Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 01:39
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
„AMERYKAŃSKI ŻOŁNIERZ” OBIECYWAŁ ŚLUB!
„AMERYKAŃSKI ŻOŁNIERZ” OBIECYWAŁ ŚLUB!
(Zawiercie) Złamane serce i utrata 54 tys. złotych - oto finał internetowego romansu zawiercianki, której jeden z mężczyzn obiecywał ślub po zakończeniu misji w Iraku. Podawał się za amerykańskiego żołnierza. Zaczęło się od czułych listów, ale oprócz nich matrymonialny oszust prosił o pożyczki. Znajomość mogłaby jeszcze pewnie trwać, gdyby nie interwencja córki ofiary. 15.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
NIE DAŁA SIĘ NABRAĆ NA PROŚBĘ OSZUSTA!
NIE DAŁA SIĘ NABRAĆ NA PROŚBĘ OSZUSTA!
(Zawiercie) Funkcjonariusze z Zawiercia ostrzegają przed internetowymi naciągaczami. Mogą oni się podszywać pod naszych znajomych na popularnych portalach społecznościowych. Na szczęście jedna z mieszkanek powiatu wykazała się większym sprytem od oszusta. 14.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
W MIEŚCIE POJAWIĄ SIĘ CZUJNIKI JAKOŚCI POWIETRZA
W MIEŚCIE POJAWIĄ SIĘ CZUJNIKI JAKOŚCI POWIETRZA
(Zawiercie) W czwartek 22 lutego odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. W czasie krótkiego – niespełna 40-minutowego posiedzenia - powiatowi radni podnieśli między innymi temat zanieczyszczenia powietrza w mieście oraz kłopotów, z jakimi mierzą się urzędnicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu w związku z problematycznym systemem CEPiK 2.0. Radny Marek Szczygłowski oraz starosta Krzysztof Wrona w czasie obrad 22 lutego odnieśli się też do rejonu skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Łośnickiej, nawiązując do lutowego spotkania przedstawicieli CMC, policji oraz przedstawicieli powiatu w sprawie usprawnienia ruchu ciężarówek przy wjeździe do huty. 11.03.2018 12:20
Reklama
NA CZERWONYM NIE JEDZIEMY!
NA CZERWONYM NIE JEDZIEMY!
(Zawiercie) 20 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu prowadzili akcję, której celem było sprawdzenie czy kierowcy zatrzymują swoje pojazdy przed czerwonym światłem sygnalizacji na skrzyżowaniu. 09.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
BISKUP SKRYTYKOWAŁ RADIO MARYJA!
BISKUP SKRYTYKOWAŁ RADIO MARYJA!
(Zawiercie) 20 lutego ksiądz biskup Tadeusz Pieronek był gościem Klubu Obywatelskiego Zawiercie. Na spotkanie z nim w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” przybyło tylu mieszkańców, że zabrakło miejsc siedzących. Duchowny został przyjęty owacjami na stojąco. Tematem spotkania była Polska w 2018 roku, w kontekście zagrożeń i wyzwań jakie stoją przed naszym krajem. Wybitnego gościa przywitała posłanka na Sejm Anna Nemś. Biskup nie bał się trudnych tematów. Przed wszelkimi kryzysami może nas uchronić wiara, ale wiara głęboka, a nie „wydmuszkowa”. Duchowny wyraził również swoją opinię o budzącym wśród ludzi często skrajne emocje Radiu Maryja. 08.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
FUNKCJONARIUSZ NIE PAMIĘTAŁ SZCZEGÓŁÓW
FUNKCJONARIUSZ NIE PAMIĘTAŁ SZCZEGÓŁÓW
(Zawiercie, Myszków) Proces w tzw. zawierciańskiej aferze korupcyjnej wciąż toczy się przed Sądem Rejonowym w Myszkowie. Ostatnia z rozpraw odbyła się w czwartek 15 lutego. Wezwanych na nią zostało trzech świadków, z których dwoje uczestniczyło już w posiedzeniach w ubiegłym roku. Trzecim świadkiem był policjant, który przed blisko czterema laty pracował przy dochodzeniu dotyczącym ewentualnej korupcji w Urzędzie Miejskim w Zawierciu. Czwartkowa rozprawa nie wniosła jednak wiele do toczącego się procesu - jeden ze świadków nie stawił się w Sądzie, a funkcjonariusz, który prowadził postępowanie w tej sprawie w 2014 roku, nie był w stanie udzielić odpowiedzi na większość pytań obrony. 03.03.2018 12:20
Reklama
CEPiK 2.0 PRZYCZYNĄ PROBLEMÓW Z REJESTRACJĄ SAMOCHODU
CEPiK 2.0 PRZYCZYNĄ PROBLEMÓW Z REJESTRACJĄ SAMOCHODU
(Zawiercie) Rejestrując w starostwie zakupiony samochód, otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny. Po miesiącu udajemy się do urzędu, by odebrać dokument. Jak się okazuje, kierowcy powinni liczyć się z opóźnieniami przy rejestracji pojazdów. Wprowadzony przez ministerstwo w listopadzie ub. r. system najwyraźniej cały czas jest w „fazie stabilizacji”, bo w starostwach w całym kraju od kilku miesięcy występują problemy. Nie są one winą urzędników w poszczególnych wydziałach komunikacji. Ucierpieć mogą jednak – standardowo – petenci. 02.03.2018 12:20
Reklama
ZAWIERCIE SHOPPING CENTER OTWORZY SWE PODWOJE 1 MARCA
ZAWIERCIE SHOPPING CENTER OTWORZY SWE PODWOJE 1 MARCA
(Zawiercie) Centrum handlowe znajdujące się przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Leśnej w Zawierciu rozpocznie działalność w czwartek 1 marca. Klienci będą mogli zrobić zakupy w dobrze znanych w mieście sklepach takich jak Rossmann i Społem, nowością dla zawiercian będzie sieć Pepco. Przy dwukondygnacyjnym budynku dla klientów powstał parking ze 120 miejscami postojowymi. 01.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
JEŹDZISZ ZA SZYBKO? MOŻESZ STRACIĆ „PRAWKO”
JEŹDZISZ ZA SZYBKO? MOŻESZ STRACIĆ „PRAWKO”
(powiat zawierciański) Jak poinformowali mundurowi z Zawiercia w tym roku zatrzymali oni już 10 praw jazdy. Takie kary to efekt przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na tym nie koniec - w czasie różnych kontroli okazało się, że 11 osób prowadziło samochody bez uprawnień, a 4 osobom uprawnienia zostały cofnięte. 28.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
KRADZIEŻ PRĄDU PRZY UL. OKÓLNEJ
KRADZIEŻ PRĄDU PRZY UL. OKÓLNEJ
(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali mieszkającą przy ul. Okólnej kobietę, podejrzaną o nielegalne podpięcie do sieci energetycznej. Za kradzież prądu grozi pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto funkcjonariusze podkreślają, jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą samodzielne przeróbki instalacji elektrycznej. 27.02.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama