Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 04:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
MIASTO REZYGNUJE Z TOUR DE POLOGNE
MIASTO REZYGNUJE Z TOUR DE POLOGNE
(Zawiercie) Prezydent Witold Grim wydał komunikat, w którym informuje mieszkańców miasta, że w przyszłym roku Zawiercie nie będzie już współorganizowało Tour de Pologne. Pieniądze, które byłyby w 2018 roku przekazane na kolarski wyścig mają zostać wykorzystane na wsparcie zawierciańskiego sportu. Na taką decyzję prezydenta wpływ miały mieć opinie lokalnych klubów sportowych. Zawiercianie wielokrotnie krytykowali organizację TdP w Zawierciu, a przede wszystkim środki z budżetu miasta jakie każdego roku były przeznaczane na ten cel. 23.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
STRAŻNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ KTO PALI ŚMIECIAMI
STRAŻNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ KTO PALI ŚMIECIAMI
(Zawiercie) W ostatnim tygodniu października odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Obrady zdominowane zostały przez interpelacje i zapytania radnych. Na niektóre z nich prezydent Grim odpowiedział jeszcze przed końcem sesji. Radnym oraz osobom, które przybyły na październikową sesję włodarz przybliżył również etap, na którym obecnie znajdują się plany budowy obwodnicy Zawiercia i Poręby. 21.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
WIECZÓR POETYCKI Z ROBERTEM BARANOWSKIM
WIECZÓR POETYCKI Z ROBERTEM BARANOWSKIM
(Zawiercie) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zaprasza wszystkich czytelników, a przede wszystkim fanów poezji na wyjątkowe spotkanie. Już w piątek 1 grudnia gościem zawierciańskiej biblioteki będzie Robert Baranowski – pochodzący z Warszawy autor i poeta, mający na swoim koncie kilka tomików poezji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. 21.11.2017 11:00
Reklama
NA KRAJÓWCE ZDERZYŁY SIĘ DWIE OSOBÓWKI
NA KRAJÓWCE ZDERZYŁY SIĘ DWIE OSOBÓWKI
(Zawiercie) 5 listopada w Zawierciu na ul. Jurajskiej doszło do tragicznego wypadku. Zginęła 21-latka, która kierowała Toyotą Yaris. Jej samochód na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. 18.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
ZEBRALI MASKOTKI DLA POSZKODOWANYCH DZIECI
ZEBRALI MASKOTKI DLA POSZKODOWANYCH DZIECI
(Zawiercie) Właśnie zakończyła się akcja zbierania maskotek dla dzieci, które ucierpiały w wypadkach drogowych, albo zostały dotknięte przemocą domową. Przytulanki gromadzili policjanci, strażacy, Grupa Jurajska GOPR. Można je było przynosić także do zawierciańskiego szpitala. Odzew społeczny był olbrzymi. 17.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Wyjątkowe szkolenie dla przedsiębiorców: JAK WYKORZYSTAĆ INTERNET DO PROWADZENIA BIZNESU?
Wyjątkowe szkolenie dla przedsiębiorców: JAK WYKORZYSTAĆ INTERNET DO PROWADZENIA BIZNESU?
(Zawiercie) Już jutro – w środę 15 listopada – odbędzie się specjalna prezentacja skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenie zorganizowane zostanie w Galerii Muzealnej Leszka Dutki w Zawierciu przy ul. Leśnej 10, spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00. Szkolenie zostanie przeprowadzone w ramach projektu Internetowe Rewolucje realizowanego przez Google. 14.11.2017 14:49
Reklama
TYM PROTESTEM ŻYJE CAŁY KRAJ!
TYM PROTESTEM ŻYJE CAŁY KRAJ!
(Zawiercie) Protest lekarzy rezydentów odbił się szerokim echem w całym kraju. Porozumienie Rezydentów OZZL domagało się ogłoszenia i formalnego zagwarantowania społeczeństwu reformy. Miałaby ona zapewnić między innymi zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do poziomu europejskiego nie niższego niż 6,8% PKB w ciągu trzech lat, likwidację kolejek, rozwiązanie problemu braku personelu medycznego, czy poprawę warunków pracy i płacy w ochronie zdrowia. Wszystko zaczęło się w poniedziałek 2 października. Właśnie wtedy młodzi lekarze rozpoczęli strajk głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Protest głodowy zakończył się 30 października, ale według zapowiedzi może być kontynuowany w innej formie. Choć w Zawierciu i naszym powiecie rezydentów (mają uprawnienia do wykonywania zawodu, ale nie mają jeszcze specjalizacji) pracuje i mieszka niewielu, nam udało się skontaktować z jednym z nich. Tomasz Pieniążek, który znany jest między innymi z serialu TVP „Młodzi lekarze” popiera strajk. Jak mówi wyjeżdżać z Polski nie chce, bo właśnie tu czuje się potrzebny i pragnie pomagać ludziom. Jego zdaniem tylko możliwość odbycia specjalizacji i odpowiednie wynagrodzenie zatrzymałyby wyjazdy medyków za granicę. 14.11.2017 12:20
Reklama
NOWY SPRZĘT POJAWI SIĘ NA SOR
NOWY SPRZĘT POJAWI SIĘ NA SOR
(Zawiercie) Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zawierciu zostanie doposażony. Na tym nie koniec dobrych informacji. 363 tys. złotych kosztowało wyremontowanie i wyposażenie oddziału neurologicznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Odnowione zostały sale, korytarze, gabinety zabiegowe. Udało się także zakupić łóżka wielofunkcyjne z napędem elektrycznym, szafki przyłóżkowe, kardiomonitory, respirator stacjonarny oraz mobilny aparat EKG. Jak przekazała dyrektor lecznicy Anna Pilarczyk-Sprycha wprowadzone zmiany mają na celu poprawienie jakości i komfortu pobytu pacjenta w szpitalu. 12.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
PIESZY BEZ ODBLASKÓW MOŻE BYĆ NIEWIDOCZNY DLA KIEROWCY
PIESZY BEZ ODBLASKÓW MOŻE BYĆ NIEWIDOCZNY DLA KIEROWCY
Już od ponad trzech lat piesi poruszający się po zmierzchu na drogach poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić odblaski. Policjanci regularnie informują, przypominają i apelują do pieszych, by nie zapominali o elementach odblaskowych, podkreślając przy tym jak ważne mogą się one okazać dla niechronionych uczestników ruchu. Choć na terenie zabudowanym odblaski nie są obowiązkowe, to warto, by wszyscy piesi je nosili – w trosce o własne bezpieczeństwo. 10.11.2017 12:20
Reklama
Reklama
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
(powiat zawierciański) W najbliższą sobotę w całym kraju obchodzić będziemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W poszczególnych gminach powiatu zawierciańskiego Narodowe Święto Niepodległości będzie jak co roku uroczyście obchodzone. Poniżej przedstawiamy program sobotnich uroczystości. 09.11.2017 13:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama