Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 03:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
ORKIESTRA WYGRAŁA OKOŁO 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
ORKIESTRA WYGRAŁA OKOŁO 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
(powiat zawierciański) 14 stycznia po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zawierciu. Tym razem jej celem było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Łącznie we wszystkich gminach naszego powiatu udało się uzbierać kwotę około 200 tysięcy złotych! Mieszkańcy mogli liczyć na moc atrakcji. W Pilicy wystąpiła Izabela Trojanowska, a chętni mogli wylicytować „dzień bycia dyrektorem Szpitala Powiatowego w Zawierciu”. Za to w Porębie na scenie królowała Kaśka Sochacka. W Łazach kwestował wolontariusz bez numeru PESEL, a był nim uwielbiany przez wszystkich, sympatyczny i niosący ludziom pomoc pies Drako. Mieszkańcy powiatu wykazali się ogromną wrażliwością i szczodrością. 28.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
ŚMIERTELNY WYPADEK NIEOPODAL DRUŻYKOWEJ
ŚMIERTELNY WYPADEK NIEOPODAL DRUŻYKOWEJ
(Drużykowa) Wczesnym popołudniem w poniedziałek 15 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 795 doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu osobowej Hondy Civic z ciężarowym Manem śmierć poniósł 75-letni kierowca Hondy. Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały kilka godzin. Śledczy ustalają jakie były dokładne okoliczności poniedziałkowego zdarzenia. 27.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
BENIAMINEK NIE DAŁ SZANS WICEMISTRZOWI POLSKI!
BENIAMINEK NIE DAŁ SZANS WICEMISTRZOWI POLSKI!
(Zawiercie) Po meczu z ZAKSĄ siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie czuli spory niedosyt. Mieli świadomość, że w tamtym spotkaniu była realna szansa by przerwać zwycięską passę Mistrzów Polski. Przegrana w Kędzierzynie Koźlu paradoksalnie dodała jednak podopiecznym Emanuele Zaniniego… wiary w siebie. Tę, „gołym okiem” widać było podczas starcia z aktualnym  wicemistrzem kraju, Skrą Bełchatów. Mariusz Wlazły i jego koledzy nie byli w stanie zagrozić zawiercianom, którzy bezapelacyjnie, po doskonałym widowisku wygrali 3:0. „Wynik poszedł w świat”, budząc niemałą sensację. 25.01.2018 12:20
Reklama
PŁATNY PARKING PRZY PKP JUŻ… BEZPŁATNY!
PŁATNY PARKING PRZY PKP JUŻ… BEZPŁATNY!
(Zawiercie) Od ubiegłego roku Kurier Zawierciański nie raz interweniował na prośbę mieszkańców i turystów w sprawie zasad funkcjonowania płatnego parkingu przy dworcu PKP. Wiele osób skarżyło się na opłaty, czy sposób naliczania „kar” za nieopłacony postój. Jeszcze więcej kontrowersji wzbudzał płatny parking przy ul. Towarowej. Kierowcy narzekali, że niedokładne oznakowanie wprowadza ich w błąd. I za kilka minut postoju, płacili jak za cały dzień. Ale mamy dobrą wiadomość: w tym miejscu strefa płatnego parkowania przestała funkcjonować. Bezpłatny jest obecnie również parking przy dworcu PKP od strony ul. 3 Maja. 21.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
RZECZNIK WNOSIŁ O PRZEKAZANIE KOPII DOKUMENTACJI
RZECZNIK WNOSIŁ O PRZEKAZANIE KOPII DOKUMENTACJI
(Zawiercie) W ubiegłym roku napisaliśmy o sprawie kobiety, która zmarła po wyjściu ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zawierciu. Na stronie „Pasjonaci Ratownictwa” na portalu Facebook 26 września ub. r. został opublikowany post zatytułowany „Historia tragiczna. SOR Zawiercie”. Wynikało z niego między innymi, że jedna z kobiet cierpiała na raka migdałka. Po leczeniu pobrane zostały wycinki. Sytuacja miała się potem znacznie skomplikować. Kobieta dostała krwotoku, który jak zostało wskazane prawdopodobnie pojawił się w miejscu pobrania wycinka z korzenia języka. Chora trafiła na SOR. Po niedługim czasie od wyjścia z oddziału zmarła. Jak się okazuje sprawą zajął się także Rzecznik Praw Pacjenta (Bartłomiej Chmielowiec), który jak twierdzi podjął natychmiastową decyzję o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. Rzecznik zwrócił się między innymi o przekazanie kopii dokumentacji medycznej pacjentki. 20.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
CZY PRZEJŚCIA W ZAWIERCIU ZOSTANĄ DOŚWIETLONE?
CZY PRZEJŚCIA W ZAWIERCIU ZOSTANĄ DOŚWIETLONE?
(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu miały miejsce dwa kolejne zdarzenia z udziałem pieszych. Do obu potrąceń doszło w piątkowy wieczór 5 stycznia. Jak informują policjanci, życiu pieszych – 45-letniej mieszkance Zawiercia oraz 32-latkowi z Włodowic - nie zagraża niebezpieczeństwo. Jako przyczynę zdarzeń funkcjonariusze KPP w Zawierciu podają brak należytej ostrożności kierowców. Czy doświetlenie przejść dla pieszych mogłoby uchronić mieszkańców od potrąceń? A może główną przyczyną tego typu zdarzeń jest tylko nieuwaga kierowców i pieszych? 18.01.2018 12:20
Reklama
DODAŁ GAZU, SAM BYŁ „NA GAZIE”
DODAŁ GAZU, SAM BYŁ „NA GAZIE”
(Zawiercie) 1 stycznia na ul. Szerokiej w Zawierciu dzielnicowi zatrzymali 41-latka, który siedział za kierownicą Fiata Ducato. Jak się okazało mężczyzna miał we krwi prawie 2,8 promila alkoholu. Posiadał także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a w aucie przewoził „lewe” papierosy i alkohol. 17.01.2018 12:20
Reklama
PO ZABAWIE CZAS NA NAUKĘ
PO ZABAWIE CZAS NA NAUKĘ
(Zawiercie, Poręba) Dla niektórych, bal maturalny jest pierwszym prawdziwym balem. Wielu w szalonej zabawie szuka wytchnienia od nauki i silnej presji nieuchronnie zbliżającego się egzaminu dojrzałości. 5 stycznia w sali Luksor w Porębie bawili się na studniówkowej imprezie uczniowie z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu. Mimo nerwów w czasie majestatycznego poloneza wszyscy wypadli świetnie. 16.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
KOPALNIA CYNKU WPISUJE SIĘ W RZĄDOWĄ POLITYKĘ REINDUSTRIALIZACJI
KOPALNIA CYNKU WPISUJE SIĘ W RZĄDOWĄ POLITYKĘ REINDUSTRIALIZACJI
(powiat zawierciański) Pomysł utworzenia w okolicy Zawiercia, Poręby, Łaz lub Ogrodzieńca kopalni rud cynku i ołowiu od co najmniej kilku lat wzbudza ogromne emocje ze strony mieszkańców, lokalnych władz oraz niektórych firm działających na terenie powiatu zawierciańskiego. Obawom zgłaszanym przez przeciwników inwestycji wielokrotnie odpowiadali przedstawiciele firmy Rathdowney Polska, należącej do kanadyjskiego koncernu górniczego Hunter Dickinson Inc. Firma od 2010 roku prowadzi na terenie powiatu w ramach projektu OLZA badania geologiczne i zapewnia, że obawy lokalnych władz nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości. W listopadzie list popierający powstanie kopalni skierował do przedstawicieli powiatu i poszczególnych gmin oraz niektórych posłów przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju. 14.01.2018 11:20
Reklama
Reklama
DAWID D. ODPOWIE ZA MARZENIA O ZAMACHU
DAWID D. ODPOWIE ZA MARZENIA O ZAMACHU
(Kostkowice, Myszków) Zwykli nastolatkowie rozmyślają o grach komputerowych, imprezach i muzyce. 18-letni Dawid D. z Kostkowic w gminie Kroczyce najwyraźniej do nich nie należał. 20 grudnia przed Sądem Rejonowym w Myszkowie zapadł wyrok w jego sprawie. Wcześniej Dawid D. był oskarżany o rozpowszechnianie za pomocą internetu treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Na szczęście do jego przeprowadzenia nie doszło. 12.01.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama