Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 04:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
DEPISYZACJA POWIATU: CZY SPRAWĄ ULICY OKIENNIK WRESZCIE ZAJMIE SIĘ PROKURATURA?
DEPISYZACJA POWIATU: CZY SPRAWĄ ULICY OKIENNIK WRESZCIE ZAJMIE SIĘ PROKURATURA?
Wykorzystywanie środków Szpitala Powiatowego w Zawierciu do reklamowania KWW „Zdrowszy Powiat” , podejrzenie przestępstwa przy budowie ulicy Okiennik w Zawierciu, gdzie najpierw wykonano kanalizację, a ponad rok później dorobiono do niej dokumentację. Nie mamy pewności, czy były to główne założenia „Planu Dorsa”, który Gabriel Dors ogłosił w 2018 roku gdy został starostą Powiatu Zawierciańskiego. Ale wiemy na pewno: 7 kwietnia w wyborach większość mieszkańców Powiatu Zawierciańskiego PiSowi wystawiła czerwoną kartkę. Koalicja Obywatelska zdobyła 8 mandatów w Radzie Powiatu w Zawierciu, KWW Powiat to My! Marii Milejskiej 5 mandatów co już wystarczyło do odbicia powiatu z rąk PiS. 31.05.2024 16:35    1    1
Reklama
Reklama
WSPÓLNICZKA OSKARŻA NIEDOSZŁEGO BURMISTRZA O PRZYWŁASZCZENIE MAJĄTKU SPÓŁKI
WSPÓLNICZKA OSKARŻA NIEDOSZŁEGO BURMISTRZA O PRZYWŁASZCZENIE MAJĄTKU SPÓŁKI
Radny, niedoszły burmistrz Myszkowa Tadeusz Bartnik, a zawodowo adwokat prowadził spółkę cywilną „P.H.U. Apteka „Światowit” sc. Firma prowadziła aptekę przy przychodni Światowit. To rodzinny biznes. Aptekę adwokat Tadeusz Bartnik prowadził wspólnie ze wspólniczką, byłą szwagierką. Od kilku lat wspólniczka oskarża swojego wspólnika, że przywłaszczył sobie cały majątek spółki, a jej nigdy, od czasu utworzenia apteki w 2004 roku, nie dopuszczał do dokumentów i spraw spółki. Sprawę bada prokuratura. Tadeusz Bartnik stał się znany po tym, jak kandydował w wyborach na burmistrza Myszkowa. Przegrał w II turze tylko o 21 głosów, choć początkowo miał przewagę nad burmistrzem Włodzimierzem Żakiem. Ale Tadeusz Bartnik został radnym miejskim, a żona Bata Jakubiec-Bartnik choć kandydowała z innego komitetu wyborczego niż mąż, to prowadziła z nim wspólnie kampanię wyborczą. Na wielkim banerze wyborczym przy ul. PCK w Myszkowie był kandydat na burmistrza T. Bartnik, a obok żona, która radną została z innego komitetu. To budzi oczywiste podejrzenia, że jeden komitet finansował drugi, a to naruszenie zasad finansowania kampanii wyborczej. Rodzinne interesy związane z przychodnią „Światowit” od lat były, po części dzięki pracy Gazety Myszkowskiej, przedmiotem zainteresowania prokuratury. Efekt: kilka śledztw zakończonych prawomocnym skazaniem lekarzy za oszustwa i fałszowanie dokumentacji medycznej. Dziesiątki tysięcy przychodnia wyłudzonych środków musiała też zwracać do NFZ. 31.05.2024 11:36
Reklama
Reklama
Reklama
ROSZADY W ŚLĄSKIEJ POLICJI. KOMENDANT Z MYSZKOWA DO BĘDZINA. TO RACZEJ NIE AWANS
ROSZADY W ŚLĄSKIEJ POLICJI. KOMENDANT Z MYSZKOWA DO BĘDZINA. TO RACZEJ NIE AWANS
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Komendant KPP Myszków inspektor Marcin Lemański w środę 29 maja urządza pożegnanie z jednostką, więc rozkazy o zmianach komendantów w jednostkach Śląskiej Policji muszą być już podpisane. Jak się dowiadujemy insp. Marcin Lemański zostaje przeniesiony do Będzina. Na jego miejsce ma przyjść inspektor Rafał Głuch, obecnie Komendant Miejski w Rybniku. Awanse czy degradacje? 28.05.2024 19:03    1
Reklama
Kwiaty i gratulacje, czyli pierwsza sesja nowej Rady Miasta Poręba
Kwiaty i gratulacje, czyli pierwsza sesja nowej Rady Miasta Poręba
Pierwszą sesję Rady Miasta Poręba kadencji 2024-2029 – jak każde obrady nowo zaprzysiężonej rady, rozpoczęła najstarsza wiekiem radna, czyli w tym przypadku – Elżbieta Kołodziej. Na sesji było obecnych wszystkich 15 radnych. Przypomnijmy, że są to: Agnieszka Ajchenlaub, Robert Bijak, Wioletta Drabek, Lucyna Dziechciarz, Krzysztof Hamerlik, Kamil Janikowski, Elżbieta Kołodziej, Mariusz Kołton, Jolanta Łakomska, Jarosław Machura, Paweł Mazur, Mariola Pałasz, Aleksandra Sadowska, Tomasz Stefan i Marek Wystrychowski. Wszyscy wymienieni wyżej radni w trakcie sesji (6 maja) złożyli ślubowanie, które uroczyście i oficjalnie rozpoczęło kadencję 2024-2029. Podobne ślubowanie, od którego rozpoczął swoją już trzecią kadencję na stanowisku Burmistrza Miasta Poręba, złożył Ryszard Spyra. W trakcie tego punktu sesji radni otrzymali także zaświadczenie o wyborze na radnego Rady Miasta Poręba z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Zofii Czyżewskiej oraz jej zastępcy Tomasza Skwary. 21.05.2024 08:51
Reklama
Reklama
ZA TRZECIM PODEJŚCIEM! MYSZKÓW MA PRZEWODNICZĄCEGO. BARTNIK PONOWNIE PRZEGRAŁ
ZA TRZECIM PODEJŚCIEM! MYSZKÓW MA PRZEWODNICZĄCEGO. BARTNIK PONOWNIE PRZEGRAŁ
To była trzecia próba, a chyba piąte lub siódme głosowanie, gdy 16 maja Rada Miasta Myszkowa wybrała wreszcie swojego przewodniczącego. To radny Norbert Jęczalik. Dostał 12 głosów, a Tadeusz Bartnik 9. To oznacza, że radni wspierający burmistrza Włodzimierza Żaka (Koalicja dla Myszkowa) i radni Paktu Samorządowego (coś jak Lewica), dogadali się co do podziału stanowisk w Radzie Miasta. Udało się to dopiero na 3 razem, gdyż radni nie ustalili przewodniczącego 7 i 10 maja. 17.05.2024 14:37
Reklama
Reklama
Reklama
7 maja radni i burmistrz Łaz oficjalnie ślubowali
7 maja radni i burmistrz Łaz oficjalnie ślubowali
Radni kadencji 2024-2029, których mieszkańcy Gminy Łazy wybrali na sowich przedstawiciela 7 kwietnia, spotkali się po raz pierwszy równy miesiąc po wyborach samorządowych – 7 maja na posiedzeniu I Sesji Rady Miejskiej. Było to uroczyste spotkanie w trakcie, którego odśpiewano Hymn Polski, a nowo wybrani radni wraz z Burmistrzem Maciejem Kaczyńskim (który będzie pełnił swoją funkcję już piąty raz) złożyli ślubowanie, oficjalnie zaświadczające objętą przez nich funkcję publiczną. W pierwszej części sesji Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Anna Frycz wręczyła również nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze na funkcję radego. Podobne zaświadczenie z rąk Anny Frycz otrzymał burmistrz Łaz. 16.05.2024 19:50
Reklama
Anna Nemś Prezydentka Zawierciem rządzą kobiety!
Anna Nemś Prezydentka Zawierciem rządzą kobiety!
Nowa Rada Miejska, którą wyłonili Zawiercianie w wyborach samorządowych 7 kwietnia spotkała się po raz pierwszy w pełnym składzie 7 maja – na pierwszej w kadencji sesji. W jej trakcie radni przystąpili do ślubowania - uroczystego aktu na mocy, którego oficjalnie uzyskali mandat radnego. Tuż po ich zaprzysiężeniu i wręczeniu im zaświadczeń o sprawowanej funkcji ślubowała Anna Nemś nowa Prezydenta Zawiercia w kadencji 2024-29 15.05.2024 06:43
Reklama
Ogrodzieniec: do 2029 Burmistrzyni Anna Pilarczyk!
Ogrodzieniec: do 2029 Burmistrzyni Anna Pilarczyk!
Rada Miejska w Ogrodzieńcu kadencji 2024-29 zebrała się na I sesji 6 maja o 13:00. Obrady rozpoczął radny senior Stanisław Smętek. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Gdy ślubowanie złożyła też Anna Pilarczyk burmistrzyni Ogrodzieńca, która rządzić będzie drugą kadencję, wiele osób pośpieszyło z gratulacjami. Wzruszająca scena z wnukami siostry burmistrz Pilarczyk, dziewczynki nie czekając za oficjalne zakończenie procedury, przybiegły z kwiatami. 14.05.2024 08:35    1
Reklama
Reklama
Poręba, czyli polityka za zamkniętymi drzwiami
Poręba, czyli polityka za zamkniętymi drzwiami
29 kwietnia właścicielka porębskiej cukierni Marcinkowe okruszki, Sylwia Dunak dowiedziała się o odmowie wynajmu pod dzierżawę części działki przy jej firmowych sklepie w Porębie na ulicy Chopina 5B (teren ten miał być bowiem zagospodarowany pod letni ogródek). Kobieta oraz mieszkańcy miasta oburzeni są zarówno decyzją burmistrza, która pozostawia wiele pytań jak i wiele niewiadomych oraz jego zbywającą postawą w stosunku do petentów. 13.05.2024 06:20    3
Reklama
Reklama
Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej we Włodowicach. Nowa burmistrz Dorota Wnuk
Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej we Włodowicach. Nowa burmistrz Dorota Wnuk
Pierwsza sesja IX kadencji Rady Miejskiej we Włodowicach odbyła się 2 maja, czyli w Dzień Flagi RP. Na jej początku odśpiewano zatem hymn państwowy, a kolejno przystąpiono do porządku obrad. Najpierw zaprzysiężono nową Radę Miejską. 07.05.2024 09:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama