Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 04:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
Grudniowa uczta kinomana: XXII PRZEGLĄD POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO W MOK „CENTRUM”
Grudniowa uczta kinomana: XXII PRZEGLĄD POLSKIEGO FILMU FABULARNEGO W MOK „CENTRUM”
(Zawiercie) W pierwszej połowie grudnia w kinie Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” odbędzie się XXII Przegląd Polskiego Filmu Fabularnego. Na fanów polskiej kinematografii czeka 20 seansów. Widzowie będą mieli z czego wybierać, bowiem wyświetlone zostaną najgłośniejsze filmy 2017 roku m.in. "Maria Skłodowska-Curie", "Pokot", "Konwój" czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". 09.11.2017 11:47
Reklama
Reklama
Na czym polega elektroniczna ewidencja VAT? URZĘDNICY CZEKAJĄ NA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW W KAŻDY WTOREK
Na czym polega elektroniczna ewidencja VAT? URZĘDNICY CZEKAJĄ NA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW W KAŻDY WTOREK
(Zawiercie) W związku ze zbliżającymi się zmianami dla mikroprzedsiębiorców, urzędy skarbowe w całym kraju organizują akcję informacyjną. Ma ona przygotować właścicieli firm do prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. Zmiany obejmą blisko 2,5 tysiąca przedsiębiorców w naszym powiecie. W listopadzie w każdy wtorek prowadzone będą dla nich specjalne szkolenia w Urzędzie Skarbowym w Zawierciu. 08.11.2017 16:16
Reklama
Reklama
Reklama
KONCERT CHARYTATYWNY DLA WIKTORII
KONCERT CHARYTATYWNY DLA WIKTORII
(Zawiercie) Mieszkająca w Zawierciu 15-letnia Wiktoria miała poważny wypadek motocyklowy. Dziewczynka ma złamany kręgosłup i poważne urazy wewnętrzne. Młoda zawiercianka po dwóch skomplikowanych operacjach przebywa w jednym z krakowskich szpitali. Wiktoria wymaga specjalistycznej opieki oraz drogiej i długotrwałej rehabilitacji, by w przyszłości móc chodzić. Trwa zbiórka funduszy na leczenie młodej zawiercianki, a w najbliższą niedzielę – 12 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” odbędzie się koncert charytatywny dla Wiktorii. 07.11.2017 14:50
Reklama
Trwają zgłoszenia do konkursu rękodzieła artystycznego: STWÓRZ POMYSŁOWY KALENDARZ ADWENTOWY PRZY UŻYCIU DOWOLNEJ TECHNIKI
Trwają zgłoszenia do konkursu rękodzieła artystycznego: STWÓRZ POMYSŁOWY KALENDARZ ADWENTOWY PRZY UŻYCIU DOWOLNEJ TECHNIKI
(Zawiercie) Do 19 listopada można przesyłać prace na konkurs, w którym oceniane będą kalendarze adwentowe. Swój talent i zdolności plastyczne zaprezentować mogą uczestnicy w każdym wieku. Autorzy najwyżej ocenionych przez komisję konkursową prac otrzymają nagrody i wyróżnienia. Wybrane prace zostaną również zaprezentowane w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu. 06.11.2017 12:18
Reklama
Reklama
ZAWIERCIANIE ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA ŚMIECI
ZAWIERCIANIE ZAPŁACĄ WIĘCEJ ZA ŚMIECI
(Zawiercie) Zawiercianie nie mają powodów do radości. Wszystko dlatego, że na sesji nadzwyczajnej, 19 października 11 głosami „za” miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie podwyżki opłat za śmieci. Ten temat wyraźnie podzielił samorządowców. Teraz za odpady segregowane mieszkańcy będą musieli płacić miesięcznie 12 zł od osoby. Do tej pory było to 10 zł. Za odbiór śmieci niesegregowanych trzeba będzie natomiast wyłożyć aż 24 zł od osoby. W czasie obrad padały sugestie, że brak podwyżek może oznaczać dla miasta stagnację. 05.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
TRAGICZNY WYPADEK NA PASACH W CENTRUM MIASTA
TRAGICZNY WYPADEK NA PASACH W CENTRUM MIASTA
(Zawiercie) W poniedziałek wczesnym wieczorem doszło do tragicznego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Sikorskiego w Zawierciu. Samochód osobowy potrącił kobietę, która po przewiezieniu do szpitala zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. 02.11.2017 12:20
Reklama
NOWOCZESNY ZAKŁAD ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW
NOWOCZESNY ZAKŁAD ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW
(Zawiercie) W Zawierciańskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trwa budowa nowej hali produkcyjnej Virtu. Inwestycja warta jest kilkadziesiąt milionów złotych. Jak zapewnia firma, nowy zakład będzie największą linią produkcyjną w tej kategorii w kraju. Jego uruchomienie nastąpić ma w pierwszym kwartale 2018 roku, a pracę w nim znajdzie około 130 osób. 01.11.2017 12:20
Reklama
ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WCIĄŻ WZBUDZAJĄ EMOCJE
ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WCIĄŻ WZBUDZAJĄ EMOCJE
(Zawiercie) Na początku sierpnia wprowadzony został nowy rozkład jazdy autobusów miejskich w Zawierciu. Propozycje, które przedstawiał Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu wzbudzały duże emocje i mieszane uczucia wśród mieszkańców (np. ominięcie w rozkładzie jazdy Kosowskiej Niwy lub pomysł zmiany oznaczeń linii). Mieszkańcy zgłaszali do ZKM-u swoje uwagi, część z nich została uwzględniona. Wiele wskazuje jednak na to, że wciąż nie brakuje pasażerów, którzy nie są zadowoleni z obowiązującego rozkładu. Swoje spostrzeżenia przekazali prezydentowi miasta mieszkańcy osiedla Dąbrowica w formie petycji, w której wnioskują o przywrócenie poprzedniego rozkładu jazdy. 31.10.2017 12:20
Reklama
Reklama
SEJM CHCE WPROWADZIĆ ZAKAZ HANDLU W CO DRUGĄ NIEDZIELĘ
SEJM CHCE WPROWADZIĆ ZAKAZ HANDLU W CO DRUGĄ NIEDZIELĘ
(powiat zawierciański) Rok temu do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy zakładający ograniczenie handlu w niedziele. Po poprawkach do projektu oraz długich pracach komisji i podkomisji sejmowych, na grudzień zaplanowano pierwsze czytanie ustawy w Sejmie. Jeśli posłowie poprą ustawę, niewykluczone, że już od stycznia 2018 roku dwie niedziele w miesiącu zostaną objęte zakazem handlu. Gorąca dyskusja na temat ograniczenia handlu trwa. Swoje opinie wyrażają zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy proponowanych zmian, sprzedający oraz kupujący. O zdanie zapytaliśmy głównych zainteresowanych, czyli pracowników dużych sklepów w powiecie zawierciańskim, dla których niedziela jest dniem pracującym 30.10.2017 12:20
Reklama
Reklama
PRACOWNICY SĄDU REJONOWEGO WALCZĄ O PODWYŻKI
PRACOWNICY SĄDU REJONOWEGO WALCZĄ O PODWYŻKI
(Zawiercie) We wtorek 10 października na sądach w całym kraju zawisły flagi. Akcja miała na celu zasygnalizować posłom, którzy będą głosować nad przyszłorocznym budżetem, że 40% pracowników sądów nie miało podwyżek od 2008 roku. „Solidarność” domaga się zatem uwzględnienia podwyżek w przyszłorocznym budżecie, którego pierwsze czytanie odbyło się właśnie 10 października. Pracownicy Sądu Rejonowego w Zawierciu włączyli się do akcji wywieszając flagi, a delegacja pojechała do Warszawy protestować przed Sejmem. 28.10.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama