Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 02:09
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Środowisko

Reklama
75 LECIE  KOŁA ŁOWIECKIEGO W PORĘBIE
75 LECIE KOŁA ŁOWIECKIEGO W PORĘBIE
(Poręba) Odbyły się obchody jubileuszu 75-lecia Koła Łowieckiego nr 84 „Poręba” w Porębie. Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w kościele p.w. św. A. Boboli w Zawierciu - Marciszowie, odprawioną przez ks. Henryka Niemca i ks. Piotra Mizerę. 14.10.2022 14:34
Reklama
Reklama
JUTRO DECYZJA GIOŚ. A DZISIAJ WYTOP! FONDER Z OGRODZIEŃCA JAWNIE KPI Z INSTYTUCJI KONTROLNYCH. GDZIE JEST TO „SILNE PAŃSTWO”?
JUTRO DECYZJA GIOŚ. A DZISIAJ WYTOP! FONDER Z OGRODZIEŃCA JAWNIE KPI Z INSTYTUCJI KONTROLNYCH. GDZIE JEST TO „SILNE PAŃSTWO”?
Firma Fonder sp. jawna Martyna Kusior, Jolanta Kusior od lat jest utrapieniem mieszkańców Ogrodzieńca. Gdy udało się zatrzymać działalność odlewni żeliwa przy tej samej ulicy (Kościuszki 99) pracę żeliwniaka Fonder przeniosło na drugą stronę, na ul. Kościuszki 208. O tym, że produkcja żeliwa w tym miejscu odbywa się nielegalnie, bez wymaganych pozwoleń stwierdził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach i 10 maja 2021 wydał decyzję nakazującą wstrzymanie działalności. Decyzja była nieprawomocna, Fonder odwołał się do GIOŚ, który sprawę ma rozstrzygnąć jutro. A dzisiaj 13 października rano dostaliśmy kolejny film wskazujący, że nielegalna produkcja odbywa się w zakładzie w najlepsze. Czy spółka jawnie kpi sobie z instytucji kontrolnych? 13.10.2022 10:43    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
Czwarta edycja największego targu roślin doniczkowych w Katowicach!
Czwarta edycja największego targu roślin doniczkowych w Katowicach!
Po raz kolejny Festiwal Roślin zawita do Katowic. Wydarzenie, które odbędzie się w weekend 15-16 października w Spodku będzie rajem dla kochających niepowtarzalny i naturalny klimat. Podczas czwartej edycji, organizatorzy przygotowali dla uczestników nowe odmiany roślin, wyselekcjonowane przez specjalistów z branży oraz odmiany, które w przesłanych wiadomościach proponowali uczestnicy poprzednich edycji. 10.10.2022 14:23
Reklama
Już od 12 lat z  restauracji nie wynosimy na sobie woni … tytoniu
Już od 12 lat z  restauracji nie wynosimy na sobie woni … tytoniu
Niebawem minie 12 lat od momentu, kiedy w Polsce nie pali się w restauracjach. Na tle których krajów  jesteśmy restrykcyjni, a jakie są dużo bardziej liberalne w tym zakresie? 06.10.2022 19:13    1    1
Reklama
Reklama
RUSZA BUDOWA KANALIZACJI. KOZIEGŁOWY TO BYĆ MOŻE JEDYNE MIASTO W POLSCE KTÓRE JEJ NIE MA!
RUSZA BUDOWA KANALIZACJI. KOZIEGŁOWY TO BYĆ MOŻE JEDYNE MIASTO W POLSCE KTÓRE JEJ NIE MA!
(Koziegłowy) Pod koniec lipca Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy poinformował, że rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Rozpoczęto od wykopów pod budowę pompowni ścieków w Koziegłowach. Będzie ona zlokalizowana przy zbiegu DW nr 789 z drogą dojazdową do oczyszczalni. 30.09.2022 16:01    1
Reklama
Reklama
Reklama
VIG TRZY LATA PO POŻARZE WZNOWIŁ PRODUKCJĘ
VIG TRZY LATA PO POŻARZE WZNOWIŁ PRODUKCJĘ
PPHU VIG sp. z o.o. po prawie 3 latach od pożaru, który strawił halę i większość urządzeń w połowie lipca 2022 wznowił produkcję paliw alternatywnych w zakładzie w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 68G. Firma która przez prawie 3 lata działała w bardzo ograniczonym zakresie, trwała odbudowa zniszczonego zakładu, utrzymała zatrudnienie dla najważniejszych pracowników w liczbie 25 osób. Dzisiaj VIG zatrudnia już ponad 50 osób, i szuka nowych pracowników. Największy nacisk firma kładzie na bezpieczeństwo pożarowe. Przed pożarem z 15 sierpnia 2019 roku podziemne zbiorniki pożarowe miały w VIG-u pojemność 90 tys. litrów wody. Nowy zbiornik ppoż wielkości sporego basenu ma pojemność 460 tys. litrów. W firmie działa też całodobowa ochrona p-poż, po jednej osobie na każdej zmianie, łącznie 8 osób. To doświadczeni strażacy, którzy mają stale czuwać nad bezpieczeństwem ludzi i procesu produkcji. 24.09.2022 07:00    1
Reklama
Szymon Hołownia w Częstochowie: nadchodzą jedne z najważniejszych wyborów !
Szymon Hołownia w Częstochowie: nadchodzą jedne z najważniejszych wyborów !
W piątek 9 września do Częstochowy przyjechał Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050. Przedstawił „kandydatów na kandydatów” do Sejmu, zapowiedział rozdział w relacjach państwo-Kościół oraz głośno krytykował rząd za politykę energetyczną. Powiedział również, że jego zdaniem nadchodzące wybory to jedne z najważniejszych wyborów w ciągu ostatnich parunastu lat w Polsce, mówił „to są wybory, które na trwałe umieszczą Polskę na Zachodzie albo na Wschodzie na następne 30 albo 50 lat”. 22.09.2022 18:00    2
Reklama
BOJĄ SIĘ STACJI DEMONTAŻU SAMOCHODÓW
BOJĄ SIĘ STACJI DEMONTAŻU SAMOCHODÓW
(Szczekociny) Mieszkańcy Szczekocin są wyjątkowo wyczuleni na słowo „ODPADY” od czasu, jak dowiedzieli się, że żyją w obok bomby ekologicznej, zakopanych odpadów na granicy Szczekocin i Bonowic. Są dowody na to, że niebezpieczne substancje już dostają się do rzeki Krztynia, a gleba wokół miejsca, gdzie odpady są zakopane, jest bardzo skażona. Gdy więc zobaczyli ogłoszenie Burmistrza Szczekocin Jacka Lipy, że przy ulicy Przemysłowej ma powstać stacja demontażu samochodów, czyli zakład przerobu i zbierania odpadów, wystraszyli się. Nie chcą pod oknami takiego sąsiedztwa. Petycję do burmistrza, z żądaniem odmowy wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji, którą nazywają „szkodliwą dla zdrowia tutejszej społeczności” podpisało ponad 100 osób. Burmistrz Szczekocin Jacek Lipa, który dumny jest z tego, że jest z PiS-u, ma problem, gdyż już przy sprawie odpadów zakopanych w Bonowicach mieszkańcy zarzucali mu, że ukrywał przed nimi zagrożenie, więc i teraz nie darzą go zaufaniem i mówią wprost: „jak burmistrz zgodzi się na to „śmieciowisko” (tak inwestycję nazywają mieszkańcy), to zrobimy referendum. Odwołamy Lipę!” 18.09.2022 16:15    2
Reklama
Reklama
Bez dymu
Bez dymu
Czy dzięki e-papierosom łatwiej namówić palaczy do porzucenia nałogu? Tak twierdzi Louise Ross, wieloletnia szefowa Stop Smoking Service, przez wiele lat związana z magistratem w brytyjskim Leicester. O wapowaniu jako potencjalnie mniej szkodliwej alternatywie dla tradycyjnego tytoniu, które może być drogą do rozwiązania problemu palenia, mówią też niektórzy naukowcy i instytucje zdrowia publicznego. 14.09.2022 21:05    1
Reklama
Reklama
Rak prostaty to drugi – po raku płuca
Rak prostaty to drugi – po raku płuca
– najczęściej występujący nowotwór złośliwy u mężczyzn. W Polsce corocznie notuje się ponad 16 tysięcy przypadków. Dotyka on zwłaszcza starszych (po 60. roku życia), ale z systematycznych badań profilaktycznych powinni korzystać wszyscy mężczyźni po 45. roku życia. Tylko badania pozwalają wykryć tego raka, ponieważ najczęściej rozwija się on bezobjawowo. 14.09.2022 20:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama