Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 19:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Środowisko

Reklama
Koniec kampanii w Zawierciu. Kto w II turze poznamy w poniedziałek!
Koniec kampanii w Zawierciu. Kto w II turze poznamy w poniedziałek!
Od soboty, od godziny 00:01 trwa cisza wyborcza aż do zamknięcia lokali wyborczy w niedzielę o 21:00, chyba, że gdzieś zostanie ona przedłużona. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od rana. Zwykle każdy wie, gdzie ma się udać aby wybrać swoich radnych gminnych, radnych do powiatu i do Sejmiku woj. Śląskiego. Ale najwięcej emocji zawsze budzą wybory wójta, burmistrza, prezydenta miasta. 05.04.2024 23:59    4    2
Reklama
Reklama
BITWA O ZAMEK. KTO ZOSTANIE PANIĄ NA OGRODZIEŃCU?
BITWA O ZAMEK. KTO ZOSTANIE PANIĄ NA OGRODZIEŃCU?
Zamek Ogrodzieniec. Turystyczna perła Jury. W ciągu ostatnich 5 lat nie tylko ogrodzieniecka warownia, ale cała gmina rozkwitła. Od 5 lat gminą rządzi Anna Pilarczyk, która w trudnych trudnych czasach rządów PiS umiała się dogadać „od prawa do lewa”. W pięknych murach warowni chętnie pokazywali się politycy wszystkich partii. A gmina wychodziła z cywilizacyjnego zapóźnienia. Ale mamy wybory samorządowe i „łaska Pańska na pstrym koniu jedzie”. Anna Pilarczyk jak każdy wójt, burmistrz musi zabiegać o sympatię mieszkańców, chcąc ich przekonać, aby powierzyli jej funkcję Burmistrza na kolejne lata. Konkurentką obecnej burmistrz jest Martyna Brożek. Która z pań zostanie Panią na Zamku Ogrodzieniec na kolejne 5 lat? 05.04.2024 16:05    1
Reklama
Reklama
Reklama
Ogrzewanie na podczerwień – nowatorskie rozwiązanie dla domu i biura
Ogrzewanie na podczerwień – nowatorskie rozwiązanie dla domu i biura
W poszukiwaniu alternatyw dla często nieefektywnych tradycyjnych systemów grzewczych, ogrzewanie panelami na podczerwień zyskuje uznanie jako skuteczna i ekologiczna metoda zapewniania ciepła. Ta innowacyjna technologia oferuje wiele korzyści, w tym oszczędność energii, wpływ na zdrowie i atrakcyjność estetyczną, stając się jednocześnie rozwiązaniem adekwatnym do współczesnych potrzeb energetycznych. 29.03.2024 20:55
Reklama
OGRZEWANIE BĘDZIE TAŃSZE!... w Myszkowie. Jaka odpowiedź Tauron Ciepło dla Zawiercia?
OGRZEWANIE BĘDZIE TAŃSZE!... w Myszkowie. Jaka odpowiedź Tauron Ciepło dla Zawiercia?
Firma U&R Calor sp. z o.o. ogłosiła, że w Myszkowie wkrótce odbiorcy ciepła, a więc spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty, właściciele domów zasilanych ciepłem systemowym i firm odczują wyraźny spadek kosztów ogrzewania i ciepłej wody. Choć inflacja zwalnia, przyzwyczajono nas, przez dwa lata, że „wszystko drożeje”. Miło nam więc donieść, że staniały nie tylko lokomotywy, ale zmniejszy się koszt ogrzewania mieszkań, biur, podgrzania ciepłej wody. Obniżka, jak informuje Prezes U&R Calor sp. z o.o. wyniesie do 15 procent. 29.03.2024 15:31
Reklama
Reklama
Kurier Zawierciański- wydanie specjalne. Od dzisiaj w całym Zawierciu
Kurier Zawierciański- wydanie specjalne. Od dzisiaj w całym Zawierciu
Dzisiaj ukazało się bezpłatne wydanie specjalne Kuriera Zawierciańskiego. Oprócz wstępniaka, w którym wyjaśniamy po do jest to wydanie jednego artykułu o podejrzeniu kolejnej wpadki obyczajowej Prezydenta Łukasza Konarskiego, całe wydanie jest podsumowaniem kadencji obecnego prezydenta Zawiercia. 28.03.2024 20:40    2    1
Reklama
Reklama
Reklama
POŻAR W ZGK ZAWIERCIE. SPÓŁKA SZUKA "PODPALACZA". A TAM RYZYKO SAMOZAPŁONU JEST OGROMNE!
POŻAR W ZGK ZAWIERCIE. SPÓŁKA SZUKA "PODPALACZA". A TAM RYZYKO SAMOZAPŁONU JEST OGROMNE!
W niedzielę 24 marca około godziny 21:30 zauważono pożar na składowisku ZGK Zawiercie sp. z o.o. Pożar wybuchł w miejscu gdzie składowana jest tzw. "dziewiętnastka" (19) odsiana od gleby i części organicznych frakcja odpadów później wykorzystywana do produkcji paliwa RDF. Sterta tych odpadów rośnie od kilku miesięcy w ZGK w zastraszającym tempie, nie jest wywożona. Więc mamy pożar! 25.03.2024 10:54    1
Reklama
FABRYKA BARDZO WYBUCHOWA? PREZYDENT KONARSKI CHWALI SIĘ TĄ INWESTYCJĄ
FABRYKA BARDZO WYBUCHOWA? PREZYDENT KONARSKI CHWALI SIĘ TĄ INWESTYCJĄ
Mieszkańcy Zawiercia, zwłaszcza Marciszowa, Kosowskiej Niwy powinni bardzo dobrze zapamiętać i nawet w głębokim śnie wiedzieć jak zareagować, gdy usłyszą syrenę: 10 sekund sygnału ciągłego i 23-30 sekund przerwy. I tak przez 3 minuty. Jak to słyszycie, uciekajcie z dzielnicy w przeciwnym kierunku niż jest fabryka Elemental położona w strefie przemysłowej gdzie ZGK i inne firmy. Kto nie może uciekać, niech nie otwiera okien, wyłączy gaz, prąd. Broń boże nie chować się w piwnicy! Tak należy postępować jeżeli w Elemental doszłoby do wycieku chloru. Choć kojarzymy go z dezynfekcją basenów, to może być niebezpieczny zdrowia, a nawet życia. 25.03.2024 07:45
Reklama
STREFA PRZEMYSŁOWA: DUMA ZAWIERCIA, PRZEKLEŃSTWO MARCISZOWA?
STREFA PRZEMYSŁOWA: DUMA ZAWIERCIA, PRZEKLEŃSTWO MARCISZOWA?
PISZĘ DO KURIERA, BO PREZYDENT KONARSKI DZIELNICĘ IGNORUJE- pisze mieszkaniec Marciszowa dzielnicy Zawiercia na skraju Myszkowa i Poręby. Kiedyś prawie wieś, a do kilku lat główne centrum rozwoju przemysłu w Zawierciu. Wokół wysypiska śmieci wyrosła cała strefa przemysłowa. Powstają kolejne zakłady którymi chwali się Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski. My w ślad za mieszkańcem, który napisał w tej sprawie alarmujący, bardzo rzeczowy list pytamy, stawiamy ostro tezę w tytule. 15.03.2024 09:30    1
Reklama
Reklama
Wpływ świadectw energetycznych na decyzje zakupowe kupujących nieruchomości
Wpływ świadectw energetycznych na decyzje zakupowe kupujących nieruchomości
W ostatnich latach świadomość związana z efektywnością energetyczną budynków znacząco wzrosła, wpływając na wiele aspektów rynku nieruchomości, w tym na decyzje zakupowe kupujących. Świadectwa energetyczne, dostarczające informacji o zapotrzebowaniu na energię i efektywności energetycznej nieruchomości, stały się ważnym elementem wpływającym na ostateczne decyzje zakupowe. Jak zatem świadectwa energetyczne wpływają na proces wyboru nieruchomości przez kupujących? 10.03.2024 18:05
Reklama
Reklama
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i rzucić lub ograniczyć palenie?
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu i rzucić lub ograniczyć palenie?
Czas zimowych podróży może się okazać się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem. Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie i ograniczanie palenia, a za nami już niemal dwa miesiące nowego roku. O czym warto wiedzieć, by zwiększyć szansę na sukces? 29.02.2024 11:15    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama