Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 01:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

rolnictwo

Reklama
Rolnicy zablokowali Zawiercie. Wszędzie korki i objazdy
Rolnicy zablokowali Zawiercie. Wszędzie korki i objazdy
We wtorek przejechanie przez Zawiercie to sztuka prawie niewykonalna. Już przed godziną 11:00 20 lutego policjanci z KKP Zawiercie zabezpieczali główne skrzyżowania, kierując samochody, zwłaszcza TIRY na objazdy. Około 13tej przejazd przez Zawiercie na trasie od gminy Kroczyce był praktycznie niemożliwy. Ciekawostką jest, że protest rolników naszym regionie wspierali myśliwi. I nikt nie zginął! 20.02.2024 14:30    7    2
Reklama
Reklama
Czy kolejne zastosowanie suszu z czerwonokrzewu pomoże zredukować szkody związane z paleniem?
Czy kolejne zastosowanie suszu z czerwonokrzewu pomoże zredukować szkody związane z paleniem?
Nowy rok i związane z nim postanowienia to dobry pretekst, by pomyśleć o sobie i o zgubnych skutkach obecności w naszym życiu nałogu palenia,. tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wybór nikotynowych alternatyw. O niektórych naukowcy mówią nawet jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z „dymkiem”. 01.02.2024 10:51
Reklama
Reklama
Reklama
WANDALE W TERENÓWKACH NISZCZYLI DLA WOSP
WANDALE W TERENÓWKACH NISZCZYLI DLA WOSP
Zniszczone pola i drogi gruntowe, zablokowana na kilka godzin ulica Pułaskiego. Taki jest efekt zabawy „Śląska Integracja Terenowa dla WOŚP” Organizatorzy rajdu chwalą się udziałem w „zabawie” prawie 300 załóg, miłośników off-road. Żaden to jednak sport, żadna rozrywka, tylko wandalizm i zagrożenie publiczne. Organizatorzy tego wandalizmu chwalą się że zebrali około 100.000 zł na WOSP. A ile kosztować będzie naprawa dróg, odszkodowania za zniszczenia, i wielogodzinna akcja straży pożarnej, sprzątającej po wandalach w terenówkach? 29.01.2024 15:55    3
Reklama
Palety przemysłowe – kiedy warto je wykorzystać?
Palety przemysłowe – kiedy warto je wykorzystać?
Do najczęściej wykorzystywanych nośników należą europalety oraz palety przemysłowe. Służą one w całej branży TSL, na którą składają się transport, spedycja i logistyka. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i szybkie przewożenie towarów, a także sprawne ich załadowanie i rozładowanie z naczepy. 25.01.2024 10:23
Reklama
Reklama
JEŹDZILI PO ŁĄKACH. NISZCZYLI UPRAWY. DZIKI OFF-ROAD NA JURZE!
JEŹDZILI PO ŁĄKACH. NISZCZYLI UPRAWY. DZIKI OFF-ROAD NA JURZE!
Dzikie rajdy terenowe samochodów i quadów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej stają się powoli prawdziwą plagą. Często bardzo mocno przerobione terenówki rozjeżdżają drogi do pól, ale co najgorsze, również pola i łąki. 9 grudnia 2022 r tacy „rajdowcy” rozjeżdżali łąki w Żarkach, w kierunku na Jaworznik, na Parchowotce i po drugiej stronie. Jeden z właścicieli niszczonej łąki widział jak kolumna około 20 terenówek wyjeżdża z łąk. Jeden z pojazdów udało mu się nagrać. 09.12.2023 14:53
Reklama
Reklama
Reklama
WILKI W PRADŁACH
WILKI W PRADŁACH
(Gmina Kroczyce) W okolicach Pradeł pojawiły się wilki. Wójt Gminy Kroczyce prosi mieszkańców oraz osoby przebywające na terenie gminy o zachowanie ostrożności i zabezpieczanie zwierząt domowych i hodowlanych. Apeluje ponadto do właścicieli psów o szczególny nadzór nad zwierzętami i unikanie spacerów po lesie i okolicach terenów leśnych. Przypomina jednocześnie, że spuszczanie psa ze smyczy w lesie jest zabronione. Gmina przypomina że wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym i za zabicie wilka grozi kara aresztu lub grzywny. 21.11.2023 11:41    1
Reklama
BYDŁO I KONIE: ŁAGODNIE WYROKI DLA PRACOWNIKÓW UBOJNI
BYDŁO I KONIE: ŁAGODNIE WYROKI DLA PRACOWNIKÓW UBOJNI
Trzech pracowników ubojni z Rzeniszowa zostało ukaranych grzywną w wysokości po 3-4 tysiące złotych dla każdego z nich, za znęcanie się nad zwierzętami kierowanymi do uboju. Prokuratura i Powiatowy Lekarz Weterynarii z Myszkowa zajęli się sprawą po repotarzu TVN Uwaga z 6 lipca 2022 roku. Cała Polska zobaczyła na nagraniach, jak zwierzęta są bite, leżące wyciągane łańcuchami. Sąd Rejonowy w Myszkowie w czerwcu uznał, że wina pracowników ubojni jest oczywista i wydał wyrok nakazowy nakładając na oskarżonych kary grzywny. Prokuratura i Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które jest w sprawie oskarżycielem posiłkowym uznały, że kara jest zbyt łagodna i złożyły sprzeciw od wyroku nakazowego. Dojdzie do procesu, który będzie się toczył w trybie zwykłym. 19.11.2023 08:37    1
Reklama
Jesteś w trakcie poszukiwań pracy? Rozważasz oferty pracy na kontrakcie B2B? Sprawdź najważniejsze informacje!
Jesteś w trakcie poszukiwań pracy? Rozważasz oferty pracy na kontrakcie B2B? Sprawdź najważniejsze informacje!
W dzisiejszych czasach, kiedy rynek pracy dynamicznie się zmienia, coraz więcej specjalistów oraz freelancerów decyduje się na formę zatrudnienia, jaką jest kontrakt B2B. Przy wyborze takiego zatrudnienia warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polega taka forma współpracy oraz jakie korzyści i wyzwania przed nami stoją. Dzięki temu będziemy mogli świadomie podjąć decyzję i maksymalnie wykorzystać potencjał tej formy zatrudnienia. 15.11.2023 18:34    2
Reklama
Reklama
Rozwój małych gospodarstw- nabór wydłużony do 10 listopada
Rozwój małych gospodarstw- nabór wydłużony do 10 listopada
O pomoc finansową na „Rozwój małych gospodarstw” można składać wniosek do 10 listopada 2023 r. Wcześniej terminem był 27 października. Dofinansowanie przeznaczone jest dla rolników, którzy prowadzą mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa. 31.10.2023 16:00
Reklama
Reklama
IV Ogólnopolski konkurs- bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym
IV Ogólnopolski konkurs- bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym
IV Ogólnopolski konkurs testowy z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym– bezpieczny rolnik, bezpieczna wieś. 25.10.2023 14:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama