Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 26 czerwca 2026 03:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

Reklama
RADNI PRZECIWNI SESJOM ON-LINE
RADNI PRZECIWNI SESJOM ON-LINE
(powiat zawierciański) Powiatowi radni zdecydowanie nie czują „parcia na szkło”. Na sesji 31 maja odrzucili uchwałę dotyczącą bezpośredniego transmitowania obrad za pośrednictwem internetu. Starosta Rafał Krupa zasugerował, że obecność kamer na sali sesyjnej mogłaby doprowadzić do tego, że wielu samorządowców chciałoby zbytnio zwracać na siebie uwagę. Zwolennikiem kamer jest radny Jan Zamora, który w mocnej oskarżycielskiej mowie wyrzucił, że wcześniejsze ich wprowadzenie obnażyłoby winnych doprowadzenia szpitala na skraj upadłości. I radny Zamora wskazuje głównego winowajcę: poprzedniego starostę, dziś prezydenta Ryszarda Macha. 09.06.2012 12:21
Reklama
Reklama
MARÓZ Z PREZYDENTEM KOMOROWSKIM
MARÓZ Z PREZYDENTEM KOMOROWSKIM
(Łazy, Olsztynek) Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski reprezentowało powiat zawierciański i gminę Łazy na ogólnopolskim trzydniowym zjeździe w Marózie koło Olsztynka. Organizatorem XI Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich była Fundacja Wspomagania Wsi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Tym razem hasło przewodnie przedstawiało pytanie: „Organizacje, samorząd. Razem czy osobno?” Gościem specjalnym był Prezydent RP Bronisław Komorowski. 09.06.2012 12:19
Reklama
Reklama
Reklama
CHODŹCIE Z NAMI, RAZEM Z MOHERAMI!
CHODŹCIE Z NAMI, RAZEM Z MOHERAMI!
(Zawiercie) Kilkaset osób wyszło 20 maja na ulice Zawiercia w marszu –jak to określali organizatorzy- przeciwko dyskryminacji wolnych mediów i Telewizji Trwam. Uroczystość rozpoczęła się od modlitwy w bazylice p.w. św. Ap. Piotra i Pawła.- Tusk pod sąd! Nie oddamy wam Telewizji Trwam! Wolne media, w wolnym kraju! Chodźcie z nami, razem z moherami! Chcemy prawdy o Smoleńsku! Lepiej być moherem niż Tuska frajerem! Całe zło to PO! Precz z komuną! Tusk, to zdrajca!– wołali uczestnicy manifestacji. Tłum przeszedł w kierunku ronda koło ZUS-u i z powrotem na plac kościelny. Działacze „Solidarności” przyszli, by dodatkowo zaakcentować trudną sytuację na naszym rynku pracy, szczególnie biorąc pod uwagę strach przed grupowymi zwolnieniami w Hucie CMC. Zakład ma ograniczyć zatrudnienie o ponad 300 osób. Nieoficjalnie wiadomo, że na demonstrację wybierał się ojciec Tadeusz Rydzyk, ale ze względów zdrowotnych nie dotarł. W jego „intencji” delegacje z Zawiercia, Olkusza, Myszkowa, Świętochłowic, Sosnowca odśpiewały głośnie 100 lat! 27.05.2012 21:22
Reklama
JUREK BRONIŁ EMERYTUR, HUTNIKÓW I WOLNOŚCI MEDIÓW
JUREK BRONIŁ EMERYTUR, HUTNIKÓW I WOLNOŚCI MEDIÓW
(Zawiercie) To jedyny polski polityk, który w obronie życia poczętego był w stanie natychmiast pożegnać się z funkcją Marszałka Sejmu. Dla swoich poglądów w ciągu zaledwie kilkunastu dni zrzekł się wszystkich partyjnych funkcji w Prawie i Sprawiedliwości. Jako pierwszy udowodnił, że dla własnych przekonań można przeciwstawić się tej silnej formacji politycznej. Tym samym zapoczątkował rozłam środowiska prawicowego i konserwatywno-chrześcijańskiego. Marek Jurek obecnie prezes Prawicy Rzeczypospolitej zapłacił za to wysoką cenę, ale nie żałuje. Polityk wspólnie z duchownymi zapowiada walkę o koncesję dla Telewizji Trwam, za co zyskuje uznanie wśród sporej części konserwatywnych katolików. 20 maja przyjechał do Zawiercia, a mieszkańców powiatu przed bazyliką p.w. św. Ap. Piotra i Pawła przekonywał do tego, że wolność mediów jest poważnie zagrożona. Zniewolenie środków masowego przekazu ma się przejawiać w blokadzie treści ewangelizacyjnych. W wywiadzie dla Kuriera Zawierciańskiego polityk przyznaje, że nie czuje się wykorzystywany przez ojca Tadeusza Rydzyka. Nawiązując do planowanych zwolnień w zawierciańskiej Hucie CMC tłumaczy, że z kryzysem trzeba walczyć za wszelką cenę, także przez zachowanie naszej waluty narodowej. Tłumy zgromadzone przed świątynią nie szczędziły braw byłemu marszałkowi. Nie zabrakło spontanicznych okrzyków i gestów, które pamiętamy z czasów walki „Solidarności” z władzą komunistyczną. 27.05.2012 21:14
Reklama
Reklama
BURMISTRZ KACZYŃSKI STRASZY OPOZYCJĘ
BURMISTRZ KACZYŃSKI STRASZY OPOZYCJĘ
(Łazy) Po 20 tysięcy złotych powinni według burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego wypłacić na rzecz klubu LKS Wysoka opozycjoniści Zenon Głąb i Władysław Nowak z Klubu Łazy 2010. Włodarz czuje się urażony i uważa, że został obrażony w biuletynie wydawanym przez nieprzychylnych mu radnych. 27.04.2012 21:22
Reklama
Reklama
Reklama
NA SESJI NIE WOLNO „PIERDZIEĆ”!
NA SESJI NIE WOLNO „PIERDZIEĆ”!
(Zawiercie) Pełna ekspresji była ostatnia sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego 29 marca. Co jakiś czas na sali dochodziło do wybuchów, na szczęście jedynie śmiechu. – Jeśli „pierdnę” będąc na mównicy, to może pan to napisać w relacji z obrad, ale nie ma pan prawa napisać, że śmierdziało, bo to już jest komentarz- zwrócił się do rzecznika prasowego starostwa Macieja Pawłowskiego radny Jan Zamora. Samorządowiec zapytał również, czy w związku ze swoimi niepowodzeniami starosta Rafał Krupa zamierza podać się do dymisji. Jego barwny język stał się powodem świętego oburzenia środowiska nauczycielskiego, obecnego na sali. Niestety, kolejne złe informacje napływają ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Najważniejszym problemem są zaległości wobec ZUS. 15.04.2012 18:52
Reklama
PROKURATURA MILCZY, MACH ZAPRZECZA
PROKURATURA MILCZY, MACH ZAPRZECZA
(Zawiercie) Od listopada 2011 trwa śledztwo, w sprawie mafii działającej na terenie województwa śląskiego. Jak poinformowała nas Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, jednym z wątków badanych w związku z działalnością przestępczą gangu jest także sprawa korupcji, do jakiej prawdopodobnie doszło w czasie wyborów samorządowych Zawieciu w 2010 roku. Trzej gangsterzy przyznali się, że nakłaniali osoby uprawnione do głosowania. Na kogo? Prokuratura nie chce powiedzieć. Mateusz Cieślak z tygodnika NIE dotarł natomiast do informacji, że osobą, której mafia pomagała jest obecny prezydent Zawiercia Ryszard Mach. Wywołany do tablicy Mach publicznie zaprzecza takim pogłoskom i już zapowiedział, że sam zwróci się do wymiaru sprawiedliwości, ale w sprawie pomówień, jakie dotknęły jego osobę. 09.04.2012 20:31    1
Reklama
WOJNA MACH – MAZUR WIECZNIE TRWA
WOJNA MACH – MAZUR WIECZNIE TRWA
(Zawiercie) Drobne i nieco większe uszczypliwości w relacjach miedzy obecnym i byłym prezydentem stają się już zwyczajem obrad Rady Miejskiej w Zawierciu. Właściwie od początku kadencji rozmowy na linii Ryszard Mach – Mirosław Mazur okraszane są „wypominkami” na temat pracy samorządowej w ciągu ostatnich 4 lat. Tak było również podczas ostatniej sesji, gdzie tuż po uczczeniu pamięci radnego Jana Urbańczyka miedzy Machem, a Mazurem znów wywiązała się dość cierpka polemika. 13.11.2011 21:23
Reklama
Reklama
PO: PODWÓJNY SUKCES
PO: PODWÓJNY SUKCES
(powiat zawierciański) Wszystkie Anki, Anule, Anusie i Aneczki w powiecie zawierciańskim z pewnością oszalały na wieść, że ich imienniczka i główna inicjatorka ich święta Anna Nemś została posłANKĄ. Sukces lokalnych struktur partyjnych jest tym większy, że na Wiejskiej przez najbliższe cztery lata pojawiał się będzie również Piotr van der Coghen. Oboje reprezentują miasto Zawiercie i powiat w Parlamencie. Jak przyznaje polityk, ponowne uzyskanie mandatu jest dla niego kompletnym zaskoczeniem, bo jego kampania była dosyć skromna. Sporym poparciem cieszy się ciągle Prawo i Sprawiedliwość, choć wynik partii w naszym powiecie jest nieco gorszy od ogólnokrajowego. Ruch Poparcia Palikota i u nas zaskoczył. W Porębie ugrupowanie uzyskało jedynie 21 głosów mniej niż PiS. Moralnego kaca ciągle za to leczą zagorzali zwolennicy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i po kątach wykrzykują -„Napieralski musi odejść!”. Frekwencja w wyborach na terenie powiatu wyniosła 46,14%. 15.10.2011 16:54
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
SZPITAL ZDJĘTY Z OBRAD
SZPITAL ZDJĘTY Z OBRAD
(Zawiercie) Podczas obrad Rady Powiatu Zawierciańskiego 26 maja z porządku obrad zniknął punkt odnoszący się do zmian w statucie lecznicy. Nie było gorących dyskusji, ani przepychanek. Jakby nigdy nic sesja przebiegła pod znakiem drogowych interpelacji – w końcu wszystkie drogi prowadzą do szpitala, o czym samorządowcy wiedzą, ale jakoś ostatnio mówić nie chcą. 06.06.2011 10:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama