Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 02:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
SĄD UZNAŁ WINNYMI DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU
SĄD UZNAŁ WINNYMI DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU
(Zawiercie) 31 stycznia w Sądzie Rejonowym w Zawierciu (w II Wydziale Karnym) zapadł wyrok w sprawie związanej z niezgłoszeniem (w odpowiednim terminie) wniosku o upadłość Huty Szkła Zawiercie Sp. z o.o. Oskarżonym w tej sprawie był między innymi Jarosław Ch., który w przeszłości pełnił funkcję prezesa HSZ (jest także zawierciańskim radnym). Na ławie oskarżonych znalazły się również dwie inne osoby. Dwóch członków zarządu spółki w tym Jarosława Ch. sąd uznał winnymi zarzucanego im czynu. Orzekł także środki karne w postaci zakazów zajmowania stanowisk w zarządach i radach nadzorczych spółek prawa handlowego. 6 lutego w rozmowie z naszą redakcją Ch. przyznał, że będzie się odwoływał od wyroku. 26.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
JAN ZAMORA RADNYM POWIATOWYM!
JAN ZAMORA RADNYM POWIATOWYM!
(Zawiercie) Jan Zamora przedsiębiorca i filantrop, znany z ostrych wypowiedzi wkrótce zostanie radnym powiatowym, w miejsce  lekarza Zbiniewa Roka, który 13. lutego złożył rezygnację z mandatu. Radny Rok tłumaczy swoją decyzję względami biznesowymi dynamicznie rozwija się jego przychodnia prywatna Endoskopica, której POZ ma już 3300 pacjentów. Rok do Rady Powiatu Zawierciańskiego wszedł z komitetu Można Uczciwie. Rezygnując, odda mandat właśnie Janowi Zamorze, który zapowiada, że jesienią zamierza w wyborach ubiegać się o fotel Prezydenta Zawiercia. 25.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ZADŁUŻENIE POWIATU: ROZSĄDNE, CZY NIEPOKOJĄCE?
ZADŁUŻENIE POWIATU: ROZSĄDNE, CZY NIEPOKOJĄCE?
(powiat zawierciański) Na styczniowej sesji radni przyjęli budżet powiatu na 2018 rok. W czasie obrad głos zabrała Beata Chawuła radna PiS, która podkreśliła, że jeszcze jesienią (ub. r.) interpelowała w sprawie możliwości zwiększenia wynagrodzeń pracowników Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Jak relacjonowała z odpowiedzi starosty Krzysztofa Wrony wynikało, że trwają prace nad drugą podwyżką, ale miało nastąpić przesunięcie o miesiąc, albo dwa. Po przesunięciu w czasie podwyżka miała być wyraźna i odczuwalna przez wszystkich. Termin podwyżki przypadał na 1 stycznia. - Chciałam zapytać, czy zarząd zrealizował tę obietnicę? – dopytywała Chawuła. W dalszej części radni pochylili się nad budżetem. Zakłada on dochody w wysokości ponad 112 milionów złotych oraz wydatki na poziomie około 118 milionów złotych. Na inwestycje powiat planuje wydać blisko 22 miliony złotych. Deficyt wyniesie ponad 5 milionów 700 tysięcy zł. 23.02.2018 12:20
Reklama
PRZYŁAPANI NA KRADZIEŻY NAKRĘTEK
PRZYŁAPANI NA KRADZIEŻY NAKRĘTEK
(Zawiercie) Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do jednego z zawierciańskich zakładów. Łupem złodziei padły aluminiowe nakrętki do butelek. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 22.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
JUTRO OTWARCIE NOWEGO SKLEPU LIDL W ZAWIERCIU – SPÓŁKA KUSI KLIENTÓW KAWĄ I ROGALIKAMI
JUTRO OTWARCIE NOWEGO SKLEPU LIDL W ZAWIERCIU – SPÓŁKA KUSI KLIENTÓW KAWĄ I ROGALIKAMI
(Zawiercie) Już jutro – w czwartek 22 lutego – o godzinie 7:00 otwarty zostanie nowy market sieci Lidl przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 39. Spółka zachęca klientów do wybrania się w najbliższych dniach na zakupy do nowo otwartego sklepu. W dniu otwarcia na tych, którzy zrobią tam zakupy czekać ma upominek w postaci książki kucharskiej. Zaplanowano też inne atrakcje – klienci będą mogli poczęstować się m.in. aromatyczną kawą, croissantami, potrawami z grilla. Przygotowano także niespodzianki dla dzieci. 21.02.2018 13:17
Reklama
Reklama
Reklama
LEWE FAJKI I ALKOHOL ZA 70 TYSIĘCY
LEWE FAJKI I ALKOHOL ZA 70 TYSIĘCY
(Zawiercie) Mundurowi z Zawiercia zatrzymali 48-letnią kobietę podejrzaną o handlowanie papierosami, tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzowych. Jak szacują funkcjonariusze wartość rynkowa towaru to około 70 tys. zł. 21.02.2018 12:20
Reklama
Biskup Tadeusz Pieronek gość Klubu Obywatelskiego
Biskup Tadeusz Pieronek gość Klubu Obywatelskiego
Ksiądz biskup Tadeusz Pieronek będzie gościem Klubu Obywatelskiego Zawiercie we wtorek 20 lutego o godz 16.00. Spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, sala 203 ul. Piastowska 1. Temat spotkania: Polska 2018 Zagrożenia i wyzwania. 20.02.2018 09:30
Reklama
MODYFIKACJA LINII 1, 2 ORAZ NOWA LINIA 14
MODYFIKACJA LINII 1, 2 ORAZ NOWA LINIA 14
(Zawiercie) Mieszkańcy podróżujący autobusami linii nr 1 oraz nr 2 Zakładu Komunikacji Miejskiej powinni uważnie przyjrzeć się dotychczasowemu rozkładowi jazdy. Już od poniedziałku 12 lutego komunikacja miejska na wspomnianych liniach będzie kursować inaczej. Zmiany nie są drastyczne, jednak pasażerowie, którzy nie zapoznają się z nimi na czas mogą przegapić autobus. Nie tylko linie 1 i 2 zostaną zmodyfikowane – oprócz nich ZKM uruchamia nową linię o numerze 14. 18.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
W POWIECIE ODNOTOWANO KILKADZIESIĄT PRZYPADKÓW GRYPY
W POWIECIE ODNOTOWANO KILKADZIESIĄT PRZYPADKÓW GRYPY
(powiat zawierciański) Od ubiegłego miesiąca media – zarówno lokalne, jak i ogólnokrajowe – obiegają informacje o zwiększonej liczbie zachorowań na grypę w różnych regionach Polski. Niepokojące są informacje napływają również od naszego południowego sąsiada – w Czechach ministerstwo zdrowia ogłosiło epidemię grypy, na którą w bieżącym sezonie umrzeć miało już 10 osób. Jak obecnie wygląda sytuacja w powiecie zawierciańskim i czy mieszkańcy powinni się martwić? 16.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
DLA UKOCHANYCH BABĆ I DZIADKÓW
DLA UKOCHANYCH BABĆ I DZIADKÓW
(Zawiercie) 19 stycznia w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu grupa Leśne Duszki zorganizowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto rozpoczęła dyrektor placówki Danuta Cuber. 15.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama