Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:49
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
ZA NARKOTYKI STANĄ PRZED SĄDEM
ZA NARKOTYKI STANĄ PRZED SĄDEM
(Zawiercie) Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 450 porcji amfetaminy, z kolei w mieszkaniu drugiego z zatrzymanych mężczyzn mundurowi zabezpieczyli marihuanę i kilka sadzonek konopi indyjskich. Obaj zawiercianie staną przed sądem. 12.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
PIĘTNASTU MIESZKAŃCÓW POWIATU CHCE ZOSTAĆ POSŁAMI
PIĘTNASTU MIESZKAŃCÓW POWIATU CHCE ZOSTAĆ POSŁAMI
(powiat zawierciański) Za nieco ponad miesiąc udamy się do urn wyborczych, by wybrać nowych posłów i senatorów. Powiat zawierciański wchodzi w skład okręgu nr 32 do Sejmu i nr 76 do Senatu. Z tego okręgu wybranych zostanie 9 posłów i 1 senator. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy czterech komitetów, które w naszym okręgu wystawiły swoich kandydatów do Sejmu oraz nazwiska 3 kandydatów na senatorów. Na listach osób, które będą ubiegać się o mandat posła znalazły się nazwiska kilkunastu mieszkańców powiatu zawierciańskiego. 12.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
PRZETASOWANIA W ZARZĄDZIE POWIATU
PRZETASOWANIA W ZARZĄDZIE POWIATU
(Zawiercie) Bogusław Piotrowski zrezygnował z funkcji wicestarosty. Jego miejsce zajął Paweł Sokół, który dotycz as był etatowym członkiem zarządu. Aby móc zając nowe stanowisko, najpierw Paweł Sokół musiał zrezygnować z bycia etatowym członkiem zarządu. Jego miejsce zajęła z kolei Barbara Kozioł. 11.09.2019 08:20
Reklama
ZAWIERCIE UROCZYŚCIE OBCHODZIŁO ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
ZAWIERCIE UROCZYŚCIE OBCHODZIŁO ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
(Zawiercie) W niedzielę 1 września z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej przed Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu odbyły się uroczyste obchody z udziałem licznych gości. Kwiaty i wieńce przy pomniku złożyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, społecznych, politycznych oraz młodzież szkolna. 10.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK POMAGANIA LUDZIOM W POTRZEBIE
PAŃSTWO MA OBOWIĄZEK POMAGANIA LUDZIOM W POTRZEBIE
Barbara Dolniak z .Nowoczesnej w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegać się o reelekcję z okręgu sosnowieckiego. Na liście Koalicji Obywatelskiej znalazła się na drugim miejscu. Z Wicemarszałek Sejmu spotkaliśmy się w jej biurze poselskim w Będzinie, by porozmawiać o programie KO, najważniejszych problemach, wymagających nowych rozwiązań oraz o rozpoczynającej się kampanii i jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. Reforma wymiaru sprawiedliwości, walka ze smogiem, reforma służby zdrowia i edukacji – to dla Barbary Dolniak jedne z najważniejszych punktów programowych Koalicji Obywatelskiej. 09.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KRADŁ DLA ROZRYWKI
KRADŁ DLA ROZRYWKI
(Zawiercie) Pierwsze zarzuty usłyszał już 52-letni złodziej, który kolekcjonował swoje łupy. W dwóch garażach policjanci znaleźli ponad 200 przedmiotów, które w ciągu ostatnich lat zostały skradzione w stolicy powiatu. - Zawiercianin przyznał się do ich kradzieży. Twierdził, że kradł dla rozrywki, aby podnieść sobie poziom adrenaliny – informuje zawierciańska policja. 06.09.2019 08:20
Reklama
ZGINĄŁ NA TORACH
ZGINĄŁ NA TORACH
(Zawiercie) W ubiegłą środę nad ranem miał miejsce tragiczny wypadek. Pod kołami pociągu pospiesznego zginął 41-letni mężczyzna. Ze wstępnych informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyzna miał siedzieć na torach. Maszynista nie zdążył zatrzymać pociągu. 41-latek zginął na miejscu. Nie miał przy sobie dokumentów, a policjanci ustalili jego tożsamość po kilku godzinach. 05.09.2019 08:20
Reklama
UZUPEŁNIONY SKŁAD MIEJSKIEJ RADY
UZUPEŁNIONY SKŁAD MIEJSKIEJ RADY
(Zawiercie) W ubiegłą środę podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu ślubowanie złożyło dwóch nowych radnych. Z okręgu nr 1 radnym został Zbyszek Wojtaszczyk, a w okręgu nr 3 Mariusz Borzęcki. Komisarz Wyborczy w Katowicach w lipcu wydał postanowienia ws. obsadzenia obu mandatów. 04.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
JAK OGLĄDALIŚMY DEFILADĘ Z TRYBUNY HONOROWEJ
JAK OGLĄDALIŚMY DEFILADĘ Z TRYBUNY HONOROWEJ
Pod hasłem „Wierni Polsce” 15 sierpnia w Katowicach odbyła się defilada wojsk polskich i sojuszniczych z okazji Święta Wojska Polskiego, które przypada w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W tym roku oficjalne uroczystości odbyły się w Katowicach, dla podkreślenia wagi Powstań Śląskich, w ich setną rocznicę. Kurier Zawierciański spotkało to wyróżnienie, że na ręce moje - jako naczelnego KZ - Prezydent RP Andrzej Duda wysłał zaproszenie do udziału w uroczystości. Oraz na bankiet w ogrodach Pałacyku Myśliwskiego w Promnicach. A już na defiladzie słychać było rozmowy, czy „jedziesz do Promnic”, czy zaproszenie było tylko na defiladę. O defiladzie za chwilę, ale w Promnicach poznaliśmy ciemną stronę bycia Prezydentem Rzeczypospolitej. Po krótkim przemówieniu, gdy wszyscy goście, dyplomaci, wojskowi zajęli się rozmową, jedzeniem, prezydent z małżonką przez około… 1,5 godziny! pozowali do zdjęcia. Może jako jedyny z gości skorzystałem z krótkiej okazji, gdy Prezydent RP odszedł na chwilę, stanąłem więc do zdjęcia z I damą, z którą mamy wspólną znajomą z czasów studiów. Chwila miłej pogawędki, wrócił pan Prezydent, i wyszło… że stanął do zdjęcia z nami. 01.09.2019 08:20
Reklama
Reklama
SŁUP DYMU WIDAĆ BYŁO Z DALEKA PRZEZ KILKA GODZIN
SŁUP DYMU WIDAĆ BYŁO Z DALEKA PRZEZ KILKA GODZIN
(Myszków) Do sobotniego popołudnia trwała akcja gaśnicza na terenie Zakładu Przerobu Odpadów Przemysłowych VIG w Myszkowie przy ul. Pułaskiego. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do myszkowskiej Straży Pożarnej krótko przed godziną 6.00 rano w czwartek, 15 sierpnia. Pierwsi strażacy dotarli na miejsce już po czterech minutach. Z ogniem, który trawił powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych, walczyło w kulminacyjnym momencie 35 zastępów straży. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myszkowie, która póki co nie chce ujawnić możliwej przyczyny pożaru. Na początku sierpnia minęło dokładnie osiem lat od pierwszego pożaru hali firmy VIG, która wówczas mieściła się na Światowicie. 31.08.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama