Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 04:57
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
BIGOS PRZED WYBORAMI
BIGOS PRZED WYBORAMI
(Zawiercie) By zachęcić wyborców do postawienia krzyżyka przy swoim nazwisku, dwaj kandydaci, którzy w drugiej turze powalczą o fotel prezydenta miasta Zawiercie stosują przeróżne metody. Mirosław Mazur o głosy wyborców walczył wspierany przez Jerzego Buzka. Ryszard Mach w kampanii wykorzystał Michała Wiśniewskiego, Mandarynę i zespół Boys. 03.12.2010 13:43
Reklama
Reklama
W ZAWIERCIU, WŁODOWICACH I SZCZEKOCINACH DRUGA TURA
W ZAWIERCIU, WŁODOWICACH I SZCZEKOCINACH DRUGA TURA
(powiat zawierciański) Mieszkańcy powiatu w większości przypadków pokazali, że są zadowoleni z dotychczasowej polityki prowadzonej przez wójtów i burmistrzów i w aż 7 gminach dokonali takiego samego wyboru jak przed czterema laty. Na drugą turę będą musieli wybrać się mieszkańcy Włodowic, Szczekocin i Zawiercia. 26.11.2010 13:49
Reklama
Reklama
Reklama
WYMIETLI Z LISTY DOROBISZA?
WYMIETLI Z LISTY DOROBISZA?
(Poręba) Nie wszystkim chętnym było dane wystartować w tych wyborach samorządowych. Ktoś coś obiecał, teraz ma amnezję. Edward Dorobisz zapowiadał, że powalczy o mandat radnego w Porębie. Ostatecznie nie został jednak wpisany na listę PO. 26.11.2010 13:26
Reklama
SONDAŻ KURIERA ZAWIERCIAŃSKIEGO NAJTRAFNIEJSZY
SONDAŻ KURIERA ZAWIERCIAŃSKIEGO NAJTRAFNIEJSZY
Nasza redakcja przeprowadziła 12 X, ponad miesiąc przed wyborami sondaż, zgodnie z którym 29% ankietowanych poparłoby obecnego prezydenta Zawiercia Mirosława Mazura, a 26% ankietowanych Ryszarda Macha, pretendenta do stanowiska Prezydenta Zawiercia. Wybory 21 XI przyniosły wynik I tury: Mach 34,8% głosów; Mazur 34,3 %. Różnica tylko 100 głosów na korzyść Macha. Sondaż Kuriera Zawierciańskiego okazał się najbliższy wynikom wyborów z 21. XI. Inne, przeprowadzone przez konkurencyjne redakcje i portale internetowe dawały R. Machowi druzgoczącą przewagę, spychając obecnego prezydenta nawet na 3 miejsce. 26.11.2010 12:41
Reklama
Reklama
WYGASILI MANDAT CZOPOWI, O INNYCH PRZESTĘPCACH W RADZIE ZAPOMNIELI
WYGASILI MANDAT CZOPOWI, O INNYCH PRZESTĘPCACH W RADZIE ZAPOMNIELI
(Łazy) Po raz kolejny łazowscy radni skakali sobie do gardeł. Tym razem poszło o wygaszenie mandatu radnego Tadeusza Czopa. 15 października Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał polityka winnym tego, że 9 lat temu uderzył metalowym prętem Kazimierza Konarskiego. Samorządowiec odpowie również za przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, co dyskwalifikuje go w walce o fotel burmistrza. Na sesji 29 października pyskówka goniła pyskówkę, a dyskusja spadła na psy, o ile można w ten sposób obrażać te zwierzęta. Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kubiczek błyskawicznie zareagował na wiadomość o wyroku Czopa, wprowadzając do porządku obrad punkt o wygaszeniu mandatu. Ale nie tylko ten radny miał kłopoty z prawem w ostatnich latach. Ryszard Dziechciarz został skazany za jazdę po pijanemu, Henryk Mogieła za pomocnictwo w oszustwie przy uzyskaniu odszkodowania. Ryszard Żmuda był zaś oskarżany o znęcanie się nad rodziną. Sprawy te zostały zamiecione pod samorządowy dywan i nikt nawet nie pomyślał, o tym, by któremuś z trójki radnych mandat wygasić. 05.11.2010 13:06
Reklama
Reklama
Reklama
TO JUŻ KONIEC
TO JUŻ KONIEC
(Zawiercie) Pod znakiem podziękowań upłynęła przedostatnia sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego 28 października. Tak to już jest, że pod koniec kadencji wszyscy wszystkim ślą życzenia. W oku niejednego radnego zakręciła się łezka. W końcu każdy radny chciałby po wyborach spotkać się z kolegami radnymi jako… radny! 05.11.2010 13:01
Reklama
NA MAZURZE SUCHEJ NITKI
NA MAZURZE SUCHEJ NITKI
(Zawiercie) Prawdopodobnie ostatnia sesja (27 października) w tej kadencji przeszła już do historii. Na koniec trzeba się pokazać, więc interpelacji i słownych przepychanek było co niemiara. Bez echa nie przeszło także zaprezentowane sprawozdanie i 28 stronicowa publikacja z działalności prezydenta. Radni nie pozostawili na Mazurze suchej nitki. 05.11.2010 12:57
Reklama
POWIATOWA KOMISJA WYBORCZA BLOKUJE LISTĘ PO
POWIATOWA KOMISJA WYBORCZA BLOKUJE LISTĘ PO
(Łazy) Powiatowa Komisja Wyborcza zablokowała łazowską listę PO do Rady Powiatu Zawierciańskiego. 22 października odmówiono rejestracji kandydatów partii. Oficjalny powód, to brak wymaganej liczby podpisów. Powód nieoficjalny to polityczne sympatie komisji, w której nie ma przedstawiciela PO. 05.11.2010 11:51
Reklama
Reklama
KAMPANIA PEŁNĄ GĘBĄ
KAMPANIA PEŁNĄ GĘBĄ
(Zawiercie) Kampania wyborcza w pełni. Podczas, gdy jedni wybierają nowoczesne formy, inni podchodzą do spraw swojego wizerunku bardziej tradycjonalnie. Nie da się ukryć, że najbardziej widocznym kandydatem na fotel prezydenta Zawiercia jest w tej chwili Ryszard Mach, który promuje się dosłownie wszędzie: w internecie, na ulicach i na Naszej Klasie. Samorządowiec sadził już drzewka, grał na bębnach. Starosta jak na razie nie opanował chyba jeszcze przestrzeni powietrznej. 29.10.2010 13:57
Reklama
Reklama
ZADZIWIAJĄCY REFLEKS KUBICZKA
ZADZIWIAJĄCY REFLEKS KUBICZKA
(Łazy) W poprzednim numerze KZ pisaliśmy o prawomocnym wyroku, który zapadł w sprawie Tadeusza Czopa byłego burmistrza Łaz, obecnie radnego. Przypomnijmy: 15 października Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał Czopa winnym tego, że uderzył metalowym prętem Kazimierza Konarskiego. Samorządowiec odpowie również za przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, co dyskwalifikuje go w walce o fotel burmistrza. Sprawa Czopa w sądach ciągnęła się latami. Dużo większym refleksem niż wymiar sprawiedliwości wykazał się natomiast przewodniczący Rady Miejskiej w Łazach, Maciej Kubiczek, który zaraz po ogłoszeniu wyroku postanowił działać wprowadzając do porządku obrad sesji uchwałę stwierdzającą wygaśnięcie mandatu Czopa. Dziś (29 października) radni mają podjąć uchwałę w tej właśnie sprawie. Jak widać nie tylko Robert Kubica ma refleks, o jakim zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć. 29.10.2010 13:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama