Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 10:57
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

JURA: gdzie zjeść, spać, wypoczywać

Polecane przez nas miejsca na Jurze: restauracje, bary, hotele i i pensjonaty. Główne atrakcje, i te miejsca mniej oczywiste a warte odkrycia. 

Reklama
Aeropiknik.Baloniada 2025 w Zamku Ogrodzieniec
Aeropiknik.Baloniada 2025 w Zamku Ogrodzieniec
W dniach 9–10 sierpnia 2025 roku w malowniczym Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu już po raz czwarty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które od lat przyciąga tłumy pasjonatów pokazów lotniczych i pięknych widoków – Aeropiknik.Baloniada! To niezwykłe święto balonów na ogrzane powietrze, lotnictwa i dobrej energii, które wpisuje się w kalendarz największych atrakcji sezonu letniego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Głównym partnerem imprezy jest Województwo Śląskie. 07.08.2025 12:39    1
Reklama
Reklama
Z kopyta! Atrakcja nie tylko dla miłosników koni
Z kopyta! Atrakcja nie tylko dla miłosników koni
W Gniazdowie (gmina Koziegłowy) w dniach 9-10 lipca odbędzie się VI Festiwal Miłośników Koni "Z kopyta". Miejsce imprezy to tor T.R.E.C. w Gniazdowie. 05.08.2025 10:14
Reklama
Reklama
Reklama
ZŁOTY, ALE SKROMNY!
test Honda Gold Wing Tour 2025:
ZŁOTY, ALE SKROMNY!
Honda Gold Wing to motocykl kultowy, doceniany za bezawaryjność, wygodę, kulturę pracy silnika. Kilka lat temu „złote skrzydła” przeszły poważną zmianę. Motocykl jest lżejszy, zdecydowanie najlżejszy w klasie Touring. Miłośnicy starszych GL których masa własna zaczynała się od 425 kg widząc nowego „Goldasa” kręcą głową, zastanawiają się ale po tygodniu kiedy mogliśmy pokazać testową Hondę Gold Wind użyczoną z parku prasowego Honda, w różnych miejscach odwiedzanych przez motocyklistów na Jurze, nikt ze zdeklarowanych miłośników modelu Gold Wing nie był w stanie sformułować zdania krytyki. Gold Wind choć mocno zmieniony, to ciągle GL! Tyle, że lepszy. A dlaczego, o tym za chwilę. 04.08.2025 14:44    2
Reklama
Województwo Śląskie staje się zagłębiem winiarstwa
Województwo Śląskie staje się zagłębiem winiarstwa
W dniach 18-20 lipca w Olsztynie (Jurajskim) odbywał się Jurajski Festiwal Sztuki i Wina. Kto był, smakował i kosztował ma wyrobione zdanie o tej imprezie, zupełnie innej w atmosferze, od większości pikników i wszelakich dni miast i gmin. My chcemy zwrócić uwagę na to, że nasz region, całe Województwo Śląskie ma coraz bogatszą ofertę własnych win. Kilka winnic od lat buduje swoją markę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jedna z ważniejszych i rozpoznawalnych to winnica Si Tak położona właśnie w Olsztynie, należąca do rodziny Sitaków, prowadzących też restaurację Spichlerz. Wina z winnicy Si Tak to stały element Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie. Ale my chcielibyśmy dodatkowo wspomnieć o winach z okolic Bielska-Białej, czyli Beskidy. Trzy winnice z beskidzkiej części Województwa Śląskiego wystawiły podczas tegorocznej imprezy wspólne stoisko. 22.07.2025 10:29
Reklama
Reklama
POKAZ VESPY I PARADA W SOBOTĘ NA RYNKU W OLSZTYNIE
VESPAniały zlot Vespy:
POKAZ VESPY I PARADA W SOBOTĘ NA RYNKU W OLSZTYNIE
od piątku 4 lipca rankiem zjeżdżały się do Olsztyna miłośnicy skuterów Vespa. To już tradycja, że organizowany przez Vespa Club Małopolska zlot odbywa się w Olszynie Jurajskim. Na zlot zjeżdżają się miłośnicy Vespy z całej Polski, nawet z Trójmiasta. Jedni "na kołach" inni z przyczepką lub w kamperach. Środowisko miłośników i użytkowników Vespa to wesołe, uśmiechnięte, pogodne towarzystko. Sami zobaczcie odwiedzając rynek w Olsztynie w godzinach 15-17:00 5 lipca. 05.07.2025 10:35
Reklama
Reklama
Reklama
JUŻ NIE TRZEBA DO GRECJI! OSADA ZBORÓW W PODLESICACH ZAPRASZA DO BASENU OTWARTEGO Z PODGRZEWANĄ WODĄ!
JUŻ NIE TRZEBA DO GRECJI! OSADA ZBORÓW W PODLESICACH ZAPRASZA DO BASENU OTWARTEGO Z PODGRZEWANĄ WODĄ!
Woda w basenie bez względu na pogodę ma 28 stopni, są zjeżdżalnie i parasole jak w kompleksach wakacyjnych w Grecji czy Turcji. Można spędzić cały dzień w cenie biletu wstępu w kompleksie Osada Zborów. Firma Bodeko Hotele zakończyła I etap budowy Resortu Jurajskiego, czyli budowę Osady Zborów na którą składa się basen z podgrzewaną wodą, bar przy basenie, plac zabaw dla dzieci, nowa restauracja oraz nowoczesny camping. 04.07.2025 14:35
Reklama
Zawiercie na szlaku INDUSTRIADY: pochwalimy się szkłem i Osiedlem TAZ
Zawiercie na szlaku INDUSTRIADY: pochwalimy się szkłem i Osiedlem TAZ
Już w najbliższą sobotę 7 czerwca Zawiercie zaistnieje na szlaku tegorocznej INDUSTRIADY. Zawiercie chce pokazać swoją perłę architektury mieszkaniowej związanej z przemysłową historią miasta, czyli Osiedle Robotnicze Towarzystwa Akcyjnego Zawiercie. O historii osiedla opowiadać będzie przewodniczka Izabela Gomula 02.06.2025 13:33
Reklama
PIĄTEK, DOBRY POCZĄTEK NA HARLEY'A!
Harley-Davidson Pan America RT 1250:
PIĄTEK, DOBRY POCZĄTEK NA HARLEY'A!
Z Warszawy odbieramy Pan America RT 1250 w zasadzie w czwartek, ale zdjęcia sprzed redakcji są już z piątku. Pan America w wersji RT, czyli bardziej szosowej dobre poradził sobie z nieco deszczową tracą z Warszawy, gdzie oddawaliśmy po ponad tygodniowym teście H-D Street Glide Ultra. 30.05.2025 12:37
Reklama
Reklama
TESTUJEMY INDIAN Z NOWYM SILNIKIEM 112 CALI
ROADSHOW w Indian Motorcycle Katowice:
TESTUJEMY INDIAN Z NOWYM SILNIKIEM 112 CALI
Indian Motocykle Polska oraz Indian Katowice w dniach 16-17 maja (piątek-sobota) organizują imprezę pod nazwą POWERPLUS 112 Roadshow. Będzie można pooglądać i przetestować motocykle z nowymi silnikami o pojemności 112 cali. Byliśmy, testowaliśmy. A w poniedziałek turystyczny Indian Pursuit z nowym silnikiem powerplus 112 będzie można dostrzec na myszkowskich i zawierciańskich drogach. 16.05.2025 17:33    4
Reklama
Reklama
WERNISAŻ FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ NA RYNKU
Olsztyn Jurajski:
WERNISAŻ FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ NA RYNKU
Święto Pracy 1 Maja Olsztyn Jurajski proponuje spędzić w swoim, kulturalnym stylu oglądając wystawę fotografii podróżniczej Krzysztofa Muskalskiego: "Ciekawy jest ten świat". Będzie też koncert zespołu Hutny BAND. 30.04.2025 13:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama