Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
JECHAŁ Z OBLODZONĄ SZYBĄ POTRĄCIŁ NA PRZEJŚCIU
JECHAŁ Z OBLODZONĄ SZYBĄ POTRĄCIŁ NA PRZEJŚCIU
(Zawiercie) Kilka dni przed świętami w centrum Zawiercia doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Prawie 80-letni kierowca Opla Corsy nie oczyścił szyb z warstwy lodu i nie widział kobiety przechodzącej przez jezdnię. 69-letnia piesza trafiła do szpitala. 12.01.2019 12:20
Reklama
Reklama
20-LATKOWIE TYMCZASOWO ARESZTOWANI ZA ROZBÓJ
20-LATKOWIE TYMCZASOWO ARESZTOWANI ZA ROZBÓJ
(Zawiercie) W połowie grudnia przy ul. Pogorzelskiej dwoje młodych ludzi weszło do mieszkania sąsiadki i groziło nożem mieszkańcom. Ukradli biżuterię, pieniądze i siekierę. Zawierciańscy policjanci nazajutrz zatrzymali podejrzanych, którzy trafili do aresztu. Za rozbój z użyciem noża grozi do 12 lat więzienia. 10.01.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
ORMOWIEC MACH OSKARŻONY O ŁAPÓWKI SZEFEM KOMISJI EDUKACJI!
ORMOWIEC MACH OSKARŻONY O ŁAPÓWKI SZEFEM KOMISJI EDUKACJI!
(Zawiercie) Ryszard Mach z Niezależnej Alternatywy Wyborczej, obecnie przybudówki do PiS-u, były ormowiec (ujawnił to w wywiadzie dla Kuriera Zawierciańskiego Witold Grim), pracownik propagandy w PZPR głosami radnych z Prawa i Sprawiedliwości został szefem Komisji Edukacji! Niezbyt chlubna przeszłość byłego prezydenta miasta i starosty mogłaby już przejść do historii, gdyby nie to, że historia najnowsza Ryszarda Macha jest dla niego jeszcze bardziej kompromitująca. Jako były Prezydent Zawiercia został przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie oskarżony o szereg przestępstw korupcyjnych, kilka miesięcy temu Ryszard Mach został (nieprawomocnie) skazany na 4 lata bezwzględnego więzienia, nie licząc kar finansowych. W procesie nie był jedynym oskarżonym, razem z nim zasiedli na ławie oskarżonych Bartłomiej K. (też zgodnie z wyrokiem może pójść siedzieć) i Marek K. były wiceprezydent Zawiercia, w czasie gdy Ryszard Mach rządził w magistracie. 18 stycznia 2019 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie rozpatrzy apelację oskarżonych, w tym głównego oskarżonego, radnego Ryszarda Macha. Gdy poznamy wyrok będzie wiadomo, czy świeżo upieczony Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miasta Zawiercie pójdzie siedzieć, czy też Sąd Okręgowy zmieni wyrok, skazujący, który zapadł przed Sądem Rejonowym w Myszkowie. 08.01.2019 12:20
Reklama
KONIEC SPORU ZBIOROWEGO!
KONIEC SPORU ZBIOROWEGO!
(Zawiercie) 28 listopada decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu na stanowisko prezesa ZKM-u został powołany Marek Ciepaj. W przeszłości pełnił on już funkcję szefa miejskiego przewoźnika. Odszedł w listopadzie 2016 roku. Nagła rezygnacja prezesa była wtedy zaskoczeniem dla wielu pracowników. Stanowisko prezesa ZKM-u objęła po nim Joanna Brodzik-Kot. Warto dodać, że w ZKM do niedawna trwał spór zbiorowy. Ostatecznie 5 grudnia podpisane zostało porozumienie, które go zakończyło. 07.01.2019 12:20
Reklama
Reklama
EMOCJE W CZASIE OSTATNIEJ SESJI RADY MIEJSKIEJ W ZAWIERCIU
EMOCJE W CZASIE OSTATNIEJ SESJI RADY MIEJSKIEJ W ZAWIERCIU
(Zawiercie) 29 listopada odbyła się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu, która została zwołana na wniosek prezydenta Łukasza Konarskiego. Obradom przysłuchiwała się posłanka Anna Nemś, która poprosiła o udzielenie jej głosu. - Ten rok jest wyjątkowy. Jest to rok 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Jest to też rok 550-lecia parlamentaryzmu (polskiego – przyp. red.) - przypomniała Anna Nemś. Nawiązała ona także między innymi do przyznania kobietom praw wyborczych. Dodała, że w Sejmie reprezentacja naszego okręgu powiększy się o jedną posłankę (Danuta Nowicka). Warto przypomnieć, że w związku z wyborem Dariusza Starzyckiego na wicemarszałka województwa w Sejmie zastąpiła go właśnie D. Nowicka z Zawiercia (PiS). 06.01.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
MIEJSKIE MIKOŁAJKI W ZAWIERCIU
MIEJSKIE MIKOŁAJKI W ZAWIERCIU
(Zawiercie) Na początku grudnia w hali przy ul. Blanowskiej odbyły się I Miejskie Mikołajki. Wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem najmłodszych zawiercian, obfitowało w moc różnorodnych atrakcji. Przedstawienie teatralne, zumba, konkursy z nagrodami i warsztaty rękodzielnicze – na takie rozrywki mogły liczyć dzieciaki z Zawiercia i okolic. 31.12.2018 12:20
Reklama
Sądzę, że przegrałem przez kampanię oszczerstw!
Sądzę, że przegrałem przez kampanię oszczerstw!
Opadł kurz powyborczy. Rządzący Zawierciem przez ostatnie 4 lata były Prezydent Zawiercia Witold Grim w rozmowie z Kurierem Zawierciańskim rozlicza się z porażki. I wskazuje, jego zdaniem ważne okoliczności, które spowodowały, że przegrał wybory. Zdaniem Witolda Grima decydująca mogła być kampania oszczerstw, jaka wobec niego toczyła się oficjalnie, ale też za pośrednictwem kolportowanych ulotek „Zwolnić lenia”, których zleceniodawca nie został odkryty. Witold Grim dzieli się swoimi spostrzeżeniami i opiniami, kto mógł stać za uderzającą w niego kampanią oszczerstw. 23.12.2018 12:20
Reklama
ONI STARZEJĄ SIĘ Z KLASĄ!
ONI STARZEJĄ SIĘ Z KLASĄ!
(Zawiercie) 8 października po raz piąty spotkały się osoby w trzecim wieku. Wszystko w ramach Kongresu Zdrowia Seniorów. W Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” można było liczyć na bezpłatne badania profilaktyczne, czy konsultacje lekarskie. Nie zabrakło wykładów na temat zdrowia. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych, Ark Jobs Sp. z o. o. oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zawierciu. 19.12.2018 12:20
Reklama
Reklama
KOLEJNI OSKARŻENI CHCĄ DOBROWOLNIE PODDAĆ SIĘ KARZE
KOLEJNI OSKARŻENI CHCĄ DOBROWOLNIE PODDAĆ SIĘ KARZE
(Zawiercie, Myszków) 3 grudnia w Sądzie Rejonowym w Myszkowie odbyła się rozprawa dotycząca afery korupcyjnej w zawierciańskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Rozprawa trwała bardzo krótko, ponieważ okazało się, że kolejne osoby oskarżone chcą dobrowolnie poddać się karze. Tymczasem jak niedawno informowaliśmy za Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach funkcjonariusze zatrzymali końcem października kolejne 6 osób, które udzielały korzyści majątkowych pośrednikom powołującym się przy tym na wpływy w PUP w Zawierciu. To była kolejna już odsłona afery korupcyjnej w zawierciańskim urzędzie pracy. 16.12.2018 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
CZESŁAW KAROLCZYK Z TYTUŁEM PROFESORA OŚWIATY
CZESŁAW KAROLCZYK Z TYTUŁEM PROFESORA OŚWIATY
(Zawiercie) Lubiany jako nauczyciel i doceniany przez ludzi, z którymi pracuje. Czesław Karolczyk z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu został profesorem oświaty! To honorowy tytuł, który nadawany jest między innymi za wyjątkowe osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. 13.12.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama