Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 09:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

JURA: gdzie zjeść, spać, wypoczywać

Polecane przez nas miejsca na Jurze: restauracje, bary, hotele i i pensjonaty. Główne atrakcje, i te miejsca mniej oczywiste a warte odkrycia. 

Reklama
JAK GMINA JANÓW DOI TURYSTÓW. I TO ZUPEŁNIE BEZPRAWNIE!
JAK GMINA JANÓW DOI TURYSTÓW. I TO ZUPEŁNIE BEZPRAWNIE!
Turystyczną perłą gminy Janów jest dolina Wiercicy mniej więcej od źródła Zygmunta do stawu Amerykan przy drodze do Hotelu Kmicic. To tu, nad Amerykanem na jego grobli rozrosła się strefa gastronomiczna, jest tu kilkunastu smażalni pstrąga, kawiarni. Poniżej barowni z wjazdem od ulicy Majora Jana Wrzoska od dekad funkcjonuje płatny parking, ale w roku 2022 gmina Janów wymyśliła, że płatne będzie samo wjechanie w ulicę w stronę hotelu. Płatne jest wg gminy parkowanie wszędzie, gdzie uda wam się wcisnąć, choć za punktem poboru opłat żadnych parkingów nie wyznaczono! 04.04.2026 17:00
Reklama
Reklama
WYCIECZKA RETRO POCIĄGIEM „NIEŚPIESZNY”
WYCIECZKA RETRO POCIĄGIEM „NIEŚPIESZNY”
Gotowi na wyprawę, w której liczy się nie tempo, lecz klimat? PKP Intercity zaprasza na pokład Nieśpiesznego – niezwykłego pociągu stworzonego w ramach projektu będącego dopełnieniem zbliżającego się 25-lecia przewoźnika. To sentymentalna podróż do lat 80., pełna nostalgii wynikającej z zestawienia pociągu, w którym wykorzystane zostały lokomotywy w historycznych barwach oraz klasyczne wagony z oryginalnym wyposażeniem z lat 80., które wielu pasażerom przywołają najpiękniejsze wspomnienia z dawnych przejazdów. 18.03.2026 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Zaplanuj kolonie, obóz już teraz! Stajnia Biały Borek zaprasza!
Zaplanuj kolonie, obóz już teraz! Stajnia Biały Borek zaprasza!
Jazda konna, zawody jeździeckie, wspinaczka skałkowa i quady. To tylko niektóre, choć najważniejsze atrakcje obozów młodzieżowych w Stajni Biały Borek w Biskupicach. Ośrodek specjalizujący się głównie jeździe konnej dzieci i młodzieży organizuje letnie obozy już od kilkunastu lat. 15.03.2026 11:55
Reklama
CHIŃSKA BENDA W HOTEL- RESTAURACJA SPICHLERZ
Podpatrzone przypadkiem:
CHIŃSKA BENDA W HOTEL- RESTAURACJA SPICHLERZ
Sobota, 13 marca. Najcieplejszy dzień ostatnich 2 tygodni, temperatury na Jurze dochodzą do 20 stopni. Na drogach sporo motocyklistów cieszących się ciepłym dniem i coraz lepszą przyczepnością. Przejeżdżając przez Olsztyn Jurajski widzimy jakąś imprezę firmową w Hotel Restauracja SPICHLERZ z nazwą „Benda” na licznych flagach. Nie od razu skojarzyliśmy, że to budująca pozycję od 2016 roku chińska marka motocykli. W Spichlerzu odbywała się jednodniowa impreza szkoleniowo-integracyjna dla pracowników salonów, żeby wiedzieli co sprzedają. 15.03.2026 11:31
Reklama
Reklama
ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?
ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?
Mamy tanie wrażenie, że tak zwani „drogowcy” bez względu na to, czy gminni, powiatowi czy wojewódzcy to inny gatunek ludzi, jakoś przez swoją pracę zmodyfikowany genetycznie. Co do zasady drogowcy bowiem nie patrzą w prognozy pogody. I o ile jeszcze zimą boją się gniewu Suwerena gdyby przegapili śnieg lub gołoledź, to jak przychodzi wiosna, drogowcy ten fakt kompletnie ignorują. Wiosna przyrodnicza po mroźniej zimie przyszła od nas w sposób bardzo przewidywalny i przyjemny. Skok temperatur połączony z bezchmurnym niebem był więc gwarancją, że na jurajskich ścieżkach rowerowych, których wiele przebiega wzdłuż dróg powiatowych i wojewódzkich będą tłumy. Nic bardziej mylnego. Na drogach w gminach Myszków, Poraj, Olsztyn rowerzystów w ostatni weekend 27.02- 1.03.2026 były tłumy rowerzystów cieszących się piękną słoneczną pogodą, ale na ścieżkach rowerowych już nieliczni odważni. Z powodu piachu. 03.03.2026 11:31
Reklama
Reklama
Reklama
Burrito&Burgers w Siewierzu świętowało I urodziny
Burrito&Burgers w Siewierzu świętowało I urodziny
Z okazji I urodzin restauracji Burriito & Burgers w Siewierzu 20 lutego w Burriito & Burgers zagrali i zaśpiewali Marta Drożniewicz i Michał Mazurski. Jak przebiegła zabawa? 27.02.2026 22:00    1
Reklama
Dzień Kobiet w Ogrodzieńcu – dwie wyjątkowe propozycje świętowania
Dzień Kobiet w Ogrodzieńcu – dwie wyjątkowe propozycje świętowania
Z okazji Dnia Kobiet w Ogrodzieńcu przygotowano dwie wyjątkowe propozycje, dzięki którym każda z Pań może wybrać idealną formę świętowania – huczny wieczór z muzyką i atrakcjami lub kameralną kolację w nastrojowej atmosferze. 22.02.2026 18:02
Reklama
Burrito&Burgers PIERWSZE URODZINY!
20 lutego 2026 w Siewierzu:
Burrito&Burgers PIERWSZE URODZINY!
Restauracja Burriito & Burgers w Siewierzu obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji 20 lutego w Burriito & Burgers zagrają i zaśpiewają Marta Drożniewicz i Michał Mazurski. 16.02.2026 15:02
Reklama
Reklama
Kwaśnica z Hotelu Ostaniec. Rewelacja!
Kwaśnica z Hotelu Ostaniec. Rewelacja!
To nie reklama, ani tekst sponsorowany. Po prostu uważamy, ze czasem warto wyróżnić dobry lokalny produkt. Weekendowe zestawy obiadowe Hotelu Ostaniec mają wielu zwolenników, do których tez należymy. Jest zima, mróz trzyma. Sobotni czy niedzielny obiad w restauracji Hotelu Ostaniec, jeżeli korzystamy z gotowych zestawów, to jedna z opcji. Hotel ma swoje stałe, niezmienne menu, jak słynny "Zestaw I" ale zestawy II i III czasem się zmieniają. Nas w ostatnią mroźną niedzielę pozytywnie zaskoczył zestaw III. Co się w nim kryje? 02.02.2026 13:06
Reklama
Reklama
Słońce wyszło, czas na świąteczny spacer. Na jedno miejsce zawsze można liczyć, że będzie otwarte!
Słońce wyszło, czas na świąteczny spacer. Na jedno miejsce zawsze można liczyć, że będzie otwarte!
W II dzień Świąt Bożego Narodzenia wyszło nawet słoneczno, na dworze lekkie minus 2, więc co tu robić? Czas na przejażdżkę motocyklową i spacer! Jedno z naszych ulubionych miejsc na Jurze, Dolina Wiercicy wyróżnia się miejscem, gdzie nie ma takich świąt, żeby przynajmniej jeden bar z gorącą herbatą nie był czynny. To miejsce to barownia nad Amerykanem. 26.12.2025 14:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama