Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 04:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
DLACZEGO MIASTO NIE OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIA NA OSTATNI ETAP DROGI DO SAG?
DLACZEGO MIASTO NIE OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIA NA OSTATNI ETAP DROGI DO SAG?
(Zawiercie) Listopadowa sesja Rady Miejskiej w Zawierciu obfitowała w liczne interpelacje radnych. Poruszono wiele różnych tematów, wśród nich m.in. po raz kolejny pojawił się pomysł budowy ronda na skrzyżowaniu nieopodal szkoły podstawowej nr 1 przy ul. 11 Listopada. Ważnym pytaniem, które podczas obrad zadali radni, było dlaczego został odrzucony wniosek Zawiercia o dofinansowanie budowy ostatniego etapu drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej, czyli tzw. zachodniej obwodnicy miasta. 25.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
KOGA I SMITH W MECZU GWIAZD
KOGA I SMITH W MECZU GWIAZD
(Zawiercie) Dwaj siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie wystąpią dziś , tj. w piątek 15 grudnia w Tauron Arenie Kraków, w meczu gwiazd PlusLigi „Północ – Południe”. O składach drużyn decydowali w głosowaniu internauci. W składzie „Południa” wystąpi libero Aluronu Taichiro Koga i środkowy David Smith. 24.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
PRAWIE 400 OSÓB SKORZYSTAŁO Z BEZPŁATNYCH BADAŃ W TROSCE O ZDROWE NERKI
PRAWIE 400 OSÓB SKORZYSTAŁO Z BEZPŁATNYCH BADAŃ W TROSCE O ZDROWE NERKI
(Zawiercie) W ubiegłą niedzielę 10 grudnia w ramach 68. edycji akcji NEFROTEST w Centrum Dializ Fresenius 360 pacjentom zrobiono bezpłatne badania krwi. Ich wyniki mogą wskazać stan nerek i zaalarmować o możliwej chorobie. Jak podkreślają lekarze choroby nerek mogą rozwijać się niezauważone. Pacjenci zaczynają odczuwać objawy choroby dopiero wtedy, gdy stan nerek jest już bardzo zły. 23.12.2017 12:20
Reklama
STARE BILETY AUTOBUSOWE NIEBAWEM STRACĄ WAŻNOŚĆ
STARE BILETY AUTOBUSOWE NIEBAWEM STRACĄ WAŻNOŚĆ
(Zawiercie) Jak przypomina Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu stare bilety autobusowe są ważne tylko do końca grudnia bieżącego roku. Już od 1 stycznia pasażerowie, którzy dysponują biletami o starej szacie graficznej nie będą mogli na ich podstawie jeździć miejskimi autobusami. 22.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEGO
TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEGO
(Zawiercie) 8 grudnia zakończyły się poszukiwania 51-latka z Choronia. Mężczyzna pod koniec listopada wyszedł ze szpitala w Zawierciu i nie wrócił do domu. Jego ciało zostało odnalezione w strumyku na terenie powiatu myszkowskiego. 21.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
STARUSZKA ZMARŁA W WYNIKU POTRĄCENIA
STARUSZKA ZMARŁA W WYNIKU POTRĄCENIA
(Zawiercie) Późnym popołudniem we wtorek 12 grudnia w centrum stolicy powiatu 72-latka przechodząca przez oznaczone przejście dla pieszych została potrącona przez młodą kobietę kierującą samochodem osobowym. Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala, jednak nie udało się jej uratować. 20.12.2017 12:20
Reklama
KUPUJMY SZKŁO BY POMÓC HUTNIKOM!
KUPUJMY SZKŁO BY POMÓC HUTNIKOM!
(Zawiercie) Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Nie dla wszystkich będą one jednak radosne. W tym szczególnym czasie warto pamiętać o tych, którzy mają mniej od nas. Przyjaciele i sympatycy Partii Razem prowadzą aukcje, na których można zakupić kryształy i przez to pomóc zawierciańskim hutnikom. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie nadal prowadzi śledztwo w sprawie niewypłacania wynagrodzeń pracownikom Huty Szkła Zawiercie Sp. z o.o. (obecnie w upadłości). Nie wypłacać ich miały osoby reprezentujące zarząd. Zawiadomienie w tej sprawie złożyło około 20 byłych pracowników zakładu. Okazało się jednak, że wynagrodzeń mogło nie dostać około 300 pracowników. Niektóre szacunki mówią, że poszkodowanych może być nawet około 400 osób. Nic dziwnego, że śledztwo zostało przedłużone do końca roku. Przesłuchiwani są byli pracownicy HSZ. Okazało się, że problemy z wypłatami dotknęły także pracowników nowej Huty Szkła Kryształowego „Zawiercie”, czyli kolejnej firmy, która zajęła się wytwarzaniem produktów ze szkła przy ul. Towarowej. Pomieszczenia (właściwie ich część) po HSZ przez Hutę Szkła Kryształowego „Zawiercie” były dzierżawione, ale umowa wygasła, a syndyk HSZ Jacek Pietrzela podjął decyzję o zamknięciu dostępu do terenów hutniczych dla pracowników dzierżawcy, o którym mowa. 16.12.2017 12:20
Reklama
DOFINANSOWAĆ POLICJĘ CZY NIE? OTO JEST PYTANIE!
DOFINANSOWAĆ POLICJĘ CZY NIE? OTO JEST PYTANIE!
(Zawiercie) Chyba jeszcze nigdy w historii miejskiej rady projekt jednej uchwały nie wywołał tak gorącej i długiej dyskusji. Prezydent Witold Grim i zawierciańscy radni nie mogli dojść do porozumienia w sprawie udzielenia dofinansowania Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu na zakup dwóch radiowozów. W pierwotnym projekcie uchwały mowa była o kwocie 50 tysięcy złotych. Zdaniem niektórych radnych suma ta była na tyle duża, że mogłaby zostać lepiej wykorzystana na inne cele – np. drobne inwestycje – natomiast zdaniem prezydenta Grima 50 tysięcy pochodzące z budżetu wynoszącego niewiele ponad 200 milionów złotych nie jest znaczącym obciążeniem. 15.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
NA KORYTARZACH POSTACIE Z BAJEK
NA KORYTARZACH POSTACIE Z BAJEK
(Zawiercie) 6 listopada korytarze w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu zrobiły się bardzo kolorowe. Wszystko przez to, że dzieciaki z „zerówki” oraz oddziału przedszkolnego 3-latków i 4-latków postanowiły uczcić Dzień Postaci z Bajek przemieniając swoje sale w prawdziwe baśniowe krainy. 13.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
WITOLD GRIM WYBRAŁ ZASTĘPCĘ
WITOLD GRIM WYBRAŁ ZASTĘPCĘ
(Zawiercie) Już wiadomo, kto zastąpi odwołanego 18 października Łukasza Konarskiego (PO) na stanowisku zastępcy prezydenta Zawiercia do spraw społecznych. Potwierdziły się plotki powtarzane w kuluarach. Nowym „wice” została Teresa Mucha-Popiel, która była radną miejską w dwóch kadencjach (2006-2010, 2010-2014). W ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady z KW Platforma Obywatelska RP, ale bezskutecznie. Do dziś nieznane pozostają dokładne przyczyny odwołania Konarskiego. 12.12.2017 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama