Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 07:09
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Środowisko

Reklama
BEZ WZGLĘDU NA DYSTANS ŁĄCZĄ NAS GENY! DAWCY FAKTYCZNI I 10-LETNIA HANIA BOHATERAMI KAMPANII SPOŁECZNEJ FUNDACJI DKMS
BEZ WZGLĘDU NA DYSTANS ŁĄCZĄ NAS GENY! DAWCY FAKTYCZNI I 10-LETNIA HANIA BOHATERAMI KAMPANII SPOŁECZNEJ FUNDACJI DKMS
Na szczęście w pomaganiu nie przeszkadza żaden dystans - mówi Hania, bohaterka kampanii społecznej Fundacji DKMS, która dwukrotnie stanęła do walki z białaczką. W trakcie leczenia hematoonkologicznego musiała zmierzyć się również z infekcją Covid-19. Wygrała starcie z trudnymi przeciwnikami, a nowotwór krwi pomógł jej pokonać niespokrewniony Dawca szpiku. Dzięki niemu Hania żyje. W nowej kampanii Fundacji DKMS udział wzięli również Dawcy faktyczni – osoby, które bezinteresownie podarowały komuś szansę na życie. 31.10.2021 13:42    1
Reklama
Reklama
ZACZYNA SIĘ SEZON POLOWAŃ. WŚRÓD MYŚLIWYCH NIE BRAKUJE PRZESTĘPCÓW
ZACZYNA SIĘ SEZON POLOWAŃ. WŚRÓD MYŚLIWYCH NIE BRAKUJE PRZESTĘPCÓW
(Myszków) 23 października Koło Łowieckie „Szarak” z Myszkowa zaczyna sezon polowań zbiorowych, czyli takich, w których bierze udział najwięcej myśliwych, a przypadkowe wejście do lasu może grozić mandatem za utrudnianie polowania, a nawet śmiercią. Imprezie patronuje Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, ma to być VIII Powiatowe Polowanie. Gdzie tego dnia można dostać mandat za utrudnianie polowania? Las Myszków (czyli chyba całe miasto), Lgota, Postęp, pola Koziegłowy, Rzeniszów, Gliniana Góra. Dzień później myśliwi z koła „Szarak” ponownie polują na tym samym terenie, więc trzeba uważać przez całą sobotę i niedzielę. 23.10.2021 12:25    1
Reklama
Reklama
Reklama
ZACZYNA SIĘ SEZON POLOWAŃ. WŚRÓD MYŚLIWYCH NIE BRAKUJE PRZESTĘPCÓW
ZACZYNA SIĘ SEZON POLOWAŃ. WŚRÓD MYŚLIWYCH NIE BRAKUJE PRZESTĘPCÓW
(Myszków) 23 października Koło Łowieckie „Szarak” z Myszkowa zaczyna sezon polowań zbiorowych, czyli takich, w których bierze udział najwięcej myśliwych, a przypadkowe wejście do lasu może grozić mandatem za utrudnianie polowania, a nawet śmiercią. Imprezie patronuje Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, ma to być VIII Powiatowe Polowanie. Gdzie tego dnia można dostać mandat za utrudnianie polowania? Las Myszków (czyli chyba całe miasto), Lgota, Postęp, pola Koziegłowy, Rzeniszów, Gliniana Góra. Dzień później myśliwi z koła „Szarak” ponownie polują na tym samym terenie, więc trzeba uważać przez całą sobotę i niedzielę. 22.10.2021 18:10    1
Reklama
Oddaj leśnikom starą oponę, zamiast porzucić ją w lesie!
Oddaj leśnikom starą oponę, zamiast porzucić ją w lesie!
Nawet dziesięć ton zużytych opon samochodowych są gotowi przyjąć od mieszkańców leśnicy z Nadleśnictwa Siewierz, podczas akcji „Sadzonka za oponę”. To pierwsza taka akcja organizowana przez Lasy Państwowe w południowej Polsce. Jeśli pilotaż się uda, podczas wiosennej wymiany opon kolejne nadleśnictwa zorganizują podobne akcje u siebie – zapewnia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W sobotę 23 października w godz. 9.00-16.00, na parkingu przed Nadleśnictwem Siewierz, przy ul. Łysa Góra 6 leśnicy będą bezpłatnie odbierać do utylizacji zużyte opony samochodów osobowych. 22.10.2021 16:17    2
Reklama
Reklama
JAGDTERIER Z KOŁA „SZARAK” MISTRZEM ŚWIATA!
JAGDTERIER Z KOŁA „SZARAK” MISTRZEM ŚWIATA!
(Brno) Swoim hodowlanym sukcesem zechciał się z Czytelnikami podzielić myśliwy z Koła Łowieckiego „Szarak” Adam Tatara, właściciel Hodowli Tatarska Zagroda FCI. W kole łowieckim działa jego ojciec, Zbigniew Tatara. Pan Adam uczestniczy w polowaniach, ale zajmując się psami, szkoląc je. Adam Tatara zajmuje się hodowlą tradycyjnych ras psów myśliwskich. Właśnie wrócił z międzynarodowej wystawy hodowlanej w Brnie, gdzie 1 października jego suczka rasy Niemiecki Terier Myśliwski „Jagdterier” zdobyła główną nagrodę World Hope 2021 (Światowa Nadzieja). 19.10.2021 15:17    3
Reklama
Reklama
Reklama
Światowy Dzień Żywności. Polacy wyrzucają miliony ton artykułów spożywczych i… opakowań
Światowy Dzień Żywności. Polacy wyrzucają miliony ton artykułów spożywczych i… opakowań
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. To data, która ma przypominać, że każdego roku marnowane są w Polsce i na świecie miliony ton jedzenia. A choć żyjemy w XXI wieku to nie brakuje krajów, w których dostępność artykułów spożywczych nadal jest ogromnym problemem. 16.10.2021 08:00
Reklama
BYŁ LAS NIE MA LASU ZNOWU BĘDZIE LAS!
BYŁ LAS NIE MA LASU ZNOWU BĘDZIE LAS!
(Zawiercie) O wycince lasu na skraju Zawiercia na tak zwanych Pszczelnych Łąkach w kierunku Łaz pisaliśmy w listopadzie 2019 roku, gdy Zawiercie pełne było od plotek, po co leśnicy wycinają las. Na Pszczelne Łąki bardzo blisko z sąsiedniego osiedla, w lesie są ścieżki turystyczne, jest to lubiane miejsce do spacerów. Pojawiła się plotka, że leśnicy wycinają las pod budowę kopalni rud cynku i ołowiu. Był to wtedy gorący temat, niewiele wcześniej, 27 października przed Urzędem Miasta zgromadziło się kilkaset osób, by wyrazić swój sprzeciw wobec ewentualnej budowy kopalni rud cynku i ołowiu. 14.10.2021 19:21
Reklama
Aktualne pytania: jak zmniejszać ryzyko związane z paleniem
Aktualne pytania: jak zmniejszać ryzyko związane z paleniem
Kolejne badania potwierdzają niższą o około 95 proc. szkodliwość papierosów elektronicznych w porównaniu z papierosami tradycyjnymi. Na tzw. naukowej skali obniżania ryzyka (risk continuum) e-papierosy są spozycjonowane jako mniej toksyczne od tzw. wyrobów nowatorskich, czyli popularnych podgrzewaczy tytoniu. 07.10.2021 12:38
Reklama
Reklama
ŚCIEKI TRAFIAJĄ DO RZEK, ROWÓW I NA POLA. JAK POWAŻNY JEST PROBLEM?
ŚCIEKI TRAFIAJĄ DO RZEK, ROWÓW I NA POLA. JAK POWAŻNY JEST PROBLEM?
W ubiegłotygodniowym numerze Gazety Myszkowskiej (37) mogliście Państwo przeczytać artykuł dotyczący nielegalnego odprowadzania nieczystości ciekłych przez jedną z mieszkanek Cynkowa (artykuł pt. „40 lat wylewała ścieki na łąkę. Wpadła przy budowie kanalizacji”, GM nr 37/2021). Mieszkańcy zareagowali na tę publikację. Kontaktując się z nami wskazywali, że problem jest duży i dotyczy większej liczby mieszkańców. I występuje też innych gmin naszego powiatu. 30.09.2021 14:06
Reklama
Reklama
CZY PICHETA ZASŁUGUJE NA AKT ŁASKI? JUTRO DECYZJA SĄDU W RYBNIKU
CZY PICHETA ZASŁUGUJE NA AKT ŁASKI? JUTRO DECYZJA SĄDU W RYBNIKU
(Rybnik) Pisaliśmy o tej bulwersującej sprawie na początku lipca 2021 w artykule „Rzeź nosorożców z udziałem Pichety”. Po długim śledztwie Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała akt oskarżenia przeciwko 39 myśliwym, głównie ze Śląska, za udział w procederze nielegalnego handlu rogiem nosorożca białego. To ginący gatunek, na wolności żyje najwyżej kilkadziesiąt sztuk nosorożca białego. Ale można zabić takie zwierzę legalnie w RPA (Republika Południowej Afryki) gdy polowanie odbywa się na wielkich farmach. Ustrzelić nosorożca można, choć to bardzo wątpliwe moralnie, ale nie można handlować trofeum, rogiem nosorożca, który na czarnym rynku, zwłaszcza w Chinach osiąga wartość nawet 1,5 mln zł. Nielegalny proceder polegał właśnie na tym, że myśliwi z Polski jeździli na kosztowne, dewizowe polowania, koszt takiej wycieczki to ponad 200 tys. zł., ale zwykle nie płacili ani grosza. Organizator procederu z Rybnika, główny oskarżony w tym procesie, pokrywał wszystkie koszty, a w zamian przejmował rogi nosorożca białego. Te były dalej nielegalnie wywożone do krajów azjatyckich. Wśród oskarżonych Wojciech Picheta, Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego i znany przedsiębiorca z Myszkowa Krzysztof Cz. 23.09.2021 13:07    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama