Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 04:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
PARKING PRZY TOWAROWEJ TO STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA
PARKING PRZY TOWAROWEJ TO STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA
(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu na łamach naszego tygodnika opublikowaliśmy list, który do redaktora naczelnego Kuriera przesłała Jolanta Burska z firmy Topaz, która jest administratorem strefy płatnego parkowania przy ul. Towarowej. J. Burska w swoim liście odniosła się do naszego artykułu „Krótki postój przy Towarowej może kosztować nawet 45 złotych” (nr 46 KZ z 17 listopada), chcąc przekazać dodatkowe wyjaśnienia. Do tematu wracamy, bo wiadomość od Jolanty Burskiej nasunęła nam kilka pytań, a ponadto otrzymaliśmy kolejną informację od Czytelniczki. Mieszkanka Zawiercia, która się do nas zwróciła była - delikatnie mówiąc - zdziwiona tym, że na ul. Towarowej jest płatny parking. Za wycieraczką - oczywiście zgodnie z regulaminem parkingu - znalazła wezwanie do zapłaty 45 złotych za 20-minutowy postój. Zwróciliśmy się z tym do J. Burskiej, która uznała, że „»interwencja« w redakcji nie była konieczna, a na pewno przedwczesna”. Naszym zdaniem warto ponownie zwrócić uwagę mieszkańców na płatny parking przy Towarowej, bo jak widać wciąż są osoby, które nie widzą informacji o opłacie za postój. 11.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
Co to znaczy patriota? Narodowcy chyba jednak rozumieją to inaczej…
Co to znaczy patriota? Narodowcy chyba jednak rozumieją to inaczej…
W krótkim felietonie z okazji Dnia Niepodległości podzieliłem się z Czytelnikami Kuriera Zawierciańskiego przemyśleniami o patriotyzmie. Polemikę ze mną podjął sympatyk ruchów narodowych Krzysztof Pałka, kibic Warty Zawiercie, zwolennik Ruchu Narodowego. I chyba działacz Młodzieży Wszechpolskiej jak można dostrzec ze zdjęć na FB. Publikujemy obszerne fragmenty listu, zaznaczając jednocześnie, że poglądy autora listu są mi zupełnie obce, a nawet nie do zaakceptowania. Przytaczane fakty to też zwykle plotki, lub nieprawdy zweryfikowane jako kłamstwa. Zaznaczymy to w tekście jako komentarze. Publikujemy jednak list, gdyż wiele można z niego zrozumieć o sposobie myślenia lub myślenia… braku. 07.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
TERESA MUCHA-POPIEL ZASTĄPI KONARSKIEGO?
TERESA MUCHA-POPIEL ZASTĄPI KONARSKIEGO?
(Zawiercie) 18 października Łukasz Konarski (PO) został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta Zawiercia do spraw społecznych. Przez długi czas jego odwołanie owiane było mgłą tajemnicy. Sprawy nie komentował (nadal tego nie robi) ani główny zainteresowany, ani władze miasta. Niedawno pojawiły się niepotwierdzone informacje o tym, że nowym zastępcą prezydenta może zostać Teresa Mucha-Popiel, która była radną miejską w dwóch kadencjach (2006-2010, 2010-2014). W ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady z KW Platforma Obywatelska RP, ale bezskutecznie. Wśród innych typowanych osób pojawia się nazwisko miejskiej radnej Ewy Mićki (PO). Do składu tego numeru (22 XI) nie wiadomo było jeszcze, kto zastąpi Łukasza Konarskiego. 04.12.2017 12:20
Reklama
ODZYSKALI SPRZĘT ZA 8 TYSIĘCY ZŁ
ODZYSKALI SPRZĘT ZA 8 TYSIĘCY ZŁ
(Zawiercie) Mundurowi z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzież specjalistycznego urządzenia budowlanego. Jego wartość to 8 tys. złotych. 01.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
WYSZEDŁ ZE SZPITALA I ZAGINĄŁ
WYSZEDŁ ZE SZPITALA I ZAGINĄŁ
(Zawiercie, Choroń) Policjanci poszukują 51-letniego mieszkańca Choronia Dariusza Walocha, który w niedzielę 26 listopada wyszedł ze szpitala w Zawierciu i zaginął. 01.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
W Zawierciu naładujesz elektryka
W Zawierciu naładujesz elektryka
(Zawiercie) 22 listopada na terenie firmy Zakłady Produkcyjne B-D S.A.  przy 11 Listopada w Zawierciu została uroczyście otwarta stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycja kosztująca około 180.000 zł na razie to raczej ciekawostka niż biznes, gdyż w Zawierciu liczba samochodów elektrycznych wynosi: 1. Za to jest to Nowa Tesla S wartości około 700.000 zł. Pojazd należy do właścicieli firmy B-D, rodziny Brodzików, znanych m. in. z firmy produkującej wodę Jura-Skałka. Elektryczny samochód i stacja ładowania pojazdów elektrycznych to raczej ekologiczna wizytówka firmy, pokaz proekologicznych postaw, które firma realizuje również montując ogniwa fotowoltaiczne na swoich dachach. Instalacja taka już pracuje na magazynach B-D przy ul. 11 Listopada, a jak zapowiada Witold Brodzik, przewodniczący Rady Nadzorczej B-D SA, wkrótce instalacja produkująca prąd zostanie zamontowana również w zakładach Jura-Skałka. 29.11.2017 12:20
Reklama
KRÓTKI POSTÓJ PRZY TOWAROWEJ MOŻE KOSZTOWAĆ NAWET 45 ZŁOTYCH
KRÓTKI POSTÓJ PRZY TOWAROWEJ MOŻE KOSZTOWAĆ NAWET 45 ZŁOTYCH
(Zawiercie) Chcąc zaparkować samochód przy zawierciańskim dworcu PKP warto najpierw dokładnie rozejrzeć się dookoła, by sprawdzić, czy za wybrane przez nas miejsce parkingowe nie będziemy musieli zapłacić. Z sygnałów, jakie docierają do nas od Czytelników wynika, że niejeden kierowca został niemile zaskoczony, gdy za wycieraczką swojego samochodu zaparkowanego przy ulicy Towarowej znalazł bilecik z wezwaniem do zapłaty 45 złotych. Niektórzy zostawili auto na kilkadziesiąt minut, inni na kilka godzin. Nie ma to jednak większego znaczenia – za postój należy zapłacić wartość miesięcznego abonamentu. Problem w tym, że oznakowanie parkingu łatwo przeoczyć, co dodatkowo bulwersuje kierowców. 28.11.2017 12:22
Reklama
OBDLASKI POTRZEBNE RÓWNIEŻ W CENTRUM OŚWIETLONEGO MIASTA
OBDLASKI POTRZEBNE RÓWNIEŻ W CENTRUM OŚWIETLONEGO MIASTA
(Zawiercie) Od początku roku na drogach w całym kraju zginęło prawie 400 pieszych. W te drastyczne statystyki wpisuje się również Zawiercie, w którym już tej jesieni miało miejsce kilka zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, wśród nich wypadek śmiertelny. Funkcjonariusze, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, regularnie prowadzą akcje i kampanie społeczne. Mają one informować i edukować o podstawowych zasadach, jakich należy przestrzegać, by do takich tragicznych wypadków dochodziło coraz rzadziej. Jednym z elementów często podkreślanym przez policjantów są odblaski – obowiązkowe dla pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Z kolei kierowcy powtarzają, że przejścia dla pieszych w mieście są – ich zdaniem – niewystarczająco oświetlone. 26.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
ŚWIADKOWIE WYPADKU W PODLESICACH PROSZENI SĄ O KONTAKT
ŚWIADKOWIE WYPADKU W PODLESICACH PROSZENI SĄ O KONTAKT
​​​​​​​(Podlesice, Zawiercie) Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu proszą o kontakt świadków październikowego wypadku motocyklowego, który miał miejsce w Podlesicach. Informacje mogą pomóc policjantom w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia. 25.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
NA REHABILITACJĘ WIKTORII ZEBRALI PRAWIE 23 TYSIĄCE
NA REHABILITACJĘ WIKTORII ZEBRALI PRAWIE 23 TYSIĄCE
(Zawiercie) W ubiegłą niedzielę 12 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbył się koncert charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację dla 15-letniej Wiktorii. Młoda zawiercianka w połowie października uległa poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Dzięki ludziom o wielkich sercach udało się zebrać blisko 23 tysiące złotych na leczenie nastolatki. 24.11.2017 11:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama