Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 01:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Włodowice zakończyły budowę wodociągu w Górze Włodowskiej
Włodowice zakończyły budowę wodociągu w Górze Włodowskiej
Na sesji Rady Miejskiej Włodowic 25 września radni i mieszkańcy mogli się dowiedzieć m.in. o zakończeniu budowy nowego wodociągu w Górze Włodowskiej. Koszt inwestycji do 2,3 mln zł. Inwestycji drogowych w gminie, do lipca 2025 będzie jeszcze sporo. 19.10.2024 09:36
Reklama
Reklama
Ulica Gliniana przestanie być drugą Wartą. Mieszkańcy po siedmiu latach udręk w końcu doczekają się odwodnienia
Ulica Gliniana przestanie być drugą Wartą. Mieszkańcy po siedmiu latach udręk w końcu doczekają się odwodnienia
VI sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego (26 września) przyniosła ważną informację dla mieszkańców ul. Glinianej w Zawierciu – wreszcie będzie odwodnienie. Na posiedzeniu poruszono również tematy m.in. dotyczące powodzi, wykazu interwencji służb w 2023 roku i dofinansowaniu na konserwacje dla kościoła w Skarżycach. Prześledźmy przebieg tych tematów, zgodnie z kolejnością jaką wystąpiły na sesji. 15.10.2024 09:54
Reklama
Reklama
Reklama
Nowe dofinansowania, dziki, za mały budżet obywatelski… czyli VII sesji Rady Miejskiej w Łazach
Nowe dofinansowania, dziki, za mały budżet obywatelski… czyli VII sesji Rady Miejskiej w Łazach
25 września Rada Miejska w Łzach spotkała się na kolejnej, VII już sesji w tej kadencji, aby podjąć ważne dla miasta uchwały m.in. dotyczące zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy, zmiany Uchwały Budżetowej Gminy Łazy na rok 2024, czy też udzielenie pomocy finansowej Związku Powiatowo – Gminnego „Jedźmy razem!” na opracowanie „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego”. W trakcie sesji nie zabrakło również szeregu informacji dotyczących nowych planów i działań miasta oraz wniosków i pytań ze strony radnych. 11.10.2024 10:45
Reklama
AFERA O ALKOTUBKI. ALE WÓDKA I BIMBER W SZKOLE NIKOGO Z RZĄDU NIE OBURZYŁY
AFERA O ALKOTUBKI. ALE WÓDKA I BIMBER W SZKOLE NIKOGO Z RZĄDU NIE OBURZYŁY
Jest wielka afera, bo w sklepach pojawiły się (już zniknęły) wódka i likiery alkoholowe przypominające wyciskane soczki czy musy. Chętnie po (soczki!) sięgają dzieci, więc i po wódkę wyglądającą identycznie sięgną chętnie. Na pewno widzieliście w sklepach sytuację, że dziecko sięga po batonik czy soczek jeszcze w sklepie, wypija a rodzic już tylko opakowanie kładzie na kasę i płaci. Ryzyko, że drink czy wódeczka trafi do ust dziecka, ogromne, więc i oburzenie słuszne. Oburzył się Premier Donald Tusk, Ministra Edukacji Barbara Nowacka i Wiceministra Katarzyna Lubnauer. Posadę stracił Dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom dr n. med. Piotr Jabłoński. Dymisja którą przyjęła częstochowianka, Minister Zdrowia Izabela Leszczyna ma mieć związek z tym, że KCPU nie reagowało, lub robiło to opieszale, gdy „alkotubki” pojawiły się w sklepach w lipcu. 03.10.2024 12:38    2
Reklama
Reklama
ULICA OKIENNIK: CZY PLATFORMA DOKOŃCZY SZALONY SEN DORSA?
ULICA OKIENNIK: CZY PLATFORMA DOKOŃCZY SZALONY SEN DORSA?
Pół godziny spóźniona, ale Starosta Zawierciańska Teresa Mucha-Popiel przyszła na spotkanie z mieszkańcami ulicy Okiennik, którzy od kilku lat protestują przeciwko przebudowie ulicy i budowie ścieżki rowerowej. Bez żadnych konsultacji z mieszkańcami jej poprzednik Gabriel Dors wymyślił sobie, że przebuduje ulicę. Pieniądze PiS akurat rozdawał, ale na inwestycje, nie remonty, więc do pomysłu przebudowy ulicy Okiennik „dopisano” wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej. Gdy na początku 2023 roku mieszkańcy zauważyli geodetów na swoich działkach, zaczęli pytać „kto i po co mierzy?”. Okazało się że mogą stracić ogrodzenia, wjazdy i nawet po kilka tysięcy metrów swoich działek. Od prawie 2 lat walczyli z PiSem, aby zablokować niechcianą inwestycję. Sprawa mogła mieć też wpływ na wynik wyborów, odsunięcie PiS od władzy. Ale mieszkańcy ulicy Okiennik na razie w Koalicji Obywatelskiej która rządzi w powiecie nie widzą sprzymierzeńca. 27.09.2024 12:06    3
Reklama
Reklama
Reklama
6 Parada Psów. Tym razem bez strajków
6 Parada Psów. Tym razem bez strajków
W ostatnią niedzielę września (29 września) spod parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu po raz kolejny wystartuje Parada Psów. W tym roku wydarzenie zapowiada się spokojnie, bez politycznych zawieruch. Warto przypomnieć, że właśnie równo rok temu na Paradzie Psów odbywał się strajk, w trakcie którego ludzie tłumnie wykrzykiwali hasła: „Murem za Mazurem” - Pracownicy ZGK Zawiercie protestowali bowiem przeciwko odwołaniu Jarosława Mazura ze stanowiska prezesa ZGK, a powołaniu nowego - Mariusza Grabarczyka. Wróćmy jednak to zapowiedzi tegorocznej parady. 26.09.2024 18:00
Reklama
ADAM ZACZKOWSKI  ZOSTAŁ  WICEWOJEWODĄ. To Myszkowianin
ADAM ZACZKOWSKI ZOSTAŁ WICEWOJEWODĄ. To Myszkowianin
Polityk Nowej Lewicy Adam Zaczkowski, lat 46 w dniu dzisiejszym 26 września odbiera nominację na stanowisko I Wicewojewody Śląskiego. Zaczkowski jest Myszkowianinem, od zawsze związany z Lewicą. Od 2011 roku pracował w Urzędzie Gminy Poraj jako kierownik referatu gospodarki komunalnej, inwestycji i pozyskiwania środków. Ostatnio był zastępcą dyrektora w Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. 26.09.2024 07:51
Reklama
Krępa już gotowa. Burmistrz Ogrodzieńca: Ten pociąg z lokomotywą jest dalej rozpędzony
Krępa już gotowa. Burmistrz Ogrodzieńca: Ten pociąg z lokomotywą jest dalej rozpędzony
Na V sesji Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu (11 września) poruszono tematy ważne dla każdego mieszkańca, takie jak: zwiększenie dofinansowania na pobyt dzieci w żłobku, problem braku pediatry w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ogrodzieńcu lub informacji na temat ukończenia prac na Krępie. Nie zabrakło również dobrych nowin odnośnie szybkiego rozwoju Gminy Ogrodzieniec oraz pozyskiwanych milionów na inwestycje. 24.09.2024 20:03    1
Reklama
Reklama
Łazy i problemy ich mieszkańców
Łazy i problemy ich mieszkańców
Na V sesji Rady Miejskiej w Łazach (28 sierpnia) oprócz przyjęcia nowych uchwał radni żywo dyskutowali oraz przedstawiali problemy, które dotykają mieszkańców z całej gminy. I na tych właśnie sprawach, wnioskach i prośbach skupiła się znaczna część sierpniowych obrad. Prześledźmy w skrócie o czym mówiło się w trakcie kolejnego posiedzenia Rady Miejskiej w Łazach. 19.09.2024 20:36
Reklama
Reklama
Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w Porębie
Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w Porębie
Przez długie lata na terenie obok sklepu Biedronka w Porębie było targowisko. W 2023 roku się to zmieniło. To właśnie wtedy władze miasta podpisały umowę na budowę w miejscu targowiska tzw. Agory, czyli placu miejskiego wraz z tężnią solankową. Wobec tego, targowisko zostało przeniesione obok basenu miejskiego i zakładu FUM Poręba, ale nie o nim dzisiaj mowa. Skupmy się lepiej na Agorze. 17.09.2024 20:34    4    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama