Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 03:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów!
Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów!
Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. 04.07.2024 06:00
Reklama
Reklama
Anna Nemś wprowadza zmiany w mieście
Anna Nemś wprowadza zmiany w mieście
Na II Sesji Rady Miejskiej w Zawierciu (29 maja), która jak na Zawiercie, przebiegła bardzo szybko i dosyć sprawnie (i o dziwo, był na niej obecny Łukasz Konarski, który jako prezydent miasta słyną przecież z nie uczestnictwa w obradach). Sesja przyniosła miastu wiele zmian począwszy od powołania nowych, najmłodszych radnych, nowego skarbnika i nowego prezesa ZGK. Z sesji dowiedzieliśmy się również, że basen w Blanowicach w tym sezonie będzie otwarty. 18.06.2024 08:54    3
Reklama
Reklama
Reklama
OFICJANE WYNIKI WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. KTO ZDOBYŁ MANDAT.
OFICJANE WYNIKI WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. KTO ZDOBYŁ MANDAT.
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak podał oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. To już pewne, kto zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego. 10.06.2024 11:58
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGYO. W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIEM WYGHRAŁA KOALICJA OBYWATELSKA. W POWIECIOE MYSZKIOWSKIM PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGYO. W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIEM WYGHRAŁA KOALICJA OBYWATELSKA. W POWIECIOE MYSZKIOWSKIM PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
W okręgu wyborczym nr 11, obejmującym województwo śląskie najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska -41, 42 procent (551 782 oddany głosów). Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość - 36,45 procent (485 505), a na trzecim Konfederacja - 10,15 procent (135 195). W powiecie myszkowskim wygrało Prawom o Sprawiedliwość - 48,29 procent (9968 oddanych głos65ów). Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska - 31,68 proc. (6539), a na trzecim Konfederacja -9,39 proc. (1938). 10.06.2024 07:19
Reklama
Reklama
Nowy starosta powiatu, nowa rada powiatu i nowa nadzieja dla Łaz
Nowy starosta powiatu, nowa rada powiatu i nowa nadzieja dla Łaz
Nowa kadencja Rady Miejskiej Łaz rozpoczyna się dosyć obiecująco. Nadzieją są bowiem powołane władze w powiecie zawierciańskim. Możliwe, że w tej kadencji nareszcie uda się sfinalizować prace przy wiadukcie w Trzebyczce (przypominamy, że jego przebudowa miała zakończyć się w 2020 roku) lub mieszkańcy Chruszczobrodu będą poruszali się nową drogą. Jakie istotne sprawy dla mieszkańców gminy Łazy poruszono jeszcze 22 maja, w trakcie II sesji Rady Miejskiej w Łazach? 08.06.2024 15:02
Reklama
Reklama
Reklama
II sesja Rady Powiatu w Myszkowie i sprzeczki pomiędzy radnymi
II sesja Rady Powiatu w Myszkowie i sprzeczki pomiędzy radnymi
20 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Myszkowie. Dlaczego nadzwyczajna? Sesję zwołano tydzień wcześniej niż planowano na wniosek zarządu powiatu: “W związku z zagrożeniem utraty środków w ramach Polskiego Ładu konieczne jest zabezpieczenie środków rady powiatu i udzielenie pomocy finansowej na realizację inwestycji”, które to inwestycje były przedmiotem obrad. Jak mówił Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk – chodziło bowiem m.in. o przetarg na busy niskoemisyjne, które planuje zakupić Związek Powiatowo-Gminny “Jedźmy Razem”. Inną przyczyną wcześniejszego zwołania sesji były również problemy związane z rozliczeniami u pani skarbnik. 05.06.2024 11:46
Reklama
Prezydentka czy Prezydent Zawiercia? Jak mamy do pani mówić?
Prezydentka czy Prezydent Zawiercia? Jak mamy do pani mówić?
7 Maja Anna Nemś objęła urząd Prezydenta Zawiercia. Można też mówić, że to urząd Prezydentki Zawiercia. Jak woli być tytułowana Anna Nemś? 04.06.2024 13:07
Reklama
Sesje w Powiecie Zawierciańskim niedostępne online
Sesje w Powiecie Zawierciańskim niedostępne online
Nie wszyscy mieszkańcy powiatu zawierciańskiego, mogą bezpośrednio uczestniczyć w obradach Rady Powiatu. Przyczyn takich może być wiele np. choroba lub trudności z dojazdem do Zawiercia. Niektórzy w takim wypadku chcą zatem obejrzeć posiedzenie Rady Powiatu na żywo. Nie zawsze jednak mogą to zrobić, a co więcej nie mogą nawet odtworzyć ponownie całego posiedzenia. Taka sytuacja miała miejsce chociażby podczas ostatniej, II sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego 23 maja. Początkowo obrady trwały pół godziny, po czym niespodziewanie sesja nie była dostępna. Przerwa w udostępnianiu na żywo posiedzenia trwała około pół godzin, a co w tym trakcie działo się na sali posiedzeń? Nie wiadomo. Jednak czy działalność organów samorządu terytorialnego nie powinna być jawna? 03.06.2024 15:26
Reklama
Reklama
Gmina i Miasto Koziegłowy mają nowego skarbnika
Gmina i Miasto Koziegłowy mają nowego skarbnika
Tą informacją rozpoczęła się II sesja Rady Gminy i Miasta Koziegłowy (23 maja). Na nowe stanowisko została wybrana mgr Anna Łoniewska-Niewęgłowska. W trakcie sesji poruszono również tematy związane ze związkiem Powiatowo-Gminnym “Jedźmy razem!”, planowanych inwestycjach, a także nie mogło zabraknąć sporu, tym razem o odwodnienie w miejscowości Oczko. 02.06.2024 08:04
Reklama
Reklama
KOSZMAR Z ULICY OKIENNIK? NOWA STAROSTA, TEN SAM HORROR
KOSZMAR Z ULICY OKIENNIK? NOWA STAROSTA, TEN SAM HORROR
Od 7 maja starostą zawierciańskim nie jest już Gabriel Dors, twórca całego zamieszania z ulicą Okiennik. W wielkim skrócie było tak: Dors tędy jechał do pracy, gdy został w 2018 roku wybrany starostą. Źle mu się jechało po nierównej drodze, więc wymyślił, że ją przebuduje: 01.06.2024 12:24    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama