Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 03:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
KOMENDA WYLECI Z PO?
KOMENDA WYLECI Z PO?
(Zawiercie) Krążą plotki, że Małgorzata Komenda opuści już niedługo Platformę Obywatelską. Powodem jest jej przystąpienie do nowopowstałego klubu funkcjonującego w ramach Rady Powiatu Zawierciańskiego. W skład Razem dla Powiatu wchodzi jeszcze Lech Jaros i dwóch przedstawicieli NAW- Jerzy Gębala i Krystyna Koczur. Nie od dziś wśród działaczy PO mówi się także o politycznej nielojalności radnej. Jarosław Kleszczewski przewodniczący PO w Zawierciu zaznacza, ze procedura jest jeszcze w toku, a wszystko ma się wyjaśnić jeszcze w tym tygodniu. (mpp) 14.02.2011 12:53
Reklama
Reklama
PREZYDENT MACH: TO NIE JEST BUDŻET MARZEŃ
PREZYDENT MACH: TO NIE JEST BUDŻET MARZEŃ
(Zawiercie) Tak podczas styczniowej sesji określił tegoroczny budżet prezydent Ryszard Mach. Brak optymizmu włodarza gminy wydaje się być w pełni uzasadniony. W budżecie na kwotę 132 mln zł, zabrakło środków na remont budynków oświaty, podwyżki dla obsługi administracyjnej szkół i przedszkoli, ochronę zdrowia i remonty dróg, a deficyt na kolejne lata sięgnie 23 mln zł. 04.02.2011 14:06
Reklama
Reklama
Reklama
„NIEETYCZNE” ZDJĘCIA ŚLIWY
„NIEETYCZNE” ZDJĘCIA ŚLIWY
(Poręba) Za „nieetyczne” uznała robienie zdjęć burmistrzowi Poręby Markowi Śliwie radczyni prawna Elżbieta Ciszewska, która podczas sesji 31 stycznia „zlinczowała” dziennikarkę KZ za „nadużywanie” aparatu. Błysk fleszy może przeszkadzać, ale w ciągu czterech minionych lat burmistrz chyba zdążył się już do niego przyzwyczaić. W każdym razie z taką sytuacją zetknęliśmy się po raz pierwszy. Przewodniczący rady Gabriel Zieliński w wyjaśnieniach odniósł się do artykułu „Bieda-Budżet”, który na łamach naszej gazety ukazał się na początku stycznia. 04.02.2011 14:02
Reklama
List do redakcji
List do redakcji
Cenię zaangażowanie redakcji „Kuriera Zawierciańskiego” w przekazywaniu mieszkańcom powiatu, w tym także Poręby lokalnych informacji. Dlatego też w odniesieniu do artykułu pani Moniki Polak -Pałęgi pt. „Bieda- Budżet” (KZ z 7.01.2011) pragnę wnieść kilka istotnych uwag. 04.02.2011 13:39
Reklama
Reklama
CO MOŻNA ZROBIĆ W 12 MINUT?
CO MOŻNA ZROBIĆ W 12 MINUT?
(Zawiercie) W ciągu 12 minut można umyć zęby, zjeść pączka lub … rozpocząć i zamknąć sesję Rady Powiatu Zawierciańskiego. Obrady 27 stycznia były wyjątkowo krótkie. 04.02.2011 13:38
Reklama
Reklama
Reklama
GÓRNY ZMIENIA KNOPIKA, PORC TRAFIA DO ZARZĄDU
GÓRNY ZMIENIA KNOPIKA, PORC TRAFIA DO ZARZĄDU
(Zawiercie) Komisje zwoływane „na gwizdek” w czasie przerwy w obradach, szepty po kątach i zmiany na stanowiskach zdominowały sesję Rady Powiatu Zawierciańskiego 20 stycznia. Handel kwitł, czego przykładem może być to, że radni z SLD wycofali się z przewodnictwa w dwóch komisjach po to, by Rafał Porc mógł zostać etatowym członkiem zarządu powiatu. W drużynie lewicy Zygmunta Knopika zmienił Henryk Górny, który został wiceprzewodniczącym rady. 31.01.2011 11:01
Reklama
ROSZADY W RADZIE
ROSZADY W RADZIE
(Zawiercie) Po tym, jak podczas ostatniej sesji w 2010 roku Rada Miasta zdecydowała o wygaszeniu mandatu radnej Anny Nemś w radzie rozpoczęły się mandatowe roszady. Na miejsce Marka Kozieła wybranego na stanowisko zastępcy prezydenta miasta ds. społecznych, 26 stycznia wszedł Tadeusz Miszczyk. Niespodzianką była także rezygnacja Pawła Łakoty z PO oraz Stanisława Sokoła z NAW. 31.01.2011 10:58
Reklama
JAK GMINA UDAJE, ŻE DAJE NA SPORT
JAK GMINA UDAJE, ŻE DAJE NA SPORT
(Poręba) Miejski Klub Sportowy Poręba nigdy nie mógł się pochwalić dużym budżetem, ale problemy jakie napotkał w tym roku to finansowy koszmar. Choć MKS Poręba na wszystkie sekcje klubu dostaje z gminnego budżetu 85 tys. zł większą część tej kwoty i tak oddaje do MOK-owskiej i szkolnej kasy opłacając kolosalne stawki za korzystanie z klubowych pomieszczeń i hali sportowej. 31.01.2011 10:39
Reklama
Reklama
WŁODOWICE, IRZĄDZE: BĘDĄ WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE
WŁODOWICE, IRZĄDZE: BĘDĄ WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE
(Włodowice, Irządze) 13 marca mieszkańcy Włodowic i Irządz będą mogli wziąć udział w wyborach uzupełniających do rad gmin. W obu przypadkach powołano już siedmioosobowe składy terytorialnych komisji wyborczych. 31.01.2011 10:29
Reklama
Reklama
CZY DOSZŁO DO MANIPULACJI?
CZY DOSZŁO DO MANIPULACJI?
(Żarnowiec) Wydawać by się mogło, że już dawno zapomnieliśmy o wyborczej gorączce. W Żarnowcu, gdzie od 30 lat rządzi Eugeniusz Kapuśniak walka trwa na dobre. Nie przerwał jej nawet okres Bożego Narodzenia, zwykle czas pojednania i pokoju. Tuż przed świętami do mieszkańców gminy trafiły kartki z życzeniami od wójta. Oprócz bombek i dzwoneczków, samorządowiec na ulotce umieścił podziękowania za wynik wyborów. Polityk pisze również, że mimo obraźliwych twierdzeń i sugestii zawartych w programie kontrkandydatki, sporu nie zamierza przenosić „w inne miejsca”. Kartka miała przynieść pojednanie, stała się powodem jeszcze większego konfliktu. Zarzuty Małgorzaty Miąsko, która ubiegała się o fotel wójta Żarnowca trafiają nie tylko w E. Kapuśniaka i są rzeczywiście poważne: wykorzystywanie samorządowego pisma do celów wyborczych, utrudnienia przy rejestracji kandydatów z opozycyjnego komitetu, agitacja, bezpodstawne umorzenia podatkowe, dowożenie ludzi do lokalu wyborczego autobusem, a nawet wchodzenie z nimi za kotarę podczas głosowania. Wójt twierdzi, że jego konkurentka kłamie, myli fakty i sama manipuluje. Mały i spokojny z pozoru Żarnowiec zakotłował się od plotek, które już dawno wyszły poza teren gminy. 17.01.2011 11:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama