Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 01:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SĘDZIA NA KOPERCIE
SĘDZIA NA KOPERCIE
(Myszków, Zawiercie) Sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie Agnieszka Pieńkowska-Szekiel została przez dziennikarzy Gazety Myszkowskiej przyłapana na dość wstydliwym, na pewno urągającym godności sędziego wykroczeniu: parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych z wykorzystaniem uprawnień jej nienależnych. Postępowanie sędzi jest o tyle bulwersujące, że sama w rodzinie ma osobę niepełnosprawną, powinna więc rozumieć dla kogo jest „koperta” z wizerunkiem wózka. Sprawą zainteresowaliśmy się po informacji Czytelnika: - Mam sprawę w sądzie rodzinnym, orzeka właśnie sędzia Pieńkowska-Szekiel, ciągnie się to już lata. Kiedyś zauważyłem jakim samochodem porusza się sędzia, takim Suzuki na zawierciańskich numerach (Pieńkowska-Szekiel orzeka w Myszkowie, mieszka w Zawierciu). Od lat, ja kojarzę, że gdzieś od dwóch, sędzia parkuje na  miejscu dla niepełnosprawnych przed sądem w Myszkowie, przy kiosku z prasą. 16.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
CZY ZAWIERCIE SPRZEDA WODOCIĄGI?
CZY ZAWIERCIE SPRZEDA WODOCIĄGI?
(Zawiercie) 29 marca ślubowanie złożył nowy radny powiatowy Jan Zamora, który zastąpił Zbigniewa Roka. Ten ostatni z rezygnował z funkcji, tłumacząc swoją decyzję obowiązkami zawodowymi, które coraz trudniej mu godzić ze sprawowaniem mandatu. Z. Rok od ponad roku rozwija przychodnię (NZOZ) Endoscopica, która przyciągnęła w krótkim czasie kilka tysięcy pacjentów. Jan Zamora interpelował w wielu sprawach. Próbował także dociec, czy starosta Krzysztof Wrona słyszał o tym, że miasto Zawiercie chce sprzedać tzw. wodociągi (Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji). Zdaniem radnego, gdyby sprzedaż doszła do skutku mogłaby doprowadzić do podwyżek cen za wodę w stolicy powiatu. Na temat planów ewentualnego zbycia przedsiębiorstwa gmina Zawiercie wypowiada się jednak ustami swojego rzecznika prasowego Marcina Wojciechowskiego bardzo oszczędnie. 15.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
AUTO W ROWIE 3 PROMILE W ORGANIZMIE
AUTO W ROWIE 3 PROMILE W ORGANIZMIE
 (Zawiercie, Myszków) O sporym szczęściu może mówić 39-letnia myszkowianka, która pomimo zatrzymanego prawa jazdy, odebranego samochodu i ponad 3 promili w organizmie postanowiła kontynuować swoją jazdę. Zakończyła ją niezbyt pomyślnie, dachując w rowie. Było to szczęście w nieszczęściu, bowiem kobieta wyszła z tego cało. Nie można jednak powiedzieć tego samego o jej roztrzaskanym Mini Cooperze. 13.04.2018 12:20
Reklama
Zmiany w prawie wodnym dotkną nas wszystkich
Zmiany w prawie wodnym dotkną nas wszystkich
​​​​​​​1 stycznia 2018 roku weszła w życie zupełnie nowa ustawa Prawo wodne. Głównym celem jej przyjęcia było wprowadzenie do polskiego prawodawstwa przepisów wielu dyrektyw unijnych zajmujących się szeroko pojętymi sprawami jakości wody, kąpieliskami, utrzymaniem rzek, jezior oraz budowlami wodnymi. Przy okazji dokonano zmiany całego systemu zarządzania gospodarką wodną, rozwiązując część instytucji i powołując nowe, przesuwając pomiędzy urzędami kompetencje do zajmowania się problemami wody oraz przekazując całą gospodarkę wodną z Ministerstwa Środowiska do Ministerstwa Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Morskiej. W tym artykule chcę odpowiedzieć na padające często pytania o to, jak zmiany w gospodarce wodnej dotykają mieszkańców powiatów myszkowskiego i zawierciańskiego, a także gdzie powstają nowe urzędy wodne odpowiadające za teren naszych powiatów oraz czym będą się zajmować. 12.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
KTO ZAPŁACI ZA ROZBROJENIE EKOLOGICZNEJ BOMBY?
KTO ZAPŁACI ZA ROZBROJENIE EKOLOGICZNEJ BOMBY?
​​​​​​​(Zawiercie) Nie milkną echa sprawy związanej z tym, że policjanci odkryli duże składowisko chemicznych odpadów. 7 marca wspólnie ze strażakami i pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach sprawdzali oni magazyn przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu, gdzie gromadzone były różne substancje. Jakie to były środki? Tego nikt dokładnie nie może określić. Pojawiły się nawet plotki, że wśród odnalezionych odpadów miały znaleźć się również te trujące, jak bojowy środek o nazwie sarin. Został dopiero powołany biegły, który przeprowadzi odpowiednie badania i określi, co dokładnie znaleziono w Zawierciu. Charakterystyczny zapach jak i ślady na pojemnikach wskazują, że znaczną część odpadów stanowiły pozostałości farb, lakierów i rozpuszczalników. 09.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
KIEROWCA BYŁ „ZALANY”
KIEROWCA BYŁ „ZALANY”
(Zawiercie) Utrata prawa jazdy, dwuletni pobyt w więzieniu oraz wysoka kara finansowa - takie kary grożą nietrzeźwemu sprawcy kolizji, do której doszło 14 marca za zakrętem przed Skarżycami. Auto kompletnie pijanego kierowcy wypadło z drogi i dachowało. 08.04.2018 12:20
Reklama
„SZYMAŃSKI” MA JUŻ 110 LAT
„SZYMAŃSKI” MA JUŻ 110 LAT
(Zawiercie) W piątek 16 marca w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” uczniowie, absolwenci i nauczyciele obchodzili jubileusz 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Szymańskiego w Zawierciu. Gości przywitała dyrektor placówki Marlena Szczęśniak, która nawiązała do pięknych słów Jana Pawła II „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. 07.04.2018 12:20
Reklama
ZAMIAST MANDATÓW POSYPAŁY SIĘ ŻONKILE
ZAMIAST MANDATÓW POSYPAŁY SIĘ ŻONKILE
(Zawiercie) 26 marca w Zawierciu policjanci wspólnie z członkami Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Przystań” nagradzali kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy „bez wspomagania”. Każdy, kto nie jechał „na podwójnym gazie” mógł liczyć na prezent. Kobiety otrzymywały wiosenne żonkile, a mężczyźni długopisy. 06.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
ZIMOWA AURA NIE PRZESZKODZIŁA „MŁODYM W AKCJI”
ZIMOWA AURA NIE PRZESZKODZIŁA „MŁODYM W AKCJI”
(Zawiercie) W ubiegły piątek na Starym Rynku uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej zorganizowali jarmark wielkanocny. Choć tego dnia pogoda nie rozpieszczała, to świąteczny kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem. Na stoiskach wystawców – zarówno tych z Zawiercia, powiatu zawierciańskiego, jak i dalszych miast, np. z Rudy Śląskiej – można było zakupić w zasadzie wszystko – od wielkanocnych wypieków, przez świąteczne ozdoby, rękodzieło, po watę cukrową i popcorn. 05.04.2018 12:20
Reklama
Reklama
PRZY OKAZJI AKCJI „PASY” MUNDUROWI ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ
PRZY OKAZJI AKCJI „PASY” MUNDUROWI ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ
(Zawiercie) Funkcjonariusze z zawierciańskiej jednostki regularnie prowadzą całodniowe działania, mające na celu sprawdzenie tego, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, czy piesi stosują się do przepisów lub czy osoby podróżujące samochodami zapinają pasy. Taką właśnie akcję policjanci prowadzili w czwartek 15 marca. Tego dnia stróże prawa skontrolowali ponad 100 kierowców, przy czym odnotowali ponad 70 różnych „niedociągnięć” ze strony kierujących. Wśród nich znalazł się również 38-latek prowadzący samochód na „podwójnym gazie”. 31.03.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama