Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 08:47
Przeczytaj!
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
GIGANTYCZNE ROZLEWISKO W REJONIE SAG!
GIGANTYCZNE ROZLEWISKO W REJONIE SAG!
​​​​​​​(Zawiercie) W rejonie zawierciańskiej Strefy Aktywności Gospodarczej utworzyło się ogromne rozlewisko. Problem stał się szczególnie uciążliwy wiosną tego roku. Działkowcy są załamani, bo woda wdziera się także na teren ROD „Wspólna Praca”. Zalane altany i piwniczki, gnijąca roślinność – z tym muszą się zmagać. Gdy przyjeżdżamy na miejsce, „sztuczne jezioro” robi na nas spore wrażenie. Pływają po nim nawet … łabędzie i kaczki. Pytanie, czy ich widok zachęci potencjalnych inwestorów? Zalane zostały tereny miejskie w SAG. 30.05.2017 10:20
Reklama
Reklama
RADNI DALI ZIELONE ŚWIATŁO DLA ZKM-U!
RADNI DALI ZIELONE ŚWIATŁO DLA ZKM-U!
(Zawiercie) Pracownicy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu mogą odetchnąć z ulgą. W czasie ostatniej sesji miejscy radni przyjęli uchwałę, dzięki której ZKM aż przez 10 kolejnych lat (do 31 maja 2026 r.) będzie świadczył usługi transportowe na rzecz mieszkańców stolicy powiatu. Czy to szansa na przetrwanie tego przewoźnika? Dla jednych tak, ale pojawiły się pytania, czy decyzja podjęta na sesji nie pogrzebie szans na darmową komunikację dla mieszkańców. Tymczasem 26 kwietnia podpisane zostało porozumienie związków zawodowych i zarządu spółki w sprawie podwyżek dla pracowników ZKM. 29.05.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ZABLOKOWANE SKRZYŻOWANIE I DWIE POSZKODOWANE OSOBY
ZABLOKOWANE SKRZYŻOWANIE I DWIE POSZKODOWANE OSOBY
(Pilica) Wyjątkowo źle rozpoczął się mijający tydzień dla kierujących dwoma osobówkami, które w poniedziałek zderzyły się na jednym z pilickich skrzyżowań. Obaj kierowcy zostali zabrani do szpitala. Strażacy zorganizowali objazd dla innych kierowców, bo stłuczone samochody zablokowały skrzyżowanie dróg wojewódzkich. 28.05.2017 11:20
Reklama
KOBIETA TRAFIŁA DO SZPITALA
KOBIETA TRAFIŁA DO SZPITALA
(Zawiercie) Krótko przed godziną 6.00 w środę 17 maja doszło do wypadku na ul. Jurajskiej w Żerkowicach. Nieopodal stacji benzynowej zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka. 27.05.2017 12:20
Reklama
Reklama
CZY TO JUŻ KONIEC ICH DRAMATU?
CZY TO JUŻ KONIEC ICH DRAMATU?
(Zawiercie) W ubiegłym miesiącu obfite opady deszczu zablokowały ulicę Glinianą w Zawierciu. Nieoficjalnie mówiło się, że przyczyną zalegania wody przy tej drodze mógł być niedrożny przepust. 8 maja urzędnicy z zawierciańskiego magistratu wydali decyzję nakazującą właścicielom jednej z działek oraz Powiatowemu Zarządowi Dróg przywrócenie tzw. „stanu poprzedniego”. Chodzi między innymi o przywrócenie naturalnego spływu wód opadowych. 27.05.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
WIOSENNE WYJAZDY TO NIE JEST ICH SPECJALNOŚĆ
WIOSENNE WYJAZDY TO NIE JEST ICH SPECJALNOŚĆ
​​​​​​​(Zawiercie) Warta Zawiercie ostatnie spotkania zagrała ze zmiennym szczęściem. W środę 10 maja na własnym boisku podopieczni Roberta Majchrzaka pokonali rezerwy Rakowa Częstochowa 1:0, trzy dni później w takim samym rozmiarze ulegli w Radzionkowie tamtejszemu Ruchowi. To spotkanie potwierdziło, że Warta nie potrafi wiosną grać skutecznie na boiskach rywali. W siedmiu meczach wyjazdowych piłkarze z Zawiercia wywalczyła tylko jeden punkt, w meczu z Polonią Poraj na początku kwietnia. 26.05.2017 12:20
Reklama
RUSZYŁ PROCES BYŁEGO PREZYDENTA ZAWIERCIA: „WSZECHWŁADNY” RYSZARD MACH TONIE?
RUSZYŁ PROCES BYŁEGO PREZYDENTA ZAWIERCIA: „WSZECHWŁADNY” RYSZARD MACH TONIE?
(Myszków, Zawiercie) W czwartek 25 maja w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się pierwsza rozprawa, w której na ławie oskarżonych zasiedli były prezydent Zawiercia Ryszard Mach (wyraził zgodę na publikację nazwiska i wizerunku), jego ówczesny zastępca Marek K., który obecnie jest dyrektorem Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu, przedsiębiorca Bartłomiej K. oraz Krzysztof G., który był kierownikiem budowy 12 budynków socjalnych w Zawierciu-Kromołowie. Budynki budowała firma Budomix, inwestorem była gmina Zawiercie, co opisywaliśmy w Kurierze Zawierciańskim jako „gnijące osiedle”. Akt oskarżenia dotyczy m.in. przyjmowania korzyści majątkowych przez byłego prezydenta i jego zastępcę, niedopełnienia obowiązków służbowych i wejścia w porozumienie w toku postępowania przetargowego. Na rozprawie stawili się wszyscy oskarżeni, nikt nie przyznaje się do zarzucanych czynów. W procesie orzeka sędzia Karol Gondro. W imieniu Prokuratury Okręgowej jako oskarżyciel publiczny występuje prok. Jacek Otola. 25.05.2017 17:10
Reklama
PROKURATURA UMORZYŁA SPRAWĘ. KSIĄDZ NIE WYKORZYSTYWAŁ NIELETNICH
PROKURATURA UMORZYŁA SPRAWĘ. KSIĄDZ NIE WYKORZYSTYWAŁ NIELETNICH
(Zawiercie) 25 kwietnia Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował, że umorzono prokuratorskie śledztwo w sprawie opublikowanego przez Zbigniewa Stonogę kontrowersyjnego nagrania, na którym widać ówczesnego proboszcza z Borowego Pola, uprawiającego tzw. „inną czynność seksualną”. Początkowo biznesmen wskazywał, że osoba, którą wraz z księdzem widać na nagraniu była nieletnia, a cały proceder miał dotyczyć molestowania kilku nastolatków. Żadna z przesłuchanych osób nie potwierdziła jednak tych podejrzeń, więc Prokuratura Rejonowa w Zawierciu umorzyła śledztwo w sprawie dopuszczenia się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego w wieku poniżej 15 lat. 22.05.2017 19:20
Reklama
Reklama
TRAGICZNY WYPADEK NA S1 W MIERZĘCICACH
TRAGICZNY WYPADEK NA S1 W MIERZĘCICACH
(Mierzęcice) Kierujący osobowym Volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku busa. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku 35-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego poniósł śmierć na miejscu. Do tego tragicznego wypadku doszło 3 maja w położonych tuż za Siewierzem Mierzęcicach, w rejonie węzła komunikacyjnego Pyrzowice na trasie S1. Policjanci aktualnie ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku. 20.05.2017 18:20
Reklama
Reklama
ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE AWANSOWAŁ DO PLUSLIGI!
ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE AWANSOWAŁ DO PLUSLIGI!
(Zawiercie) Wystarczyły cztery mecze barażowe (z pięciu zaplanowanych), aby Aluron Virtu Warta Zawiercie cieszył się z historycznego awansu do najwyższej klasy rozgrywek piłki siatkowej, czyli PlusLigi. Rywalizacja do trzech zwycięstw zakończyła się wynikiem 3:1. Zawiercianie pokonali Częstochowę na własnym parkiecie w obu meczach (6 i 7 maja). Zawodnicy Warty Zawiercie niesieni głośnym dopingiem ok. tysiąca kibiców, pierwszego dnia zwyciężyli 3:1, a drugiego znokautowali „Akademików” 3:0. - To dziejowy, epokowy sukces. Zapamiętajcie tę datę i godzinę 7 maja 2017 roku godzina 19.00 – mówił Witold Grim, prezydent Zawiercia, wręczając puchar drużynie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Kibiców ogarnęła euforia! 19.05.2017 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama