Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 01:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
Włodowice kończą budowę żłobka
Włodowice kończą budowę żłobka
Sesja Rady Miejskiej we Włodowicach, 30 października, przebiegła bardzo sprawnie. Radni nie wnosili żadnych interpelacji ani zapytań, a większa część obraz skupiła się wokół przedstawionego przez Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice Dorotę Wnuk sprawozdania z prac w okresie międzysesyjnym. Miasto i Gmina Włodowice chwali się, że prace przy budowie żłobka w budynku szkoły w Rudnikach są na ukończeniu. 21.11.2024 06:11
Reklama
Reklama
KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?
KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?
Inwestycje Szpitala w Zawierciu, nowa elewacja dla szkoły w Pilicy, konflikt w jednej ze szkół w Zawierciu, czyli relacja z Sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego. Jeden z radnych nazwał szkolny ‘Tęczowy piątek” czyli coroczną akcję propagującą tolerancję, w tym roku 25 X 2024 „kontrowersyjnym wydarzeniem”. Czy to już homofobia? 20.11.2024 05:55    2
Reklama
Reklama
Reklama
Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzienia
Na Sesji Rady Miasta Poręba (28 października) na wniosek Burmistrza miasta Ryszarda Spyry do porządku obrad dodano uchwałę dotyczącą podwyżki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Uchwała, po zaciętej dyskusji zainicjowanej przez radna Jolantę Łakomską, ostatecznie została podjęta większości głosów za. To taki mały, przedświąteczny prezent, gdyż podwyższone stawki będą obowiązywały od 1 grudnia. Opłata rośnie z 36,60 do 40,77 zł za śmieci segregowane. 19.11.2024 12:03    5
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
PRAWYBORY W KO: CZY TO ZDJĘCIE Z PRZYSZŁYM PREZYDENTEM?
PRAWYBORY W KO: CZY TO ZDJĘCIE Z PRZYSZŁYM PREZYDENTEM?
W piątek 15 listopada Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Premiera Donalda Tuska w Katowicach spotkał się w członkami i sympatykami Koalicji Obywatelskiej. Mieliśmy okazję relacjonować to spotkanie, na zaproszenie Platformy Obywatelskiej. Na miejscu pełna sala co cieszy, w tłumie kilka osób z naszych stron: Przemysław Bąk, Krystian Zamorowski, Franciszek Domagała, Aldona Węgrzynowicz, Marek Węgrzynowicz (długo był w Myszkowie dyrektorem PUP). Niemal punktualnie o 17:00 Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego wita wchodzącego na salę Radosława Sikorskiego, czy po prostu Radka Sikorskiego jak publicznie jest określany. 17.11.2024 15:24    1
Reklama
Reklama
Uniwersytet Dziecięcy wznowi działalność?
Uniwersytet Dziecięcy wznowi działalność?
30 października odbyła się kolejna, VIII Sesja Rady Miejskiej w Łazach, Poruszano na niej temat powstania Uniwersytetu Dziecięcego w Łzach, mieszkań w ramach TBS, poprawy znaków drogowych, dofinansowań do kanalizacji i wiele innych. Prześledźmy po kolei, co wydarzyło się na sali sesyjnej. 16.11.2024 11:49
Reklama
Reklama
Reklama
Radosław Sikorski dzisiaj w Katowicach
Radosław Sikorski dzisiaj w Katowicach
W dniu dzisiejszym 15 listopada o godz. 17.00 Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski spotka się z członkami Platformy Obywatelskiej i ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej regionu Śląskiego. 15.11.2024 13:59
Reklama
Upominki promocyjne w Gminie Ogrodzieniec. Co na ten temat mówi Anna Pilarczyk?
Upominki promocyjne w Gminie Ogrodzieniec. Co na ten temat mówi Anna Pilarczyk?
VI Sesja Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu (15 października) rozpoczęła się bardzo serdecznie – od ślubowania na nauczyciela mianowanego Igi Łypaczewskiej-Krawiec. Kolejno, Odznaką Honorową “Zasłużony dla rolnictwa” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, został wyróżniony Edward Grzebieluch – mężczyzna, który przyczynił się do uzyskania w 1987 niezależności Giebła, a później, pełniący przez 38 lat funkcję sołtysa Giebła-Kolonii. Tak zaszczytną odznakę wręczyły mu Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska oraz Burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk. 08.11.2024 14:50
Reklama
PIS PODNOSI PODATKI W ŻARKACH!
PIS PODNOSI PODATKI W ŻARKACH!
Po cichu, bez projektu który byłby udostępniony mieszkańcom w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Żarki burmistrz Adam Zamora razem ze swoimi radnymi podniósł mieszkańcom stawki podatków. Choć sesja na której Zamora i radni podnieśli podatki mieszkańcom Żarek była 30 października o podwyżkach milczy oficjalny serwis gminy adresowany do mieszkańców gdzie powinny być uchwały radnych. W 2025 roku mieszkańcy gminy Żarki będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, żeby utrzymać radnych, burmistrza i jego rozrastający się dwór. 03.11.2024 14:53    1
Reklama
Reklama
Poręba remontuje kanalizacje, a pieniędzy na bieżące problemy brak
Poręba remontuje kanalizacje, a pieniędzy na bieżące problemy brak
Na IV Sesji Rady Miasta Poręba (30 września), zgromadzeni radni przyjęli uchwałę, nadając nazwę “Plac imienia Zdzisława Kluźniaka” terenowi położonemu przy ulicy Fabrycznej, w części działki, która znajduje się tuż obok zabytkowej wieży gichtowej. Tak Porębianie uczcili imię zmarłego niedawno pasjonata lokalnej historii opiekuna wieży wyciągowej. Na sesji podjęto również uchwały wyrażające zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami i najemcami kolejnych umów. Nie zabrakło także szeregu interpelacji wnoszonych przez radnych z Poręby, na których to opisie będzie się w głównej mierze opierał niniejszy artykuł. Warto już na wstępie rozczarować wszystkich Porębian - na lokalne zmiany i poprawę warunków nie liczcie, bo teraz miasto nie ma na to pieniędzy. 21.10.2024 09:16    2
Reklama
Reklama
SIM SMS zachęca do budowy mieszkań we Włodowicach. W Zawierciu jeszcze nic nie zbudowali
SIM SMS zachęca do budowy mieszkań we Włodowicach. W Zawierciu jeszcze nic nie zbudowali
Na sesji Rady Miejskiej we Włodowicach 25 września prezes SIM SMS Przemysław Cielecki namawiał radnych i burmistrz, aby gmina wspólnie ze spółką budowa domy szeregowe. 20.10.2024 08:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama