Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 09:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

JURA: gdzie zjeść, spać, wypoczywać

Polecane przez nas miejsca na Jurze: restauracje, bary, hotele i i pensjonaty. Główne atrakcje, i te miejsca mniej oczywiste a warte odkrycia. 

Reklama
Pizza z mobilnego pieca
Pizza z mobilnego pieca
Wyobraźcie sobie ciepły, letni wieczór, unoszący się w powietrzu zapach pieczonego ciasta i grupę znajomych wyczekujących chrupiącej, aromatycznej pizzy. Można się rozmarzyć, prawda? Do tej pory prawdziwy włoski placek wydawał się czymś dostępnym jedynie w najlepszych restauracjach, a domowe wypieki rzadko dorównywały oryginałowi. To się jednak zmienia – dzięki mobilnym piecom do pizzy opalanych drewnem możecie stworzyć prawdziwą włoską atmosferę w swoim ogrodzie. Zobacz, jak proste i przyjemne może być wypiekanie placków inspirowanych tradycją rodem z Italii! 22.12.2025 09:14
Reklama
Reklama
Domowy budyń dla dzieci
Domowy budyń dla dzieci
Jednym z pomysłów są desery na bazie mleka, wśród których niepodważalną pozycję ulubieńca dzieci od lat zajmuje… budyń na mleku! Nie dość, że jest bardzo smaczny posiłek, to przy tym także zdrowy. Mleko to bardzo ważny składnik codziennej diety malucha, znajdujący się u podstawy piramidy zdrowego żywienia. Ma wysoką wartość odżywczą – jest źródłem cennych składników takich jak białko, tłuszcz oraz witaminy i minerały Nasz organizm magazynuje znaczną większość tego pierwiastka do około 20. roku życia, a nabiał to naturalny sposób na jego uzupełnienie. 13.12.2025 18:00
Reklama
Reklama
Reklama
Cukiernia Sowa w Częstochowie już otwarta! W Galerii Jurajskiej
Cukiernia Sowa w Częstochowie już otwarta! W Galerii Jurajskiej
Słodkie otwarcie w największym centrum handlowym w Częstochowie – Galerii Jurajskiej. W obiekcie właśnie zadebiutował pierwszy w mieście lokal Cukierni Sowa – marki z blisko 80-letnią tradycją. Na odwiedzających czeka bogata oferta wypieków i deserów oraz kawa z własnej palarni. Nie brakuje też słonych przekąsek. O nowoczesną obsługę, przez najbliższy miesiąc, zadba tam natomiast … Robot Sówka. 27.11.2025 10:12
Reklama
Gotowanie na ogniu - Kontrola temperatury i czasu podczas przygotowywania dań jednogarnkowych w kociołku
Gotowanie na ogniu - Kontrola temperatury i czasu podczas przygotowywania dań jednogarnkowych w kociołku
Gotowanie na ogniu to sztuka, która łączy w sobie tradycję i nowoczesność, a kociołki żeliwne stają się jej nieodłącznym elementem. W świecie pełnym zaawansowanych technologii kulinarnych, powrót do korzeni i kontrolowanie temperatury oraz czasu podczas przygotowywania dań jednogarnkowych w kociołku to prawdziwe wyzwanie dla smakoszy. 25.11.2025 20:22
Reklama
Reklama
Burrito&Burger’s wróciło! Historia marzenia, które przetrwało pandemię
Burrito&Burger’s wróciło! Historia marzenia, które przetrwało pandemię
Jeszcze kilka lat temu w Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich można było poczuć klimat prosto z Meksyku. Wszystko za sprawą Burrito&Burger’s – miejsca, które stworzył z pasją Przemysław Krawczyk. Pachnące świeżymi tortillami burrito, soczyste burgery, muzyka na żywo i wyjątkowa atmosfera sprawiały, że goście czuli się tam „jak w domu, a nawet lepiej”. 21.11.2025 12:54
Reklama
Reklama
Reklama
Galeria rozbłyśnie milionem świateł i rozśmieszy stand-upem
Jurajska świętuje 16. urodziny!
Galeria rozbłyśnie milionem świateł i rozśmieszy stand-upem
Galeria Jurajska obchodzi swoje 16. urodziny i po raz kolejny zaskakuje niebanalną formułą wydarzenia. Już 4 października jej korytarze rozświetlą miliony barwnych iluminacji – od hologramów, świetlnych sześcianów i tuneli, przez widowiskowe pokazy laserowe, aż po niezwykły ekran wodny. Gości czeka również spora dawka humoru – na scenie wystąpią popularni stand-uperzy: Damian Skóra i Wojciech Pięta. 26.09.2025 09:46
Reklama
Jacek Dubicki w Burrito&Burger’s w Siewierzu
Jacek Dubicki w Burrito&Burger’s w Siewierzu
Restauracja Burrito&Burter’s w Siewierzu w której pisaliśmy niedawno zaprasza na kameralny koncert „Jacek Dubicki z zespołem”. Koncert 30 sierpnia godz. 19:00 Burrito&Burger’s Siewierz ul. Rynek 5. 26.08.2025 14:47
Reklama
KLASYCZNA GB350S. KTO BY POMYŚLAŁ, ŻE HONDA ROBI TAKI MOTOCYKL!
KLASYCZNA GB350S. KTO BY POMYŚLAŁ, ŻE HONDA ROBI TAKI MOTOCYKL!
Honda GB350S to klasyczny motocykl z jednocylindrowym silnikiem o poj. 348 ccm, więc jazda na nim wymaga prawa jazdy minimum kat A2 lub unikania uwagi drogówki. I choć w ofercie Hondy znajdziemy jeszcze model Rebel, który odwołuje się do historii chopperów, to GB350S jest właściwie jedynym motocyklem Hondy o klasycznym wyglądzie. „Klasyki” raczej nie kojarzą się z Hondą w która ma mocną pozycję w motocyklach sportowych, turystycznych, w skuterach, ADV i Anventure. Ale nie w klasykach. Warto więc spojrzeć na model GB350S. 23.08.2025 15:18    2
Reklama
Reklama
XXVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI- OGRODZIENIEC  23-24.08.2025
XXVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ RYCERSKI- OGRODZIENIEC 23-24.08.2025
W dniach 23-24.08.2025 odbędzie się XXVI Międzynarodowy Turniej Rycerski, jedno z największych wydarzeń rekonstrukcyjnych w Polsce, które przeniesie Was w czasy średniowiecza! Przez dwa dni na arenie malowniczych ruin Zamku Ogrodzieniec rycerze z całej Europy zmierzą się w emocjonujących walkach i turniejach, prezentując honor, siłę i kunszt fechtunku. 21.08.2025 09:57
Reklama
Reklama
VI Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” 9-10.08.25r.
VI Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” 9-10.08.25r.
Po pięciu latach przerwy, zagoszczą znów w Gniazdowie znane i lubiane zespoły muzyczne, odbędą się pokazy konne, zawody off-road, biegi przełajowe. Będzie też miasteczko westernowe ,,Na bardzo Dzikim Zachodzie”, kompleks wesołego miasteczka, pokaz świateł samochodowych Tesla, laserowe show, pokazy kulinarne, różnego rodzaju animacje i wiele innych atrakcji. 07.08.2025 12:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama