Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 02:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

rolnictwo

Reklama
Maślanka i kefir nie tylko do picia - odżywcze maseczki z nabiałem
Maślanka i kefir nie tylko do picia - odżywcze maseczki z nabiałem
Domowe maseczki na twarz często działają lepiej niż te sklepowe i zazwyczaj da się je przygotować z produktów, które akurat mamy w domu. Kosztują grosze a czynią cuda! Czy wiedziałaś, że mleko, kefir albo jogurt naturalny można stosować jako jeden ze składników odżywczych maseczek? Jeśli nie odkryłaś jeszcze takich kosmetyków, zabaw się w domowego laboranta i stwórz swoje autorskie receptury piękna. Nabiał sprawdza się nie tylko w kuchni, ale działa też fantastycznie na cerę czy włosy. 18.03.2025 09:19
Reklama
Reklama
5 mitów na temat pieczywa– czas obalić je wszystkie!
5 mitów na temat pieczywa– czas obalić je wszystkie!
Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne. Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. 17.03.2025 11:14
Reklama
Reklama
Reklama
ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI TERENOWYMI I QUADAMI PO PUSTYNI SIEDLECKIEJ
ZAKAZ JAZDY SAMOCHODAMI TERENOWYMI I QUADAMI PO PUSTYNI SIEDLECKIEJ
Od pierwszego stycznia 2025r. wszedł zakaz jazdy samochodami terenowymi i quadami po Pustyni Siedleckiej. Teren należący w większości do Skarbu Państwa został z dniem 1 stycznia 2025 przekazany do Nadleśnictwa Złoty Potok. 14.03.2025 17:25
Reklama
Ptasia grypa w woj. śląskim
Ptasia grypa w woj. śląskim
Na terenie kilku powiatów województwa śląskiego wyznaczono strefę objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI). Decyzja ta została podjęta na podstawie rozporządzenia Wojewody Śląskiego z dnia 29 stycznia 2025 roku, wydanego w związku ze stwierdzeniem ogniska choroby u dzikiego łabędzia znalezionego w miejscowości Kalety. W strefie objętej zakażeniem znalazła się m.in. Gmina Poraj, Gmina Koziegłowy i Siewierz. 27.02.2025 16:27
Reklama
Reklama
Ministerstwo Rolnictwa chce zmniejszyć zużycie antybiotyków w hodowli o połowę do 2030 roku
Ministerstwo Rolnictwa chce zmniejszyć zużycie antybiotyków w hodowli o połowę do 2030 roku
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest w trakcie prac nad krajowym planem, który pozwoli zmniejszyć zakres stosowania antybiotyków o 50% do 2030 roku. 04.02.2025 10:47
Reklama
Reklama
Reklama
DZIAŁKA STAROSTY Z PIS ZNOWU W SĄDZIE. BIEGŁY BĘDZIE WYJAŚNIAŁ JAK WYLICZYŁ WARTOŚĆ PRAC NA LEDWIE 10 TYSIĘCY
DZIAŁKA STAROSTY Z PIS ZNOWU W SĄDZIE. BIEGŁY BĘDZIE WYJAŚNIAŁ JAK WYLICZYŁ WARTOŚĆ PRAC NA LEDWIE 10 TYSIĘCY
Na wokandę Sądu Rejonowego w Myszkowie wraca sprawa działki 89 w Krusinie należącej do starosty myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka z PiS. W maju 2022 roku nasi dziennikarze po informacjach od mieszkańców Krusina ujawnili, że przez kilka tygodni pracownicy Gminy Koziegłowy z Zakładu Usług Komunalnych (jednostka budżetowa gminy) czyścili staroście zaniedbane pole z drzew, krzewów i chaszczy. Usuwali też tony śmieci i gruzu, co też kosztuje krocie. Za wszystko zapłaciła Gmina Koziegłowy. A jak pisaliśmy już we wcześniejszych artykułach biegły na zlecenie prokuratury wyliczył wartość pracy na „minimum 10.556 zł i 24 grosze. Miejmy nadzieję, że w sądzie padną pytania do biegłego jak mu wyszło tak mało? 21.01.2025 10:34
Reklama
ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIA
ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIA
Elemental Battery Metals sp. z.o.o. chce w Mrzygłodzie na lewo od obwodnicy w stronę Zawiercia wybudować farmę wiatrową o mocy 35 MW (pięć turbin po 7MW). Prąd ma zasilić już działającą w Zawierciu fabrykę należącą do Elemental Strategic Metals sp. z o.o. Kolejna firma z „Grupy Elemental” chce obok tej już istniejącej fabryki w Zawierciu wybudować kolejną do przerobu odpadów elektronicznych. Jej powstanie oprotestowują mieszkańcy ulicy Myśliwskiej w Zawierciu, od dawna narzekający na uciążliwości w funkcjonowaniu kolejnych firm powstających w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Prezydent Zawiercia Anna Nemś właśnie z powodu skarg mieszkańców wstrzymała sprzedaż kolejnych gruntów SAG. Teraz kolejna spółka z „Grupy Elemental” której wyraźnie robi się w Zawierciu za ciasno, a z powodu protestów o firmie jest zbyt głośno, chce wejść z wiatrakami do Myszkowa. 08.12.2024 19:06    1
Reklama
UWAŻAJ NA „barszcz Sosnowskiego”
UWAŻAJ NA „barszcz Sosnowskiego”
(Ogrodzieniec) Zespół Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu kontynuuje usuwanie ognisk „barszczu Sosnowskiego” z terenów miejskic. Jak podkreśla gmina nie oznacza to jednak, że ma ona obowiązek usuwania chwastów z terenów prywatnych. 27.09.2024 19:00
Reklama
Reklama
Jubileusz 70- lecia działalności
Jubileusz 70- lecia działalności
6 września 2024 r. Panie z Koło Gospodyń Wiejskich „Lgoczanki” w Lgocie Górnej obchodziły Jubileusz 70- lecia działalności. 21.09.2024 12:36
Reklama
Reklama
Winnica Rajska zaprasza na winobranie!
Winnica Rajska zaprasza na winobranie!
Sobota 21.09.2024 od godz. 14:00 Winnica Rajska zaprasza na Rajskie Winobranie. Degustacja płatna, deptanie winogron chyba gratis. Na Jurze przybywa winnic i po Dolnym Śląsku stajemy się drugim regionem winiarstwa w Polsce! 20.09.2024 12:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama