Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 03:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SMOG I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH JEDNYMI Z GŁÓWNYCH TEMATÓW PODCZAS GRUDNIOWYCH OBRAD
SMOG I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH JEDNYMI Z GŁÓWNYCH TEMATÓW PODCZAS GRUDNIOWYCH OBRAD
(Zawiercie) W środę 27 grudnia odbyła się ostatnia w 2017 roku sesja miejskich radnych. Głównymi tematami poruszanymi przez zawierciańskich radnych były najbardziej aktualne problemy dotyczące większości (a w zasadzie wszystkich) mieszkańców miasta. Radni dyskutowali o tym co zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych oraz jak monitorować zanieczyszczenie powietrza w Zawierciu. 11.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
MAGIA BOŻEGO NARODZENIA…
MAGIA BOŻEGO NARODZENIA…
(Zawiercie) 15 grudnia w grupie Leśne Duszki z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu odbyło się wigilijne, nastrojowe spotkanie, któremu towarzyszyła niezwykle rodzinna i przyjazna atmosfera. Dzieci na tę uroczystość zaprosiły swoich najbliższych. Nie mogło zabraknąć wspólnego ubierania choinki i życzeń świątecznych, a te wszystkim złożyła także dyrektor placówki Danuta Cuber. 10.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Nie odzyskała dzieci. Sędzia… nie przyszła do pracy
Nie odzyskała dzieci. Sędzia… nie przyszła do pracy
(Myszków) Agnieszka z Nowej Wsi, matka trójki dzieci do środy, 20 XII nie odzyskała dzieci. 23 XI sędzia Agnieszka Pieńkowska-Sziekiel wydała postanowienie o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej „na czas postępowania”, więc pracownicy PCPR z Kuratorem Sądowym przyszli do domu w Nowej Wsi zabrać dzieci. Kobieta była w tym czasie w pracy. W Nowej Wsi, w szkole decyzja Sądu oburzyła całe środowisko dzielnicy. Sporo osób udzieliło Agnieszce wsparcia i pomocy, również finansowej, żeby jak najszybciej odzyskała Nadię, Maję i Damiana. 07.01.2018 12:20    1
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
CZY LOS WRESZCIE UŚMIECHNIE SIĘ DO HUTNIKÓW?
CZY LOS WRESZCIE UŚMIECHNIE SIĘ DO HUTNIKÓW?
(Zawiercie) Zbliża się koniec roku, jest to także czas podsumowań. Jaki był ten rok dla zawiercian? Nie dla wszystkich z pewnością szczęśliwy. Głośnym echem w mediach odbiła się dramatyczna sytuacja hutników. Jak poinformował syndyk Huty Szkła Zawiercie Jacek Pietrzela trwają poszukiwania podmiotu, który miałby wznowić produkcję. Prowadzone są między innymi rozmowy z właścicielem innej huty szkła. Syndyk zaznacza jednak, że szczegóły tych rozmów objęte są tajemnicą. Ale dobrze nie jest; w budynkach po HSZ odcięto już dostawy wody i prądu. O ile dostawy wody udało się przywrócić, to jak wynika z odpowiedzi syndyka przesłanej do nas po północy 14 grudnia, wciąż nie zostały wznowione dostawy prądu. Hutnicy szukali pomocy między innymi u władz miasta i spotkali się z prezydentem Witoldem Grimem. 04.01.2018 11:20
Reklama
Reklama
1095 dni plus
1095 dni plus
O ponad trzyletnią kadencję Prezydenta Zawiercia Witolda Grima pyta „Kurier Zawierciański”. 03.01.2018 11:20
Reklama
Reklama
Reklama
KTO ROZPOZNAJE TYCH MĘŻCZYZN?
KTO ROZPOZNAJE TYCH MĘŻCZYZN?
(Zawiercie) Jak poinformowali zawierciańscy mundurowi trwają poszukiwania mężczyzn, którzy są podejrzewani o oszustwo. 72-latek został nakłoniony do przekazania nieznajomej osobie aż 50 tysięcy złotych. Senior oddał pieniądze 20 listopada na ul. Sienkiewicza. 02.01.2018 12:20
Reklama
CZY KRZYSZTOF WRONA BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA WÓJTA ŻARNOWCA?
CZY KRZYSZTOF WRONA BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA WÓJTA ŻARNOWCA?
(Zawiercie) Coraz bliżej końca kadencji samorządowej. To dobry czas na podsumowania. Pojawia się również sporo spekulacji. W kuluarach plotkuje się między innymi o tym, że starosta zawierciański Krzysztof Wrona będzie kandydował na stanowisko wójta w Żarnowcu. Czy to prawda? Samorządowiec twierdzi, że to jeszcze nie jest pora, by odpowiadać na takie pytania. A dla nas pytanie jest jak najbardziej aktulne, gdy PiS właśnie majstruje przy ordynacji wyborczej. 01.01.2018 12:20
Reklama
ŚWIĄTECZNE KIERMASZE W POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM
ŚWIĄTECZNE KIERMASZE W POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM
(Łazy, Pilica, Ogrodzieniec) Jak co roku w poszczególnych gminach powiatu zawierciańskiego zorganizowane zostały bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze. Centra takich miejscowości jak Łazy, Pilica czy Ogrodzieniec wypełniły stoiska i stragany, na których mieszkańcy mogli zakupić świąteczne wypieki, kolorowe ozdoby, rękodzieło lokalnych twórców oraz naturalne produkty. Swoją obecnością jarmarki uświetnił wyczekiwany – głównie przez najmłodszych – Święty Mikołaj oraz bajkowe postacie z popularnych bajek. W bożonarodzeniowy nastrój pełen radości i nadziei wprowadzały kolędy oraz świąteczne piosenki w wykonaniu młodszych i starszych grup artystycznych działających na terenach gmin. 31.12.2017 12:20
Reklama
Reklama
SIATKARZE NIE ZAPOMINAJĄ O KIBICACH
SIATKARZE NIE ZAPOMINAJĄ O KIBICACH
(Zawiercie) 8 grudnia siatkarze z drużyny Aluronu Virtu Warty Zawiercie spotkali się z uczniami „Staszica”. Mimo tego, że sportowcy odnoszą ogromne sukcesy nie zapominają o społeczności lokalnej, co dodatkowo świadczy o ich wielkości. 30.12.2017 11:20
Reklama
Reklama
WIŚNIA Z PREZENTAMI DLA DZIECI
WIŚNIA Z PREZENTAMI DLA DZIECI
(Zawiercie) 12 grudnia do Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej przyjechał na spotkanie przedświąteczne Michał Wiśniewski. Wizyta w ramach prowadzonej akcji „Wiśnia dzieciom” sprawiła wiele radości najmłodszym. 29.12.2017 11:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama