Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:34
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
BOGDAN DWORAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM ZAWIERCIA
BOGDAN DWORAK ZOSTAŁ HONOROWYM OBYWATELEM ZAWIERCIA
(Zawiercie) Literat, publicysta, felietonista, gawędziarz, regionalista z Zawiercia. Autor wielu książek i publikacji o historii, wydarzeniach i ludziach regionu zagłębiowskiego. Umiłował swe rodzinne miasto, które kocha go z wzajemnością. Bogdan Dworak – jeden z najsłynniejszych mieszkańców naszego miasta – został Honorowym Obywatelem Zawiercia. Prezydent Witold Grim wręczył Bogdanowi Dworakowi akt nadania w czasie październikowej sesji rady miejskiej. - Nadanie tytułu honorowego obywatela miasta Zawiercia jest zaszczytnym dowodem uznania dla osoby o wysokim autorytecie moralnym, niepodważalnym wkładzie w rozwój naszego miasta, literaturę, jak również znaczenie miasta Zawiercie – mówił podczas obrad 17 października przewodniczący rady Paweł Kaziród. 14.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
SIŁA SPOKOJU CZY NIEPEWNOŚĆ
SIŁA SPOKOJU CZY NIEPEWNOŚĆ
(Zawiercie) W najbliższą niedzielę rozstrzygnie się kto będzie prezydentem Zawiercia do 2023 roku. Mający przewagę po I turze obecny prezydent miasta Witold Grim chce przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców siłą spokoju, przewidywalnością, gwarancją kontynuacji rozwoju miasta. Jego konkurent Łukasz Konarski to jego dawny współpracownik, przez 3 lata na stanowisku Wiceprezydenta Zawiercia. Grima w wyborach popiera Koalicja Obywatelska (PO i .Nowoczesna) Konarski był z kolei członkiem PO, ale został z niej usunięty, gdy postanowił grać samodzielnie. 10.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
PIESZY ZGINĄŁ POD KOŁAMI SAMOCHODU NA RUCHLIWEJ DRODZE
PIESZY ZGINĄŁ POD KOŁAMI SAMOCHODU NA RUCHLIWEJ DRODZE
(Zawiercie) Pomimo licznych apeli policjantów, którzy przypominają pieszym jak bardzo powinni uważać wchodząc na jezdnię, wciąż dochodzi do potrąceń na zawierciańskich ulicach. We wtorkowy wieczór, 23 października doszło do tragicznego wypadku, w którym pod kołami samochodu zginął 38-letni mężczyzna. Piesi ubrani na ciemno, niemający żadnych elementów odblaskowych zdają się zapominać o tym, że po zmroku stają się dla kierowców samochodów niewidoczni. 09.11.2018 12:20
Reklama
PREZYDENT GRIM, CZY PREZYDENT KONARSKI?
PREZYDENT GRIM, CZY PREZYDENT KONARSKI?
(Zawiercie) W Zawierciu 4 listopada w drugiej turze zmierzy się obecnie urzędujący prezydent Witold Grim i Łukasz Konarski. Spośród wszystkich pięciu kandydatów najwięcej głosów w pierwszej turze otrzymał Grim – swojego poparcia udzieliło mu 6 859 zawiercian. Niewiele mniej osób zagłosowało na Konarskiego – 6 019. Teraz wszystko w rękach mieszkańców. Tuż przed końcem kampanii wyborczej pojawiły się spekulacje dotyczące tego, że gdyby prezydentem został Konarski, to jednym z jego zastępców mogłaby zostać Beata Chawuła. Ona także ubiegała się o stanowisko prezydenta Zawiercia (startowała z ramienia PiS), ale w pierwszej turze zdobyła 3 650 głosów. Łukasz Konarski jednoznacznie zaprzeczył tym rewelacjom, które sugerowały, że Chawuła zostanie jednym z jego zastępców. 08.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
PEDAGODZY NA MEDAL!
PEDAGODZY NA MEDAL!
(Zawiercie) Nagrody Prezydenta Miasta otrzymało dwunastu pedagogów z Zawiercia, którzy zostali docenieni za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Okazją do uhonorowania nauczycieli były obchody 100-lecia Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zawierciu. 06.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
DRUGA TURA W ZAWIERCIU WŁODOWICACH, ŻARNOWCU i SZCZEKOCINACH
DRUGA TURA W ZAWIERCIU WŁODOWICACH, ŻARNOWCU i SZCZEKOCINACH
(powiat zawierciański) 21 października mieszkańcy powiatu wzięli udział w wyborach samorządowych. W Zawierciu pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia i nadal nie wiadomo, kto będzie zasiadał w prezydenckim fotelu. Ponowne głosowanie odbędzie się również we Włodowicach, Żarnowcu, Szczekocinach. W niektórych gminach takich jak Kroczyce, Poręba, Pilica, Irządze, Łazy mieszkańcy pokazali, że są zadowoleni z dotychczasowej polityki prowadzonej przez wójtów i burmistrzów. Tu nie nastąpiła zmiana sterów. W Ogrodzieńcu wybory wygrała natomiast Anna Pilarczyk-Sprycha, obecna dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 01.11.2018 12:20
Reklama
PLANUJĄ POWSTANIE PODODDZIAŁU KARDIOLOGICZNEGO
PLANUJĄ POWSTANIE PODODDZIAŁU KARDIOLOGICZNEGO
(Zawiercie) 15 października w zawierciańskim szpitalu podpisana została bardzo ważna umowa. Dzięki niej polepszy się standard świadczonych w lecznicy usług. Zaplanowane zostały nie tylko prace remontowe, ale także zakup aparatury i sprzętu medycznego takiego jak mammograf czy rezonans magnetyczny. Planowane jest również utworzenie pododdziału kardiologicznego. To wszystko w ramach projektu „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Z ogromnego dofinansowania mogą się także cieszyć władze Zawiercia. Gmina ta uzyskała aż ponad 10 milionów złotych na rewitalizację obszarów zdegradowanych! To ogromny sukces. Dofinansowanie zostało przyznane Zawierciu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. 27.10.2018 12:20
Reklama
KOALICJA OBYWATELSKA ZAPREZENTOWAŁA KANDYDATÓW
KOALICJA OBYWATELSKA ZAPREZENTOWAŁA KANDYDATÓW
(Zawiercie) W środę, 10 października w Miejskim Ośrodku Kultury Centrum w Zawierciu Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Nie zabrakło posłanki Anny Nemś, szefa PO w powiecie zawierciańskim (przewodniczącego Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Platformy Obywatelskiej RP) Jarosława Kleszczewskiego, czy radnego wojewódzkiego Mirosława Mazura. Na sali obecny był także prezydent Zawiercia Witold Grim, który jest popierany przez Platformę Obywatelską i powalczy o reelekcję. Do zebranych przemawiał również marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. - Bardzo się cieszę, że widzę tyle uśmiechniętych, radosnych twarzy, bo taka jest drużyna Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy i Nowoczesnej. Jesteśmy ludźmi, którzy lubią to co robią, lubią służyć ludziom, lubią samorząd, kochają samorząd. Kochają realizować rzeczy, te piękne rzeczy, te wspaniałe rzeczy, te ważne rzeczy, które wokół nas powstają, a które są zasługą samorządów - wskazywał marszałek Saługa. 24.10.2018 12:20
Reklama
Reklama
RADNI CHCĄ RONDA W REJONIE GLINIANEJ!
RADNI CHCĄ RONDA W REJONIE GLINIANEJ!
(Zawiercie) 27 września w czasie powiatowej sesji starosta Krzysztof Wrona poinformował, że 5 września została podpisana umowa na termomodernizację budynku Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej w Zawierciu przy ul. Piłsudskiego 80. Przypomnijmy, inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W czasie obrad wielu radnych zabrało głos w interpelacjach (Jan Zamora, Róża Kończyk, Aniceta Książek-Słomka, Paweł Sokół, Marek Szczygłowski, Tomasz Ślusarczyk oraz Rafał Krupa). Radna Aniceta Książek-Słomka i radny Jan Zamora pytali o bardzo niebezpieczne skrzyżowanie ulic Glinianej i Armii Krajowej w Zawierciu. Proponowali, by w tym miejscu powstało rondo. Nie tylko ta kwestia stała się przedmiotem zainteresowania radnych. Marek Szczygłowski poruszył między innymi temat tzw. kryptowalut, a konkretnie chciał wiedzieć, czy realne jest, by odegrały one rolę w finansach samorządu. 20.10.2018 12:20
Reklama
Reklama
KONTROWERSJE WOKÓŁ ROZWIĄZANIA UMOWY O PRACĘ KIEROWCY
KONTROWERSJE WOKÓŁ ROZWIĄZANIA UMOWY O PRACĘ KIEROWCY
(Zawiercie) Tomasz Lekki jest kierowcą Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Zdecydował się w nadchodzących wyborach samorządowych kandydować do Rady Powiatu Zawierciańskiego z listy Łukasza Konarskiego. 19.10.2018 16:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama