Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 10:00
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SZPITAL JUŻ OCIEPLONY – PODSUMOWANIE 22 SIERPNIA
SZPITAL JUŻ OCIEPLONY – PODSUMOWANIE 22 SIERPNIA
(Zawiercie) Dobiegła końca trwająca przeszło rok termomodernizacja Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Inwestycja warta ok. 13 mln zł początkowo miała zakończyć się 31 marca, potem koniec robót zapowiadano na 30 czerwca. W efekcie odbiory zakończono 19 lipca. Konferencję podsumowującą projekt i oficjalne otwarcie po remoncie zaplanowano na 22 sierpnia. 26.08.2016 09:27
Reklama
Reklama
PRZEZ 17 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ
PRZEZ 17 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ
(gm. Siewierz) Trzy miesiące spędzi w areszcie 39-letni mieszkaniec gminy Siewierz, który od 17 lat znęcał się nad swoją żoną, tak zadecydował zawierciański sąd. Domowy oprawca przed przybyciem policji groził kobiecie śmiercią używając noża. 23.05.2016 12:56
Reklama
Reklama
Reklama
RYSZARD M. MA CZTERY NOWE ZARZUTY!
RYSZARD M. MA CZTERY NOWE ZARZUTY!
(Zawiercie) Byłemu prezydentowi Zawiercia Ryszardowi M. w tym tygodniu zostały przedstawione aż cztery nowe zarzuty, które dotyczą przyjęcia korzyści majątkowych, jak informuje prokuratura na łączną kwotę 130 tysięcy zł! Część tej kwoty odnosi się do okresu okresu, kiedy Ryszard M. był jeszcze Starostą Powiatu Zawierciańskiego. W ostatnim numerze informowaliśmy naszych czytelników, że 23 lutego do Urzędu Miejskiego w Zawierciu i do Starostwa Powiatowego w Zawierciu wkroczyli funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Były prezydent po przesłuchaniu, które odbyło się 29 lutego (poniedziałek) w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie został zwolniony. Został jednocześnie zobowiązany do wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 100 tysięcy złotych! To już drugie poręczenie, jakie będzie musiał zapłacić były Prezydent Zawiercia, obecnie radny powiatowy. Łącznie to już 200 tys. zł. 11.03.2016 09:40
Reklama
PiS „WYTNIE” OBWODNICĘ ZAWIERCIA?
PiS „WYTNIE” OBWODNICĘ ZAWIERCIA?
(Zawiercie) Podczas obrad listopadowej Sesji Rady Miejskiej w Zawierciu rozgorzała na nowo burzliwa dyskusja, dotycząca budowy obwodnicy naszego miasta. Prezydent Zawiercia Witold Grim odpowiadając na interpelację radnego Zbyszka Wojtaszczyka przyznał, że zdobył informacje, według których ustalony wcześniej plan budowy dróg na najbliższe lata będzie poddany rewizji przez nowy rząd. Co to oznacza dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego? 10.12.2015 13:58
Reklama
Reklama
UMORZYLI SPRAWĘ „GRZEBANIA” W ŚMIECIACH
UMORZYLI SPRAWĘ „GRZEBANIA” W ŚMIECIACH
(Zawiercie) Prokuratura umorzyła sprawę zmuszania pracowników Szpitala Powiatowego w Zawierciu do segregowania śmieci. 29 października ubiegłego roku w odpadach miały grzebać siostry oddziałowe, pielęgniarki, położne i salowe. Związek pielęgniarek i położnych złożył zażalenie na decyzję o umorzeniu sprawy. 01.06.2015 11:15
Reklama
Reklama
Reklama
SIŁOWNIA W CENTRUM JUŻ SIĘ SYPIE
SIŁOWNIA W CENTRUM JUŻ SIĘ SYPIE
(Zawiercie) Mieszkańcy Zawiercia chętnie korzystali z siłowni „pod chmurką” przy ul. Sikorskiego. Obiekt został otwarty w czerwcu ubiegłego roku i został podzielony na 3 strefy: wypoczynku, ciszy i aktywności fizycznej. Jego wykonanie kosztowało ponad 300 tys. zł. Już po sześciu miesiącach stan urządzeń nie jest najlepszy. 16.01.2015 10:33
Reklama
MIESZKAŃCY ZDOWA MAJĄ DOŚĆ POWIATOWEJ DROGI!
MIESZKAŃCY ZDOWA MAJĄ DOŚĆ POWIATOWEJ DROGI!
(Zdów) Mieszkańcy Zdowa mają dość powiatowej drogi pomiędzy Zdowem a Niegową. Wyboje i dziury, to ich codzienność. Tej trasy kierowcy z pewnością nie zaliczają do ulubionych. PZD w Zawierciu nie ma pieniędzy na sfinansowanie kompleksowego remontu, a okoliczni mieszkańcy narzekają, do czego mają pełne prawo. Gruntowa droga, co jakiś czas jest wyrównywana, ale dziury pojawiają się, co chwilę. 02.11.2014 22:07
Reklama
KGW W HUCISKU MA JUŻ 5 LAT!
KGW W HUCISKU MA JUŻ 5 LAT!
(Hucisko) Są nie tylko piękne, ale rozśpiewane. Zawsze aktywnie uczestniczą w życiu gminy. 19 października gospodynie z Huciska na terenie OW Orle Gniazdo świętowały pięciolecie działalności swojego koła. Stowarzyszenie zakończyło także projekt „Wspólne tradycje, obyczaje i obrzędy elementem jednoczącym środowisko lokalne”, który współfinansowany był przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności „Działaj Lokalnie”. 02.11.2014 22:06
Reklama
Reklama
OBWODNICA ZAWIERCIA W KONTRAKCIE TERYTORIALNYM
OBWODNICA ZAWIERCIA W KONTRAKCIE TERYTORIALNYM
(Katowice – Zawiercie) 25 września 2014 roku w Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste podpisanie Kontraktu Terytorialnego dla województwa śląskiego. Umowa została podpisana przez Marszałka Mirosława Sekułę, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Adama Zdziebłę oraz członka Zarządu Arkadiusza Chęcińskiego. W kontakcie znalazły się najważniejsze dla Zawiercia, Poręby i innych gmin powiatu plany modernizacji drogi krajowej 78 z budową obwodnicy Zawiercia, Poręby i linia kolejowa Zawiercie-Tarnowskie Góry. 06.10.2014 10:34
Reklama
Reklama
W II TURZE SPOTKAM SIĘ Z GRIMEM
W II TURZE SPOTKAM SIĘ Z GRIMEM
(Zawiercie) Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Ponownie wybierzemy radnym gminnych, miejskich, powiatowych. Oraz wójtów, burmistrzów, prezydenta. Te ostatnie wybory odbędą się w cieniu zarzutów korupcyjnych postawionych obecnemu prezydentowi Zawiercia, który choć przebywa w areszcie, zdecydował się kandydować. Będziemy prezentować sylwetki i poglądy kandydatów, relacjonować kampanię wyborczą. Dzisiaj rozmawiamy z Damianem Świderskim, który startuje na stanowisko Prezydenta Zawiercia i wierzy, że nim zostanie. Jego komitet wyborczy nosi nazwę „Czas na zmiany”. Świderski ma 33 lata i jak zapewnia: naprawdę chce zmian. Czy Zawiercie czeka polityczna rewolucja? Trzęsienie ziemi już było. Prezydent aresztowany. To będą bardzo ciekawe wybory samorządowe. 06.10.2014 10:33
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama