Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 23:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Środowisko

Reklama
Co możesz zrobić dla swojego ciała i zdrowia w wakacje
Co możesz zrobić dla swojego ciała i zdrowia w wakacje
Sezon wakacyjny to dobry moment na wprowadzenie w życie nowych, zdrowszych nawyków, które poprawią nie tylko stan Twojego zdrowia, ale i samopoczucie. Od czego zacząć? 27.06.2023 14:41
Reklama
Reklama
STARY SWETER DO PIECA
STARY SWETER DO PIECA
(Myszków) Podczas patrolu uwagę strażników miejskich zwrócił gryzący dym w dzielnicy Czarna Struga. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić skąd się on wydobywa. Zaczęli kontrolować kolejne posesje i szybko odkryli, co trafiło do jednego z przydomowych pieców. Jeden z mieszkańców postanowił spalić „tylko jeden sweter”. 22.06.2023 12:29    4
Reklama
Reklama
Reklama
Czy Polacy chcą być „zero waste”?
Czy Polacy chcą być „zero waste”?
W dobie galopującej inflacji, uważne, przemyślane zakupy to klucz to tego, by nasz żołądek był pełny, a portfele nie świeciły pustką. Według raportu „Food Waste Report 2022”1, prawie 930 mln ton żywności marnuje się rocznie w sklepach i gospodarstwach domowych, a każdy konsument odpowiada za średnio 74 kg żywności, trafiającej do kosza. Czy marnowanie żywności jest dla Polaków ważnym tematem? Sprawdził to Instytutu Badania Rynku i Opinii Społecznej IMAS w ogólnopolskim badaniu, zrealizowanym w ramach kampanii „Karp – Zdrowy z Natury”. 13.06.2023 08:25
Reklama
Palimy papierosy na potęgę. Najczęściej palą... gospodynie domowe
Palimy papierosy na potęgę. Najczęściej palą... gospodynie domowe
Ani ostrzeżenia zdrowotne, ani makabryczne obrazki, ani zakaz sprzedaży papierosów mentolowych, ani nawet to, że papierosy podrożały – nic z tego nie sprawiło niestety, że palimy dziś mniej. Przeciwnie, palimy jeszcze więcej. Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk podają, że papierosy pali już średnio co trzeci Polak. A przynajmniej tego jednego dnia w roku, w Światowy Dzień Bez Papierosa, warto rozstać się z tym zdradzieckim nałogiem. Co jednak zrobić, jeśli rzucamy i rzucamy, ale bez skutku? 09.06.2023 09:02
Reklama
Reklama
Kiedy  kupić  węgiel?
Kiedy kupić węgiel?
Przezorni kupują węgiel już teraz, w promocji pod hasłem „Drugie tyle węgla, taniej 400 zł/t.” Z takiej okazji można skorzystać tylko do 30 czerwca 2023 r. Warto się pospieszyć, bo ilość towaru w promocji jest ograniczona - Polska Grupa Górnicza S.A. do sprzedaży przeznaczyła 300 tys. ton węgla. 01.06.2023 19:58    1
Reklama
Reklama
Reklama
O czym warto pamiętać w Światowym Dniu bez Tytoniu
O czym warto pamiętać w Światowym Dniu bez Tytoniu
Światowy Dzień bez Tytoniu przypada 31 maja i został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 r. Jak z nałogiem palenia radzą sobie w innych krajach? 31.05.2023 10:19
Reklama
Ogródki ze smakiem
Ogródki ze smakiem
(Koziegłowy) Dwie placówki przedszkolne z Gminy Koziegłowy znalazły się w ścisłym finale II edycji ogólnopolskiego konkursu „Ogródki ze smakiem” i zdobyły dwie nagrody główne. 21.05.2023 14:25
Reklama
POŻAR W MYSZKOWIE BYŁO WIDAĆ AŻ W ZAWIERCIU. UDAŁO SIĘ SZYBKO GO OPANOWAĆ
POŻAR W MYSZKOWIE BYŁO WIDAĆ AŻ W ZAWIERCIU. UDAŁO SIĘ SZYBKO GO OPANOWAĆ
Pożar przy ulicy Jana Pawła II w Myszkowie w dniu 1 maja 2023, na terenie kojarzonym z firmą komunalną Saniko okazał się jednak zdarzeniem w innej firmie. Pożar, który zaczął o godzinie 14 być widoczny z bardzo dużych odległości, okazał się na szczęście mniej groźny w skutkach. Spaliła się jedna hala o konstrukcji stalowej w której były składowane panele LCD. Zdemontowane lub w formie całych uszkodzonych telewizorów. Terenie nie należy do Saniko, wjeżdża się przez ich bramę, stąd pierwsze skojarzenie postronnych świadków, że to płonie Saniko. Teren należy do firmy Stalex zajmującej się na terenie dawnej Myfany na Pohulance konfekcjonowaniem stali i drutu. Od Stalex działkę i halę dzierżawiła firma ACF Mateusz Pasek z Lgoty Górnej. To ich materiały i przeznaczone to recyklingu matryce telewizorów uległy spaleniu. 20.05.2023 14:04
Reklama
Reklama
PONAD 400 MLN ZŁOTYCH ZAINWESTOWAŁ JUŻ SCHUMACHER PACKAGING W MYSZKOWSKĄ PAPIERNIĘ. PLANOWANE SĄ KOLEJNE INWESTYCJE NA 600 MLN ZŁOTYCH
PONAD 400 MLN ZŁOTYCH ZAINWESTOWAŁ JUŻ SCHUMACHER PACKAGING W MYSZKOWSKĄ PAPIERNIĘ. PLANOWANE SĄ KOLEJNE INWESTYCJE NA 600 MLN ZŁOTYCH
Historia Firmy Schumacher Packaging sięga 75 lat, kiedy to Kurt Schumacher z żoną Hildegard rozpoczęli budowę pierwszej fabryki w Ebersdorfie koło Coburga. Dzisiaj firma działa w skali europejskiej. W Polsce posiada zakłady w Grudziądzu, Wrocławiu, Polednie koło Bydgoszczy, a od 2016 roku w Myszkowie. To właśnie w 2016 roku Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu kupiła maszynę papierniczą nr 6 od upadającej Papierni oraz większość terenów fabryki. Od tego czasu Schumacher Packaging inwestował w lokalną infrastrukturę budowlaną (drogi, mosty, budynki…), a także w poprawę efektywności energetycznej oraz ruchowości maszyny. Od 2022 roku wszyscy obserwujemy (zwłaszcza jadąc koleją czy wiaduktem), że w Schumacher Packaging Myszków trwają zaawansowane inwestycje, które widać „gołym okiem”. Powstają wieże magazynowe wód obrotowych, mas włóknistych, nowy budynek oraz duży plac makulatury otoczony ścianami ppoż, a także nowy reaktor beztlenowej oczyszczalni ścieków. Co buduje Schumacher Packaging w Myszkowie i jaki będzie dalszy rozwój fabryki? 18.05.2023 08:53
Reklama
Reklama
Nowa moda, czy realna pomoc dla palaczy?
Nowa moda, czy realna pomoc dla palaczy?
Szkodliwości i rzucaniu palenia poświęcono wiele analiz, artykułów i debat. Ale świat wyraźnie dochodzi do etapu, w którym społeczeństwo bez dymu tytoniowego będzie koniecznością i faktem, a nie pieśnią przyszłości. Unia Europejska postawiła przed swoimi krajami jasny cel – skończyć z dymem tytoniowym do 2040 roku. Na najlepszej drodze jest Szwecja, która ma perspektywy osiągnięcia celu już w 2024 roku. 16.05.2023 13:32
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama