Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 20:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Zawiercie

Reklama
POTRZEBUJĄ POMOCY W REMONCIE DACHU!
POTRZEBUJĄ POMOCY W REMONCIE DACHU!
(Zawiercie) Sebastian Wiśniewski jest osobą niewidzącą. Cierpi również na pourazowe ataki padaczki. Mieszka wraz ze swoją mamą w niewielkim domku przy ulicy Sitowie w Zawierciu. Do tej pory liczne bariery uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie. Choć nie prosił o pomoc - ona przyszła do niego sama. Gdy mama, która na co dzień opiekuje się panem Sebastianem złamała nogę, niepełnosprawny mężczyzna sam musiał robić zakupy. Było to trudne. Czasem niewidomy prosił jakiegoś przechodnia o to, by ten przeprowadził go przez ulicę. Niepełnosprawnego mężczyznę zauważył kiedyś na ulicy przewodniczący osiedla Stawki Grzegorz Kwiecień i postanowił zorganizować mu pomoc. Pan Sebastian może cieszyć się teraz z nowej łazienki i licznych urządzeń, które ułatwiają mu normalne funkcjonowanie. Jednak z pewnymi problemami trudno sobie poradzić. Chodzi o remont dachu domu. Dzielna mama i jej dzielny syn nie są w stanie finansowo sobie poradzić z tak dużym zadaniem. Dlatego apelujemy do firm, które mogą im pomóc o wszelkie wsparcie. Wiemy, że na terenie Zawiercia i całej Polski jest wielu wspaniałych i dobrych ludzi. 24.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
PROBLEM GIGANTYCZNEGO ROZLEWISKA NADAL NIEROZWIĄZANY!
PROBLEM GIGANTYCZNEGO ROZLEWISKA NADAL NIEROZWIĄZANY!
(Zawiercie) W maju ubiegłego roku napisaliśmy o tym, że w rejonie zawierciańskiej Strefy Aktywności Gospodarczej utworzyło się gigantyczne rozlewisko. Działkowcy byli załamani, bo woda wdzierała się także na teren ROD „Wspólna Praca”. Po „sztucznym jeziorze” pływały nawet łabędzie i kaczki. W czerwcu ub. r. w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Zawierciu ukazało się zapytanie ofertowe Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej. Chodziło o znalezienie wykonawcy, który zrealizuje opracowanie, które ma wskazać przyczynę zalewania gminnej działki, której głównie dotyczy problem. Powstały trzy odrębne koncepcje rozwiązania problemu. Niestety problem do dziś pozostaje nierozwiązany. Pojawiły się nawet nieoficjalne informacje, że zalewaną działką zainteresowana jest firma Promar. Wysłaliśmy do niej swoje pytania, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy przedsiębiorstwo rzeczywiście jest zainteresowane działką z rozlewiskiem. 23.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
27-LATKA ZOSTAŁA CIĘŻKO RANNA!
27-LATKA ZOSTAŁA CIĘŻKO RANNA!
(Zawiercie) 6 września około 16:30 do bardzo groźnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Glinianej w Zawierciu. Jak relacjonują policjanci wyniku zderzenia dwóch osobówek ciężkich obrażeń ciała doznała 27-letnia kobieta. 22.09.2018 12:20
Reklama
KONKURS FUNDACJI ORLEN W ZAWIERCIU
KONKURS FUNDACJI ORLEN W ZAWIERCIU
W najbliższy piątek - 21 września - jedna ze stacji benzynowych w Zawierciu zamieni się w jedno z najważniejszych "miejsc na Ziemi". Wszystko za sprawą ogólnokrajowego konkursu grantowego organizowanego przez fundację "Orlen - Dar Serca". Ci, którzy odwiedzą jutro stację Orlen przy ul. Wojska Polskiego 48 w Zawierciu będą mogli skosztować polskich jabłek i zrelaksować się w fotelach masujących. "Coś miłego" będzie też czekać na najmłodszych mieszkańców. 20.09.2018 16:31
Reklama
Reklama
ROWERZYŚCI NA PODWÓJNYM GAZIE
ROWERZYŚCI NA PODWÓJNYM GAZIE
(powiat zawierciański) Tylko 5 września mundurowi zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał w organizmie aż ponad 2 promile alkoholu. W okresie ostatnich dwóch miesięcy zawierciańscy policjanci zatrzymali na terenie całego powiatu prawie 70 pijanych rowerzystów. 20.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
OD DZIŚ RONDA PRZY OBWODNICY BĘDĄ PRAWDOPODOBNIE PRZEJEZDNE
OD DZIŚ RONDA PRZY OBWODNICY BĘDĄ PRAWDOPODOBNIE PRZEJEZDNE
(Myszków) Prawdopodobnie już dziś udrożniony zostanie ruch na rondach w Postępie i Myszkowie - Mrzygłodzie, które powstały w ramach budowy obwodnicy Myszkowa. Do tej pory w tych miejscach ruch był regulowany przez tymczasową sygnalizację świetlną. Starosta Dariusz Lasecki o udrożnieniu tych miejsc miał rozmawiać z przedstawicielami firmy Max Bogl, która wykonuje inwestycję. 17.09.2018 12:46    1
Reklama
POWIATOWI GROŻĄ OGROMNE ZWROTY ŚRODKÓW
POWIATOWI GROŻĄ OGROMNE ZWROTY ŚRODKÓW
(Zawiercie) Powiatowa sesja 30 sierpnia miała bardzo nerwowy przebieg. Dało się już odczuć przedwyborcze nastroje. Tym razem jednym z głównych tematów stała się nagroda dla dyrektor szpitala Anny Pilarczyk-Sprychy. Z wyliczeń radnej Beaty Chawuły wynika, że chodzi o kwotę prawie 40 tysięcy złotych. Interpelacje złożyło wielu radnych. Emocje w czasie późniejszej dyskusji były tak duże, że na większość pytań radni otrzymają odpowiedzi na piśmie. Na domiar złego starosta Krzysztof Wrona poinformował, że powiatowi grozi zwrot subwencji oświatowej za lata 2013, 2014, 2015. Powiat musi być przygotowany do nagłego zwrotu aż 600 tysięcy złotych! Od tego, czy powiat będzie musiał zwracać subwencję oświatową, uzależniona jest druga transza podwyżek dla pracowników starostwa. 17.09.2018 12:20
Reklama
NOWE MIEJSCA PARKINGOWE ZAMIAST ZNISZCZONEGO TRAWNIKA
NOWE MIEJSCA PARKINGOWE ZAMIAST ZNISZCZONEGO TRAWNIKA
(Zawiercie) Pod koniec sierpnia miasto ogłosiło przetarg na budowę kilku miejsc parkingowych przy ul. Wierzbowej. Nowa zatoczka miałaby powstać w rejonie Przedszkola nr 8. Projekt zakłada budowę 9 miejsc parkingowych w miejscu, gdzie obecnie jest zniszczony trawnik. Parkują tam samochody, gdy pobliskie miejsca parkingowe są zajęte. Termin składania ofert do tego zamówienia upływa 10 września. 14.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
TEMATY SPOŁECZNE NA PIERWSZYM PLANIE
TEMATY SPOŁECZNE NA PIERWSZYM PLANIE
(Zawiercie) Pod koniec sierpnia odbyło się spotkanie z posłami Kukiz’15 – Barbarą Chrobak oraz Jarosławem Sachajko. Oboje parlamentarzyści mają krótki staż w Sejmie – obecna kadencja jest ich pierwszą. Spośród wielu różnorodnych tematów, które poruszone zostały podczas półtoragodzinnego spotkania znalazły się genetycznie modyfikowana żywność, sytuacja osób niepełnosprawnych, imigracja zarobkowa, referendum lokalne, ZUS-owskie emerytury, czy też reforma sądownictwa. 12.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
GROZILI NOŻEM 15-LATKOWI!
GROZILI NOŻEM 15-LATKOWI!
(Zawiercie) 20 sierpnia w rejonie przejścia podziemnego przy ul. Górnośląskiej w Zawierciu został zaatakowany 15-latek. Jak relacjonują policjanci na szczęście jego kolega zdołał zbiec i wezwać pomoc. Na miejsce natychmiast dotarł najbliższy patrol. 12.09.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama