Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 20:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
EWAKUOWALI DWA BLOKI!
EWAKUOWALI DWA BLOKI!
(Zawiercie) 21 września podczas prac ziemnych przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu znaleziony został pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Ewakuowano mieszkańców dwóch bloków. 04.10.2018 12:20
Reklama
Reklama
20 TYSIĘCY LEWYCH FAJEK
20 TYSIĘCY LEWYCH FAJEK
(Zawiercie) 19 września policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej ujawnili 20 000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Lewe fajki znajdowały się w samochodzie 63-letniego mężczyzny. 02.10.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Trwa postępowanie wyjaśniające za parkowanie na kopercie
Trwa postępowanie wyjaśniające za parkowanie na kopercie
(Myszków, Częstochowa) Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie wszczął postępowanie wyjaśniające dla oceny czy wobec wobec Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel, sędzi Sądu Rejonowego w Myszkowie należy wszcząć postępowanie dyscyplinarne. Na początku roku w lutym i marcu dziennikarze Gazety Myszkowskiej dokumentowali, że samochód Suzuki SX4 należący do sędzi, jeżeli stoi zaparkowany w okolicy jej miejsca pracy, to zawsze na miejscu dla niepełnosprawnych przy ul. Kwiatkowskiego vis-a-vis kiosku z prasą. Sprawę opisaliśmy w artykule „Sędzia na kopercie” GM z 6.04.18. (httpr://gazetamyszkowska.pl/artykul/sedzia-na-kopercie). 01.10.2018 12:20
Reklama
WTORKOWE SPOTKANIE Z KIRĄ GAŁCZYŃSKĄ
WTORKOWE SPOTKANIE Z KIRĄ GAŁCZYŃSKĄ
W najbliższy wtorek, 2 października w Galerii Muzealnej Leszka Dutki odbędzie się spotkanie z Kirą Gałczyńską. Przed zawierciańską publicznością wystąpią też młodzi artyści z Nowej Fatamorgany Anity Maszczyk i Leopolda Stawarza. 01.10.2018 09:19
Reklama
Reklama
OGROMNE EMOCJE W CZASIE SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI!
OGROMNE EMOCJE W CZASIE SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI!
(Zawiercie, Blanowice) W Zawierciu na osiedlu Blanowice ma powstać maszt sieci Orange. O inwestycję tę od wielu lat z mozołem zabiegała znaczna część mieszkańców. Nie ma się jak dodzwonić do lekarza, a brak zasięgu to zmora wielu osób. Zwykle media donoszą o protestach, gdy w pobliżu siedzib ludzkich ma zostać wybudowany maszt. Wybraliśmy się do Blanowic, by zapytać o nastroje wśród lokalnej społeczności. Na spotkanie z nami przyszło mnóstwo osób. Zdecydowana i przeważająca większość z nich okazała się zwolennikami inwestycji. Swoje argumenty mają także przeciwnicy lokalizacji obiektu. Nie są oni przeciwni powstaniu masztu. Chcą, by on powstał, ale gdzie indziej. Choć na spotkaniu grupa przeciwników lokalizacji była nieliczna, to mieli oni odwagę przedstawić nam swoje argumenty i opowiedzieć o swoich obawach. W czasie naszego spotkania z mieszkańcami 17 września dało się odczuć ogromne emocje. - Trzeba zrozumieć także tych ludzi, którzy przy tym maszcie czterdziestometrowym będą mieszkać i przed oknami będą mieć taki maszt - mówiła jedna z kobiet. Inni przedstawiali argumenty za budową. - Osoba nie przeżyła, gdzie akurat pod naszym płotem umarła, bo nie było kontaktu ze służbami - relacjonował ktoś inny. 29.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
MUSIMY ROZWIJAĆ SIĘ SZYBCIEJ!
MUSIMY ROZWIJAĆ SIĘ SZYBCIEJ!
Anna Pilarczyk-Sprycha obecna dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu ponownie kandyduje na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec. 4 lata temu w I turze pokonała rządzącego gminą już 4 kadencję burmistrza Andrzeja Mikulskiego i była o krok od przejęcia władzy w gminie. Nie udało się. A teraz? Anna Pilarczyk-Sprycha po udanej restrukturyzacji zadłużonego szpitala ponownie rzuca wyzwanie: 28.09.2018 12:20
Reklama
JUBILEUSZOWE KONCERTY RZPiT "ZAWIERCIE"
JUBILEUSZOWE KONCERTY RZPiT "ZAWIERCIE"
Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Zawiercie" obchodzi jubileusz - 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędą się wyjątkowe, jubileuszowe koncerty RZPiT "Zawiercie". W piątek 28 września o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka "Centrum" w Zawierciu, a kolejnego dnia - w sobotę 29 września - o godzinie 16.00 na boisku OSiR przy ul. Moniuszki 10. Na wydarzenie wszystkich mieszkańców zapraszają Prezydent Miasta Zawiercie, Rada Miejska w Zawierciu oraz Miejski Ośrodek Kultury "Centrum". 27.09.2018 11:13
Reklama
NOWI KOMENDANCI W ZAWIERCIU I MYSZKOWIE
NOWI KOMENDANCI W ZAWIERCIU I MYSZKOWIE
(Zawiercie, Myszków) Jak przekazują mundurowi 13 września w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość powołania i powierzenia obowiązków na stanowiska komendantów w Myszkowie i Zawierciu. Nie mogło zabraknąć także wyróżnień za wzorowe i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych dla funkcjonariuszy z KWP oraz z jednostki w Częstochowie. 26.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
MIEJSKA SESJA OBFITOWAŁA W INTERPELACJE
MIEJSKA SESJA OBFITOWAŁA W INTERPELACJE
(Zawiercie) W ostatnią środę sierpnia (29.08) odbyła się sesja miejskiej rady. Większość obrad poświęcono interpelacjom i zapytaniom. Złożyło je wielu radnych, a większość z nich poprosiła prezydenta o udzielenie pisemnej odpowiedzi. Radni mówili między innymi o miernikach jakości powietrza, odpadach na terenach po byłej przędzalni, jak również miejscach parkingowych. Więcej miejsc do parkowania pojawić się ma przy ul. Sikorskiego, w miejscu dotychczasowych zatoczek autobusowych. Zostały one wyłączone z użycia, gdy zaczęło działać centrum przesiadkowe przed budynkiem dworca. Wśród interpelacji znalazła się również prośba radnej Barbary Kozioł o uporządkowanie terenu wokół synagogi, która jest zdewastowana. Uroku nie dodają jej również duże kontenery na śmieci umiejscowione przy niej. - To wspólnota żydowska powinna o to zadbać - my nie mamy żadnego tytułu prawnego, żeby remontować i inwestować w to miejsce kultu religijnego – odpowiedział prezydent Witold Grim. 25.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
CIĄGLE NIE WIADOMO KIEDY PIERWSZA ROZPRAWA
CIĄGLE NIE WIADOMO KIEDY PIERWSZA ROZPRAWA
(Zawiercie) 24 września w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała odbyć się pierwsza rozprawa dotycząca afery korupcyjnej w zawierciańskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Decyzja dotycząca terminu zapadła na posiedzeniu technicznym 4 czerwca. Orzekać w procesie miał sędzia Karol Gondro, który do niedawna pełnił funkcję prezesa myszkowskiego sądu. Został on jednak delegowany do orzekania w Sądzie Okręgowym w Częstochowie i zmienił się sędzia, który ma zająć się sprawą. 25.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama