Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 01:03
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
ZIELONE ŚRODY DLA KIEROWCÓW I RODZINNE NIEDZIELE DLA RODZICÓW
ZIELONE ŚRODY DLA KIEROWCÓW I RODZINNE NIEDZIELE DLA RODZICÓW
(woj. śląskie) Na początku mijającego tygodnia władze Kolei Śląskich ogłosiły swoją nową akcję – Zielone Środy. Akcja realizowana w ramach projektu EKO Rok polegać ma na darmowych przejazdach pociągami KŚ dla kierowców w każdą trzecią środę miesiąca. Dotychczas kierowcy mogli przesiąść się ze swojego auta do pociągu nie płacąc za bilet w dni, kiedy odnotowywano największe zanieczyszczenie powietrza. Dzięki akcji Zielone Środy darmowe przejazdy będą organizowane regularnie. To nie jedyna ekologiczna akcja regionalnego przewoźnika. Nowością są również Rodzinne Niedziele, w ramach których za bilet nie będą musieli płacić rodzice lub opiekunowie podróżujący z pociechami. 30.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
OGROMNY SUKCES MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA
OGROMNY SUKCES MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA
(Zawiercie) 9 marca ogromnym zainteresowaniem cieszył się Wieczór Młodych Talentów, którego inicjatorem była Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie. Galeria Muzealna Leszka Dutki pękała w szwach i zabrakło miejsc siedzących. 29.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ
BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ
​​​​​​​(Zawiercie) 7 marca w Novej Rivierze Dzień Kobiet świętował zawierciański oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Na sali bawiło się około 200 osób. Gości przywitała przewodnicząca oddziału Janina Krasoń. 28.03.2018 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Jan Zamora w czwartek zostanie radnym
Jan Zamora w czwartek zostanie radnym
(Zawiercie) W czwartek 29 marca podczas obrad Rady Powiatu Zawierciańskiego Jan Zamora złoży ślubowanie i obejmie mandat radnego powiatowego za Zbigniewa Roka, który zrezygnował z mandatu, tłumacząc swoją decyzję obowiązkami zawodowymi, które coraz trudniej mu godzić ze sprawowaniem mandatu. Zbigniew Rok od ponad roku rozwija przychodnię (NZOZ) Endoscopica, która oprócz usług medycznych komercyjnych, w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej przyciągnęła w krótkim czasie kilka tysięcy pacjentów. Jan Zamora, który teraz obejmie mandat za Roka zapowiada, że do obecnie rządzących powiatem będzie miał wiele pytań. 27.03.2018 19:33
Reklama
Reklama
TYTUŁ WYWALCZYŁ… REPREZENTANT SPORTÓW WALKI
TYTUŁ WYWALCZYŁ… REPREZENTANT SPORTÓW WALKI
(Myszków, Podlesice) We wtorek 13 marca, w gościnnym hotelu „Ostaniec” w Podlesicach, rozstrzygnięty został plebiscyt, którego zadaniem było wyłonienie najpopularniejszych – zdaniem kibiców – sportowców z powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego. Nasze redakcje zorganizowały go już po raz piętnasty. Zwycięzcą głosowania został Łukasz Szecówka, przedstawiciel sportów walki. Tuż za nim uplasował się najstarszy z tegorocznych nominowanych, 67-letni maratończyk Zenon Cupiał. Podium uzupełniła najmłodsza z grona wybranych do Plebiscytu, 11-letnia utalentowana kolarka Milena Tokarska z Łaz. 24.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
MA POWSTAĆ GALERIA Z CZTEROSALOWYM KINEM
MA POWSTAĆ GALERIA Z CZTEROSALOWYM KINEM
(Zawiercie) 8 marca przedstawiciele Master Management Group na konferencji prasowej spotkali się z dziennikarzami, by poinformować o nowej inwestycji, która ma powstać przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu. - Brama Jury będzie pierwszym, nowoczesnym centrum handlowo-usługowym z czterosalowym kinem Planet Cinema w mieście. Deweloper otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i aktywnie komercjalizuje projekt – zapowiada firma MMG. W czasie spotkania można było zobaczyć wizualizację galerii, w której ma powstać między innymi kino, które jak szacuje się będzie mogło pomieścić nawet około 600 widzów. Warto wspomnieć, że już od dawna mówi się o powstaniu obiektu handlowego w tym miejscu. Jak do tej pory nikt jeszcze go nie zrealizował. Ambicją MMG jest jednak doprowadzenie projektu do finału. 23.03.2018 12:20
Reklama
AMFETAMINY WYSTARCZYŁOBY NA 4 TYSIĄCE „DZIAŁEK”
AMFETAMINY WYSTARCZYŁOBY NA 4 TYSIĄCE „DZIAŁEK”
​​​​​​​(Zawiercie) Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu podejrzewali 32-letniego mieszkańca miasta o posiadanie narkotyków. Przeszukanie mieszkania młodego mężczyzny potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Policjanci znaleźli amfetaminę, z której można by przygotować aż 4 tysiące porcji dilerskich. Sąd postanowił o tymczasowym areszcie dla 32-latka. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 21.03.2018 12:20
Reklama
KOBIETA PIĘKNA I ZDROWA
KOBIETA PIĘKNA I ZDROWA
(Zawiercie) W ubiegłą niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbyły się obchody Dnia Kobiet. Kilkugodzinna impreza zorganizowana przez posłankę Annę Nemś cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkanek Zawiercia i okolic. Trudno się temu dziwić, bowiem panie mogły skorzystać między innymi z darmowych badań medycznych, konsultacji dietetycznych, jak również skosztować przysmaków, które w swojej ofercie mają lokalne firmy. Popołudniu wszystkie uczestniczki (jak również towarzyszący im uczestnicy) mogli zrelaksować się, oglądając polską komedię romantyczną w zawierciańskim kinie. 20.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
WŚRÓD OSKARŻONYCH MĄŻ ZAWIERCIAŃSKIEJ SĘDZI!
WŚRÓD OSKARŻONYCH MĄŻ ZAWIERCIAŃSKIEJ SĘDZI!
(Zawiercie) Już wielokrotnie na naszych łamach informowaliśmy o tzw. aferze korupcyjnej w zawierciańskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach od dłuższego czasu rozpracowywali grupę urzędników z Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu, którzy przekraczając swoje kompetencje, udzielali pomocy w uzyskaniu dotacji i wyłudzaniu środków pochodzących z budżetu państwa na prowadzenie m.in. działalności gospodarczej. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Zawierciu. Kto będzie sądził w tej sprawie? Nie wiadomo. Jak udało nam się ustalić jednym z oskarżonych jest mąż sędzi orzekającej w Sądzie Rejonowym w Zawierciu. 6 marca akta sprawy zostały przesłane do Sądu Okręgowego w Częstochowie. Jeżeli połączyć sprawę korupcji w PUP ze zbliżającym się do końca procesem korupcyjnym byłego Prezydenta Zawiercia i jego zastępcy zdecydowanie można postawić hipotezę, że Zawiercie zostało oplecione przez sieć przestępczych powiązań na najwyższym szczeblu. To po prostu Zawierciańska Ośmiornica. 18.03.2018 12:20    2
Reklama
Reklama
OTWARCIE NOWEGO OBIEKTU HANDLOWEGO PRZY LEŚNEJ CIESZYŁO SIĘ OGROMNYM ZAINTERESOWANIEM
OTWARCIE NOWEGO OBIEKTU HANDLOWEGO PRZY LEŚNEJ CIESZYŁO SIĘ OGROMNYM ZAINTERESOWANIEM
(Zawiercie) Ubiegłotygodniowe otwarcie DL Shopping Center Zawiercie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców – przepełniony parking i kolejki do sklepów przed ich otwarciem są tego najlepszym dowodem. W czwartek 1 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu handlowo-usługowego mieszczącego się przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Leśnej. W oficjalnej części otwarcia udział wzięli przedstawiciele DL Invest Group, prezydent miasta, starosta oraz najemcy lokali w nowo powstałym budynku. 16.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama