Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 09:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SPRAWDŹ SWÓJ WZROK ZA DARMO
SPRAWDŹ SWÓJ WZROK ZA DARMO
(Zawiercie) Z okazji 40-lecia istnienia Zakładu Optycznego Leonarda Nawrota, pacjenci będą mogli przejść bezpłatne, kontrolne badanie wzroku. Odbędzie się ono w najbliższą środę 17 maja w gabinecie przy al. Gen. Sikorskiego 8 w Zawierciu. 14.05.2017 15:00
Reklama
Reklama
Rodzinna firma z Zawiercia łączy tradycję z nowoczesnością: 40 LAT ZAKŁADU OPTYCZNEGO
Rodzinna firma z Zawiercia łączy tradycję z nowoczesnością: 40 LAT ZAKŁADU OPTYCZNEGO
(Zawiercie) 17 maja „okrągły” jubileusz 40-lecia istnienia będzie obchodził Zakład Optyczny Leonarda Nawrota. To rodzinna firma z Zawiercia, dla której najważniejsze w codziennej pracy są wiedza, doświadczenie, profesjonalizm, troska o klienta oraz komfort widzenia. W ofercie Leonarda Nawrota znaleźć można okulary (m.in. korekcyjne, dla kierowców, dla dzieci i sportowe), soczewki kontaktowe oraz badanie optometryczne, które wykonuje dyplomowany specjalista (jedyny optometrysta w Zawierciu). Z okazji 40-lecia firmy zawiercianie będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania przesiewowego wzroku, które odbędzie się w środę 17 maja w gabinecie przy Al. gen. Sikorskiego 8. O historii salonu, jego rozwoju, planach na przyszłość oraz o zawodzie optyka i optometrii w rozmowie z Kurierem Zawierciańskim opowiedział Leonard Nawrot oraz jego syn – Paweł. 12.05.2017 19:00
Reklama
Reklama
Reklama
GŁOSOWALI, OMAWIALI… ALE CZY CZYTALI?
GŁOSOWALI, OMAWIALI… ALE CZY CZYTALI?
(Zawiercie) Czy zawierciańscy radni czytają uchwały i załączniki do nich przed głosowaniem? Takie pytanie nasuwa się po jednej z sesji. Jeszcze w ubiegłym roku przyjęte zostały nowe zasady stosowania ulg w przejazdach autobusami miejskimi. I tak z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać np. wychowankowie Państwowego Domu Dziecka. Problem w tym, że takowy nie istnieje. Jak wskazywał przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kaziród, w Zawierciu nie funkcjonuje również nazwa Państwowy Zespół Orzekania ds. Osób Niepełnosprawnych. 11.05.2017 20:00
Reklama
W SZPITALU POWSTANIE PODODDZIAŁ KARDIOLOGICZNY?
W SZPITALU POWSTANIE PODODDZIAŁ KARDIOLOGICZNY?
(Zawiercie) Już od około dwóch lat trwa dyskusja powiatowych radnych na temat utworzenia w zawierciańskim szpitalu oddziału kardiologicznego. Co dziś zostało z ambitnych planów? Inwestycja jest potrzebna dla pacjentów z Zawiercia i okolic. Ostatnio zrobiło się głośno o nowym pomyśle, by w ramach oddziału wewnętrznego utworzyć pododdział kardiologiczny. W tej sprawie jest jednak nadal wiele niewiadomych. Czy tym razem pomysł wypali? Bardzo liczą na to pacjenci. 11.05.2017 10:20
Reklama
Reklama
CZY CHIŃCZYCY ZAINWESTUJĄ W ZAWIERCIU?
CZY CHIŃCZYCY ZAINWESTUJĄ W ZAWIERCIU?
(Zawiercie) Lokalni politycy oraz przedsiębiorcy spotkali się w Agencji Rozwoju Zawiercia z przedstawicielami Tajwanu. Goście, którzy na co dzień zajmują się nawiązywaniem relacji biznesowych pomiędzy firmami chińskimi i polskimi, poznali ofertę inwestycyjną i możliwości gospodarcze Zawiercia. Teraz przedstawiciele Biura Gospodarczo-Kulturalnego Tajpej w Polsce spróbują zainteresować inwestorów z Azji ofertą zawierciańskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 10.05.2017 20:00
Reklama
Reklama
Reklama
AFERA W PUP: KOLEJNA OSOBA Z ZARZUTAMI
AFERA W PUP: KOLEJNA OSOBA Z ZARZUTAMI
(powiat zawierciański) 10 kwietnia postawiono zarzuty, a 18 kwietnia w siedzibie delegatury Prokuratury Krajowej w Katowicach przesłuchano kolejną osobę zamieszaną w aferę wyłudzeniową w zawierciańskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Jak podkreśla prokuratura, sprawa jest bardzo rozwojowa, a podejrzani w dalszym ciągu są przesłuchiwani. W areszcie nadal pozostaje syn emerytowanej dyrektorki PUP-u Grzegorz R. 09.05.2017 20:00
Reklama
ULEWA ZABLOKOWAŁA ULICĘ GLINIANĄ!
ULEWA ZABLOKOWAŁA ULICĘ GLINIANĄ!
(Zawiercie) Obfite opady deszczu zablokowały ulicę Glinianą w Zawierciu. Podtopione zostały także trzy posesje przy tej drodze. 27 i 28 kwietnia na miejscu pracowali strażacy, którzy odpompowywali wodę na pobliskie nieużytki. Mieszkańcy powiatu zgłaszali także problemy z zalanymi piwnicami. 28 kwietnia Wojewoda Śląski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie naszego województwa. 09.05.2017 16:20
Reklama
TAKSÓWKARZ NIE MUSI BYĆ MIŁY?
TAKSÓWKARZ NIE MUSI BYĆ MIŁY?
(Zawiercie) Ile kosztuje przejazd z Zawiercia do Ogrodzieńca? Pokonanie krótkiej trasy - niewiele ponad 11,5 kilometra - może kosztować prawie… 90 złotych. O tym jak ostrożnym należy być wsiadając do taksówki, przekonały się dwie turystki z Warszawy, których celem był hotel Poziom 511 w Ogrodzieńcu. Z relacji jednej z nim - pani Sylwii - wynika, że nie tylko zapłaciły horrendalną cenę za kurs, ale zostały też niegrzecznie potraktowane przez wiozącego je mężczyznę. - Naprawdę wierzę, że warto jest w takich sytuacjach reagować, żeby coś się kiedyś zmieniło - napisała w swojej wiadomości do redakcji Kuriera Zawierciańskiego  warszawianka. 30.04.2017 21:06
Reklama
Reklama
DYREKTORKA PPP POZYWA O 50 TYS. ZŁ ZADOŚĆUCZYNIENIA
DYREKTORKA PPP POZYWA O 50 TYS. ZŁ ZADOŚĆUCZYNIENIA
(Zawiercie) W połowie kwietnia zarząd powiatu powołał na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu Bożenę Gwizdek. Jej kandydatura została wyłoniona na początku marca przez komisję konkursową. Dyrektorka - w ubiegłym roku odwołana, w tym roku powołana - złożyła pozew o 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia za rzekomą utratę zdrowia (w sierpniu ubiegłego roku starosta odmówił zapłacenia kobiecie ponad 90 tysięcy złotych). Do problemów zdrowotnych dyrektorki przyczynić się miały trzy pracownice placówki, które - zgodnie z treścią złożonego pozwu - miały nękać swoją szefową. Bardzo podobne podstawy miał konflikt między kobietami pracującymi w Poradni a dyrektorką. Skomplikowana sprawa (chyba wciąż nie do końca wyjaśniona), której rozwiązaniem miało być odwołanie dyrektorki Gwizdek przynosi kolejne zmartwienia powiatowi. Komu tym razem wymiar sprawiedliwości przyzna rację? 30.04.2017 11:06
Reklama
Reklama
MORALNY NIEPOKÓJ OGARNĄŁ ZAWIERCIAN
MORALNY NIEPOKÓJ OGARNĄŁ ZAWIERCIAN
(Zawiercie) Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” wystąpił Kabaret Moralnego Niepokoju. Występ warszawskiej grupy cieszył się dużym zainteresowaniem zawierciańskiej publiczności, o czym świadczyć może to, że sala MOK-u zapełniła się po brzegi. Grupa wystąpiła w niedzielny wieczór 23 kwietnia. W skeczach, które zaprezentowali kabareciarze nie zabrakło subtelnych nawiązań do polskiej sceny politycznej, jednak główną tematyką była rodzina, przyjaciele i codzienne życie. 29.04.2017 10:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama