Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 09:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
TRZECH PIJANYCH JEDNEGO DNIA
TRZECH PIJANYCH JEDNEGO DNIA
(powiat zawierciański) Zawierciańscy policjanci zatrzymali 11 kwietnia trzech pijanych kierowców. Jednego w Zawierciu i dwie osoby w Chruszczobrodzie. Niestety w okresie świątecznym na drogach naszego powiatu także można było spotkać osoby pod wpływem alkoholu. 28.04.2017 19:20
Reklama
Reklama
Aluron Virtu walczy o PlusLigę
Aluron Virtu walczy o PlusLigę
(Zawiercie, Częstochowa) 3:0 Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonał AZS Częstochowa w pierwszym meczu barażowym o awans do PlusLigi, który odbył się w środę 26 kwietnia. Zawiercianie, choć grali w częstochowskiej hali, mogli się czuć jak u siebie. Doping ok. 200 kibiców z Zawiercia poniósł drużynę do zwycięstwa. Kończąc ten numer gazety trzymaliśmy kciuki za Aluron Virtu, który grał drugi mecz barażowy na hali przy Żużlowej. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. 28.04.2017 11:06
Reklama
Reklama
Reklama
 Wystawa fotografii z czasów wojny- społeczny projekt uczennic LO Malczewskiej
Wystawa fotografii z czasów wojny- społeczny projekt uczennic LO Malczewskiej
,,Mój region-moja historia. Oblicze Apokalipsy’’ to projekt społeczny realizowany przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu. Alicja Widawska z Ia (profil biologiczno- chemiczny) i Rozalia Jaros z Ic (mat.-fiz.) przygotowały wystawę zdjęć przedstawiających Zawiercie w okresie II Wojny Światowej. Wystawa jest już do obejrzenia w Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu przy Sądowej 11. 25.04.2017 19:05
Reklama
HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO KLAUDII NOWAK
HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO KLAUDII NOWAK
(Myszków, Podlesice) Plebiscyt zorganizowany przez nasze redakcje już po raz czternasty, a którego zadaniem było wyłonienie najpopularniejszych – zdaniem kibiców – sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego był „podwójnie historyczny”. Po raz pierwszy jego zwyciężczynią została kobieta, w dodatku przedstawicielka sportu zespołowego. Największe uznanie fanów zdobyła piłkarka MKS–u Myszków Klaudia Nowak. Panie zdominowały tegoroczną rywalizację, bowiem drugie miejsce zajęła mistrzyni Nordic Walkingu Mariola Pasikowska, a tuż za podium uplasowała się Agnieszka Janocha, lekkoatletka z Żarek Letniska. Niesłabnącą popularnością cieszy się Mateusz Pompa, przedstawiciel sportów walki. W ubiegłym roku drugi, w tym roku także stanął na podium, na jego najniższym stopniu.     23.03.2017 14:59
Reklama
Reklama
KONIEC DRAMATU PRACOWNIKÓW?
KONIEC DRAMATU PRACOWNIKÓW?
(Zawiercie) 10 lutego nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu w całości poświęcona została dramatycznej sytuacji pracowników Odlewni Żeliwa. Samorządowcy wystosowali apel o dialog do rady nadzorczej, zarządu i załogi przedsiębiorstwa. 6 lutego nawet około 150 pracowników zakładu nie przystąpiło do pracy w czasie porannej zmiany. Następnego dnia przed przedsiębiorstwem odbyła się głośna pikieta. Spór zamiast cichnąć przybierał na sile. - Załoga jest zdesperowana. Obawiam się wybuchu niekontrolowanych napięć – powiedział w czasie obrad Witold Siwek przewodniczący „Solidarności” w Odlewni. 15 lutego w Sali Marmurowej gmachu Sejmu Śląskiego (w czasie składu tego numeru) odbyło się, zwołane na wniosek komitetu strajkowego w trybie pilnym, plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego poświęcone zawierciańskiemu zakładowi. 24.02.2017 13:37
Reklama
Reklama
Reklama
LUDZIE SKANDOWALI: „GDZIE JESTEŚ PREZESIE?”
LUDZIE SKANDOWALI: „GDZIE JESTEŚ PREZESIE?”
(Zawiercie) Jak szacują związki zawodowe nawet około 150 osób nie przystąpiło do pracy w Odlewni 6 lutego, w czasie porannej zmiany. My nie zostaliśmy wpuszczeni do strajkującej załogi, z którą chcieliśmy porozmawiać. Wyszli do nas związkowcy. - Ludzie są zdeterminowani. Mówią, że do końca będą czekali na korzystne rozstrzygnięcia płacowe – relacjonował Witold Siwek przewodniczący „Solidarności” w Odlewni. 7 lutego przed przedsiębiorstwem została zorganizowana głośna pikieta. Pracownicy zakładu z transparentami i flagami wyszli na plac obok budynku. Nie mogliśmy do nich wejść. Rozmawialiśmy z nimi przez... bramę. Po jej drugiej stronie także zebrali się ludzie, a protestujących, zawierciańskich odlewników wsparli koledzy i koleżanki z innych przedsiębiorstw. Łącznie, po obu stronach bramy, mogło pikietować nawet około 300 osób. Ludzie krzyczeli hasła: „Gdzie jesteś prezesie?”, „Solidarność”, „Wygramy!”, „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Nikt z zarządu nie wyszedł do pikietujących. 13.02.2017 10:43    2
Reklama
ODLEWNIA: ZAŁOGA OPOWIEDZIAŁA SIĘ ZA STRAJKIEM!
ODLEWNIA: ZAŁOGA OPOWIEDZIAŁA SIĘ ZA STRAJKIEM!
(Zawiercie) Od dawna relacjonujemy trudną sytuację w zawierciańskiej Odlewni Żeliwa. Mediacje w sporze zbiorowym zakończyły się fiaskiem. Rozmowy nie przyniosły żadnego rezultatu. Od 17 do 18 stycznia członkowie załogi brali udział w referendum, w którym zdecydowana większość głosujących (305 osób) opowiedziała się za strajkiem. Przypomnijmy, pracownicy walczą o upragnione podwyżki. 30.01.2017 15:08
Reklama
W SĄDZIE WYWALCZYŁY POWRÓT DO PRACY!
W SĄDZIE WYWALCZYŁY POWRÓT DO PRACY!
(Zawiercie) Sytuacja wokół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu robi się coraz bardziej napięta. O to co dzieje się obecnie w placówce pytali na ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego (27 października) radni. 25 października w Sądzie Rejonowym w Zawierciu (Wydział Pracy) odbyły się rozprawy dwóch pracownic, zwolnionych dyscyplinarnie przez byłą dyrektorkę Bożenę Gwizdek. Jedna z nich Anna Skuza-Adamczyk już na pierwszej rozprawie wywalczyła powrót do pracy i wypłatę odszkodowania w postaci trzymiesięcznego wynagrodzenia. Druga zwolniona, czyli Małgorzata Podsiadło-Dyczko także niedługo wróci do pracy, choć w jej wypadku ugoda została podpisana dopiero 15 listopada. Powiat właśnie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora PPP, co dodatkowo podgrzało atmosferę. 24.11.2016 11:11    1
Reklama
Reklama
Najczęstrze przyczyny wypadów przy pracy w rolnictwie
Najczęstrze przyczyny wypadów przy pracy w rolnictwie
. 08.09.2016 09:36
Reklama
Reklama
JEŚLI KOPALNIA, TO NIE W ZAWIERCIU
JEŚLI KOPALNIA, TO NIE W ZAWIERCIU
(Zawiercie) Do końca 2017 roku firma Rathdowney Polska, należąca do kanadyjskiego koncernu górniczego Hunter Dickinson Inc., chciałaby uzyskać koncesję na wydobycie rudy cynku i ołowiu ze złoża ciągnącego się od krańców gminy Poręba przez Zawiercie, Łazy, Ogrodzieniec. Dwa kolejne lata może zająć budowa kopalni. Przez ostatnie pięć lat Rathdowney prowadził najbardziej szczegółowe w Polsce badania, najpierw złoża, później wód powierzchniowych i podziemnych,  a teraz gruntów, zwierząt i roślin (inwentaryzacja przyrodnicza) . Po wiertaczach weszli na ten teren biolodzy, entomolodzy. Bez względu na to, czy kopalnia powstanie, będzie to najlepiej zbadany obszar w Polsce pod względem geologicznym i przyrodniczym. Ale w założeniach firmy Rathdowney jest, żeby kopalnia rud cynku i ołowiu powstała. W Projekt OLZA -bo taka jest oficjalna nazwa projektu obejmującego badania geologiczne i przyrodnicze poprzedzające decyzję o budowie kopalni- Kanadyjczycy  zainwestowali już 35 mln dolarów. 26.08.2016 09:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama