Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 03:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
BURMISTRZ PORĘBY: PODWYŻKI PODATKÓW I OPŁAT ZA ŚMIECI NIEZBĘDNE
BURMISTRZ PORĘBY: PODWYŻKI PODATKÓW I OPŁAT ZA ŚMIECI NIEZBĘDNE
Na III Sesji Rady Miasta Poręba (26 sierpnia) była obecna senatorka Beata Małecka- Libera, którą burmistrza Poręby Ryszard Spyra nazwał “naszą orędowniczką w senacie”, gdyż pomaga miastu w pozyskiwaniu środków na kolejne cele, a przede wszystkim nie zapomina przy tym o swoich wyborcach. Senatorka przyjęła z na swoje ręce kwiaty, jako dowód wdzięczności od władz Poręby, a w swoim przemówieniu podkreśliła wzrastającą rolę samorządów oraz możliwość uzyskania kolejnych dotacji na inwestycje. Beata Małecka- Libera jest senatorką wybraną z listy Koalicji Obywatelskiej, mieszkanką Dąbrowy Górniczej. Będąc na sesji, zwiedziła remontowaną salę Miejskiego Ośrodka Kultury, na który to remont jak mówił burmistrz, środki pomagała pozyskać. Na koniec sesji burmistrz wystąpił z garścią informacji, które z pewnością niejednego Porebianina zaniepokoją. Zdaniem Ryszarda Spyry nieuchronne jest podniesienie opłat za śmieci i lokalnych podatków. 17.09.2024 20:29
Reklama
Reklama
Kajaki nad Zalewem Mitręga? Woda jest zbyt zanieczyszczona!
Kajaki nad Zalewem Mitręga? Woda jest zbyt zanieczyszczona!
Jednym z głównych tematów poruszonych na IV sesja Rady Miejskiej w Łazach, 31 lipca, był ten dotyczący rozwoju oraz rewitalizacji Zalewu Mitręga i Kamionki. Istnieje możliwość, że obok ul. Topolowej wreszcie coś się zadzieje, jednak z pływania na kajakach po zalewie mieszkańcy Łaz muszą się jak na razie pożegnać. Burmistrz znacząco stwierdził, że ten zbiornik wodny do tego się nie nadaje, ponieważ przekracza dopuszczalną ilość bakterii. Innymi tematami, poruszanymi podczas lipcowej sesji, były: przejęcie przez gminę dróg powiatowych, czy tajemniczy wniosek dyrektora MOKu. 16.09.2024 07:46
Reklama
Reklama
Reklama
"ODNOWIONY"  ZARZĄD POWIATU W ZAWIERCIU
"ODNOWIONY" ZARZĄD POWIATU W ZAWIERCIU
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego 28 sierpnia 2024 radni przyjęli m.in. uchwały o zmianach w składzie Zarządu i Prezydium Rady. Z zarządu odszedł radny Zbigniew Rok, za zastąpił go dotychczasowy Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Zawierciu Karol Hadrych. A Rok zastąpił Hadrycha. Taka roszada stanowisk i funkcji. 12.09.2024 11:44    1    3
Reklama
Burmistrz Włodowic spełnia swoje wyborcze obietnice
Burmistrz Włodowic spełnia swoje wyborcze obietnice
Dorota Wnuk w kwietniowych wyborach samorządowych została wybrana burmistrzem Włodowic. Jej program wyborczy skupiał się m. in. na rozbudowie oraz przebudowie infrastruktury pieszej i drogowej, a także doposażeniu szkół, czy wsparciu młodzieży w ich rozwoju. V sesja Rady Gminy i Miasta Włodowice (31 lipca) potwierdziła, że burmistrz dąży do wywiązania się ze swoich obietnic, na co wskazują nowe inwestycje, plany i uchwały. 31.08.2024 19:31    1    1
Reklama
Reklama
3,5 mln złotych - tyle będzie kosztowało zagospodarowanie terenu wokół urzędu we Włodowicach
3,5 mln złotych - tyle będzie kosztowało zagospodarowanie terenu wokół urzędu we Włodowicach
1 sierpnia 2024r podpisano umowę z wykonawcą z Zawiercia (firmą RAF GROUP Rafał Górski) na zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miasta i Gminy Włodowice. Opinie, co do zasadności tej inwestycji, są wśród mieszkańców podzielone. Z jednej strony plusem jest to, że miasto się zmienia, podwyższa swoje walory estetyczne, natomiast z drugiej strony mieszkańcy domagają się działań, które poprawią komfort ich życia codziennego. Jednak inwestycja, której realizacja rozpoczęła się już w kadencji byłego burmistrza Adama Szmukiera, będzie trwała, a jej rezultat zobaczymy za 13 miesięcy. Warto również wskazać, że zadanie będzie finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jak zmieni się otoczenie Urzędu Miasta Włodowice? 30.08.2024 19:27
Reklama
Reklama
Reklama
Izba Pamięci dla Leszka Wierzchowskiego
Izba Pamięci dla Leszka Wierzchowskiego
Leszek Antoni WIERZCHOWSKI, urodzony 10 września 1949 roku w Zawierciu, obecnie zamieszkały w Katowicach. Jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Krakowie. Poeta, autor znanych fraszek, ale i polityk, twórca ruchu monarchistycznego, niszowej organizacji politycznej, która dąży do przywrócenia w Polsce monarchii. Żeby było jak w Wielkiej Brytanii, czy Danii. 14.08.2024 07:03    3
Reklama
Prace nad “Kolejówką” nabierają tempa
Prace nad “Kolejówką” nabierają tempa
III Sesja Rady Miejskiej w Łazach (26 czerwca) była sesją absolutoryjną. Radni wyrazili swoje poparcie dla burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego zatwierdzając trzy ważne uchwały – w sprawie wotum zaufania dla Burmistrza Łaz, w sprawie zatwierdzenia sprawozdań finansowych gminy za 2023 r. wraz z rocznym wykonaniem budżetu za ten sam rok oraz w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium. W trakcie sesji poruszono również inne ważne tematy, jak chociażby sprawę regulacji stanu prawnego “Kolejówki”, remonty dróg i rozwój gminy w ramach związku Powiatowo-Gminnego “Jedźmy razem!”. 16.07.2024 08:03
Reklama
Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach stanowi realne niebezpieczeństwo?
Zespół Usług Komunalnych w Koziegłowach stanowi realne niebezpieczeństwo?
III sesja Rady Gminy i Miasta Koziegłowy (27 czerwca) w dużej mierze skupiała się nad raportem o stanie Gminy za 2023 rok oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu. Kolejnym niezwykle istotnym tematem, nad którym toczyła się bardzo emocjonalna dyskusja był wypadek, w którym ucierpiała 2,5 letnia dziewczyna natomiast sprawcą tego nieumyślnego zajścia był pracownik Zespołu Usług Komunalnych. Prześledźmy jednak sesję po kolei. 11.07.2024 07:33
Reklama
Reklama
BURMISTRZ SPYRA CHCE WALCZYĆ Z ROZPIJANIEM PORĘBIAN
BURMISTRZ SPYRA CHCE WALCZYĆ Z ROZPIJANIEM PORĘBIAN
II Sesja Rady Miasta Poręba, poniedziałek 24 czerwca a w niej m.in.: ogłoszenie planowanego otwarcia Agory, darmowe przejazdy autobusami ZKM dla mieszkańców miasta do końca roku, udzielenie wotum zaufania burmistrzowi, problemy pracy SP ZOZ Poręba i domniemane nierówności w radzie miasta. 10.07.2024 07:41
Reklama
Reklama
Darmowe autobusy dla mieszkańców Włodowic. Testowo do końca września
Darmowe autobusy dla mieszkańców Włodowic. Testowo do końca września
IV Sesja Rady Gminy i Miasta Włodowice była sesją absolutoryjną, w trakcie której radni udzielili burmistrzowi Dorocie Wnuk wotum zaufania. Wszyscy 12 radnych obecnych na sesji głosowali za absolutorium z tytułu wykonania budżety Gminy i Miasta Włodowice. W trakcie sesji burmistrz, która swoją kadencję będzie pełniła po raz pierwszy, ogłosiła również, że została członkiem komisji rewizyjnej Związku Gmin Jurajskich. Co także istotne – na sesji poruszono tematy aktualnie prowadzonych inwestycji, problemu budowy drogi w Górze Włodowskiej czy darmowej komunikacji miejskiej, która obowiązuje już od 1 lipca, na razie do końca września. 07.07.2024 10:50    2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama