowy radni Rady Powiatu Zawierciańskiego wybrali dopiero 31 stycznia 2019. Wszystkie decyzje Zarządu Powiatu Zawierciańskiego w składzie, któremu przewodniczył Starosta Gabriel Dors są z mocy prawa nieważne. Rozstrzygnięcie Nadzorcze Wojewody Śląskiego uchylające uchwałę o powołaniu dyrektora Zachariasiewicza to dopiero początek prawnego armagedonu, jaki czeka Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Jasno stwierdza to w Rozstrzygnięciu Nadzorczym Wojewoda Śląski, który podkreśla, że jedynym organem, który mógł podjąć taką uchwałę był 16 stycznia „dotychczasowy Zarząd Powiatu Zawierciańskiego, czyli ten któremu przewodził Starosta Krzysztof Wrona”. Rozstrzygnięcie wojewody na razie dotyczy jednej uchwały Zarządu Powiatu, ale właściwie je interpretując należy przyjąć, że wszystkie decyzje podjęte przez Zarząd Powiatu Zawierciańskiego od 22 XI 2018 (powołanie G. Dorsa, wicestarosty i 2 członków Zarządu Powiatu) do 30. stycznia 2019 są nieważne. Skutki takiego rozstrzygnięcia dla Starostwa Powiatowego, jednostek mu podległych jak Szpital, szkoły, PCPR, Zarząd Dróg będą gigantyczne. 04.08.2019 08:20    2
Reklama
NA DK 78 MOTOCYKL UDERZYŁ W BOK TERENÓWKI
NA DK 78 MOTOCYKL UDERZYŁ W BOK TERENÓWKI
(Zawiercie) Do szpitala w stanie ciężkim trafił 45-letni motocyklista i jego pasażerka po wypadku, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na drodze krajowej nr 78. Motocykl suzuki, którym kierował obywatel Czech uderzył w bok terenowego nissana. Do szpitala trafiła również kobieta, która kierowała samochodem. Policja po raz kolejny zwraca się do wszystkich kierujących jednośladami o rozwagę na drodze. 02.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
ZOSTAŁO PONAD 120 MIEJSC DLA 30 UCZNIÓW
ZOSTAŁO PONAD 120 MIEJSC DLA 30 UCZNIÓW
(powiat zawierciański) We wtorek opublikowane zostały listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych szkół średnich. Nie jest to jeszcze koniec rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych – teraz zakwalifikowani muszą potwierdzić chęć kontynuowania nauki w danej szkole. Pod koniec lipca szkoły jeszcze raz opublikują listy, tym razem przyjętych uczniów oraz poinformują, czy w szkole są jeszcze wolne miejsca. Jeśli tak, wówczas prowadzony będzie nabór uzupełniający. Łącznie do szkół na terenie naszego powiatu zakwalifikowanych zostało prawie 1700 osób. Nieprzydzielonych do szkół zostało 30 uczniów. Ale wygląda na to, że nie mają oni o co się martwić – w szkołach pozostało prawie 130 wolnych miejsc. 28.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
WIDZISZ KRZAK KONOPI INDYJSKICH? ZAWIADOM O TYM POLICJĘ
WIDZISZ KRZAK KONOPI INDYJSKICH? ZAWIADOM O TYM POLICJĘ
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi za uprawę konopi indyjskich, a w przypadku większej uprawy nawet 8 lat. Czasami konopie sadzone są w miejscach rzadko uczęszczanych – na nieużytkach rolnych lub opuszczonych posesjach. Policja prosi wszystkich o przyglądanie się roślinom wokół nas. Jeśli zauważylibyśmy coś niepokojącego możemy na kilka sposobów poinformować o tym mundurowych – np. telefonicznie, wysyłając maila lub wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej komendy. 26.07.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama