Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 04:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
ILSKI SKARBNIKIEM ZAWIERCIA
ILSKI SKARBNIKIEM ZAWIERCIA
(Zawiercie) 7 grudnia podczas zwołanej w Urzędzie Miejskim w Zawierciu nadzwyczajnej sesji, radni podjęli uchwałę dotyczącą powołania na stanowisko skarbnika gminy Arkadiusza Ilskiego. Dla świeżo upieczonego skarbnika, finanse gminy Zawiercie nie stanowią żadnej niespodzianki, bowiem Ilski dotychczas pełnił funkcję naczelnika Wydziału Planowania i Finansowania Budżetu UM. (JB) 17.01.2011 10:07
Reklama
Reklama
NA KOLEJNEJ SESJI POZBĘDĄ SIĘ ROZLACHA?
NA KOLEJNEJ SESJI POZBĘDĄ SIĘ ROZLACHA?
(Zawiercie) Nic nie było łatwe i proste podczas drugiej już w tej kadencji sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego. Obrady 29 grudnia zostały zdominowane nie przez dyskusję, ale przez … przerwy. Te, które w założeniu miały trwać pięć, dziesięć minut trwały po pół godziny. Ten czas wykorzystano sumiennie na dyskretne „telefony do przyjaciela”, które miały pomóc w rozwiązaniu niezwykle trudnych dylematów natury prawnej. Wszyscy czekali na to, co wyłoni się z wszechogarniającego chaosu. Nie lada kłopot zgotował radzie między innymi Leszek Wojdas (SLD), który zaproponował, aby do porządku obrad dodać punkt, który dotyczyłby odwołania dotychczasowego przewodniczącego rady Adama Rozlacha. Choć plan się nie powiódł, to piłka jest w grze i wszystko wskazuje na to, że w czasie kolejnej sesji trafi do właściwej bramki. W zakłopotanie wprawił niektórych samorządowców przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej Marcin Kłosowski, który uparł się, co zresztą oczywiste, by nieobecni podczas poprzedniej sesji radni z PO (Anna Zerson, Lech Jaros) złożyli ślubowanie jeszcze przed pierwszym głosowaniem. Inne zdanie na ten temat miał przewodniczący Rozlach. 10.01.2011 13:57
Reklama
Reklama
Reklama
NAW WYRZUCA RADNĄ NEMŚ
NAW WYRZUCA RADNĄ NEMŚ
(Zawiercie) Anna Nemś w poprzedniej kadencji wiceprezydent Zawiercia, która w wyborach samorządowych zdobyła najwięcej głosów wśród wyborców, właśnie straciła mandat radnej Rady Miasta Zawiercie. 28 grudnia podczas ostatniej sesji w 2010 roku Rada Miasta przyjęła uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnej. Powód? Jak tłumaczy Prezydent Ryszard Mach, dopiero 17 grudnia otrzymał wniosek o urlop radnej, z zajmowanego stanowiska Wiceprezydenta Miasta, a powinien być złożony najpóźniej 2 grudnia. Mirosław Mazur, były prezydent Zawiercia twierdzi, że radna Nemś złożyła wniosek o urlop w terminie, na jego ręce, czyli 1 grudnia. Kto ma rację, rozstrzygnie Sąd Administracyjny, jeżeli radna zdecyduje się walczyć o mandat. 10.01.2011 13:39
Reklama
BIEDA-BUDŻET
BIEDA-BUDŻET
(Poręba) 500 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku gmina Poręba na wydatki majątkowe, czyli mówiąc prosto: inwestycje. Dla porównania tyle samo środków potrzebuje czteroosobowa rodzina na wybudowanie domu. Tylko, że w tym wypadku mówimy o budżecie 9 tysięcznego miasta. Jeśli każdy z radnych obiecywał budowę jakiegoś chodnika lub drogi w swoim okręgu, to już wiadomo, że była to zwykła kiełbasa przedwyborcza, po której na pewno porębianom odbije się niesmakiem. Budżet gminy na 2011 rok stał się powodem nieeleganckiej dyskusji samorządowców. Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej (27 grudnia 2010) przyjęto również Lokalny Program Rewitalizacji Miasta. 10.01.2011 13:37
Reklama
Reklama
KOZIEŁ I MIKUŁA ZASTĘPCAMI PREZYDENTA ZAWIERCIA
KOZIEŁ I MIKUŁA ZASTĘPCAMI PREZYDENTA ZAWIERCIA
(Zawiercie) Ryszard Mach ogłosił już, kto będzie pełnił funkcje jego zastępców. Sprawami społecznymi zajmie się Marek Kozieł, z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego i dwukrotny przewodniczący Rady Miasta, natomiast sprawami gospodarczymi będzie zajmował się Wojciech Mikuła, który do tej pory był naczelnikiem Wydziału Infrastruktury w zawierciańskim magistracie. 10.01.2011 13:05
Reklama
Reklama
Reklama
POPRACUJĄ W KOMISJACH
POPRACUJĄ W KOMISJACH
(Zawiercie) Podczas sesji Rady Miasta Zawiercie 28 XII radni przyjęli składy stałych komisji. 10.01.2011 11:50
Reklama
ZAWIERCIE: MACH WŁODOWICE: SZMUKIER SZCZEKOCINY: DOBRZYNIEWICZ
ZAWIERCIE: MACH WŁODOWICE: SZMUKIER SZCZEKOCINY: DOBRZYNIEWICZ
5 grudnia mieszkańcy Zawiercia, Włodowic i Szczekocin ponownie musieli udać się do urn, żeby zadecydować, kto przez kolejne 4 lata będzie sprawował władzę. Już kilka godzin po zamknięciu lokali wyborczych wszystko było jasne. Przez kolejne 4 lata Zawierciem rządzić będzie Ryszard Mach, Włodowicami Adam Szmukier, a Szczekocinami Krzysztof Dobrzyniewicz. 13.12.2010 14:39
Reklama
PORĘBA: OPOZYCYJNE PIERWIOSNKI
PORĘBA: OPOZYCYJNE PIERWIOSNKI
(Poręba) Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Porębie 2 grudnia przyniosła pierwszą podwyżkę dla burmistrza Marka Śliwy. Chodzi o 117 złotych z tak zwanego dodatku specjalnego. Niespodzianką dla wszystkich i to dosłownie, było powołanie do życia opozycyjnego klubu „Jedność i Przyszłość”. W skali porębskiej, gdzie rada od zawsze prawie w całości zgadzała się z linią prezentowaną przez burmistrza, to wydarzenie wręcz historyczne. 13.12.2010 14:23
Reklama
Reklama
W ŁAZACH PO STAREMU
W ŁAZACH PO STAREMU
(Łazy) Rzeczywistość samorządowa po wyborach w Łazach pozostała praktycznie bez zmian. Na sesji 2 grudnia przewodniczącym Rady Miejskiej po raz drugi został Maciej Kubiczek. Fotel wiceprzewodniczącego zachował Leszek Bogłowski. Funkcję wiceprzewodniczącej od Anny Staniaszek przejęła natomiast Marta Grzesica. 13.12.2010 14:16
Reklama
Reklama
NASI LUDZIE W WOJEWÓDZTWIE
NASI LUDZIE W WOJEWÓDZTWIE
W 47 numerze Kuriera Zawierciańskiego zaprezentowaliśmy wybranych w I turze wójtów, burmistrzów, radnych gminnych i powiatowych. W tym numerze prezentujemy naszych ludzi w województwie, czyli radnych Sejmiku Wojewódzkiego: Witolda Grima i Mariana Gajdę. Obaj panowie zapowiadają chęć współpracy. 13.12.2010 14:13
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama