Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:10
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
JAROSŁAW KLESZCZEWSKI OSTRO O „KAŁUŻY WSTYDU”!
JAROSŁAW KLESZCZEWSKI OSTRO O „KAŁUŻY WSTYDU”!
(Zawiercie) 22 listopada odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Przewodniczącą rady została Małgorzata Benc (PiS), a starostą Gabriel Dors (PiS). Wybrano także wiceprzewodniczących rady i członków zarządu. Na sali nie zabrakło radnych wojewódzkich (radnego Rafała Porca i radnej Jadwigi Baczyńskiej). Obrady trwały przez wiele godzin. Tuż po głosowaniu w sprawie wyboru przewodniczącego rady na sali zagrzmiało. Swojego zbulwersowania i rozczarowania nie krył Jarosław Kleszczewski. - Jako szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie zawierciańskim chciałbym (…) przeprosić za zachowanie jednego z naszych kolegów - Bogusława Piotrowskiego, obecnego radnego, który oszukał swoich wyborców. Startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Niestety, nie dotrzymał słowa. Myślę, że będzie miał problem spojrzeć im w oczy (prawdopodobnie chodziło o wyborców – przyp. red.) i już na zawsze pozostanie w „kałuży wstydu”, jaką wokół siebie wytworzył – powiedział Kleszczewski. 06.12.2018 12:20
Reklama
Reklama
NOWY SKARBNIK I SEKRETARZ, A PREZYDENT BEZ ZASTĘPCÓW
NOWY SKARBNIK I SEKRETARZ, A PREZYDENT BEZ ZASTĘPCÓW
(Zawiercie) W ubiegłą środę odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miejskiej w Zawierciu, podczas którego radni oraz prezydent Łukasz Konarski złożyli ślubowanie. Inauguracyjna sesja przyniosła kilka nowości – np. powołanie nowego skarbnika oraz sekretarza gminy. Nowy prezydent zdecydował, że nie będzie powoływał zastępców, bo miasta na to nie stać. Radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego. Funkcję tę pełnić będzie Beata Chawuła, która w kadencji 2014-2018 była radną powiatową. 02.12.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
REKORDZISTA MIAL PONAD 3 PROMILE
REKORDZISTA MIAL PONAD 3 PROMILE
(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu - tylko w ciągu trzech dni - policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Największa ich liczba „wpadła” w środę, 14 listopada. Niektórzy z nich, oprócz jazdy „na podwójnym gazie” złamali również sądowy zakaz kierowania pojazdami. 28.11.2018 12:20
Reklama
KU CHWALE NIEPODLEGŁOŚCI!
KU CHWALE NIEPODLEGŁOŚCI!
(Poręba, Pilica, Żarnowiec) W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta wyjątkowa rocznica jest hucznie obchodzona w całym kraju, a różnorodne wydarzenia związane z tegorocznym świętem organizowane są przez cały rok. Bez wątpienia najważniejszym dniem w roku setnej rocznicy powrotu Polski na mapę Europy był oczywiście 11 listopada. W każdej gminie naszego powiatu odbyły się tego dnia oficjalne uroczystości, którym często towarzyszyły wydarzenia i imprezy kulturalne. 27.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
OSTATNIE POSIEDZENIA W KADENCJI 2014-2018
OSTATNIE POSIEDZENIA W KADENCJI 2014-2018
(Zawiercie) Koniec kadencji Rady Miejskiej w Zawierciu obfitował w różnorakie sprawy i kłopoty mieszkańców. Podczas wrześniowych i październikowych obrad poszczególni radni przybliżyli bolączki mieszkańców – te mniejsze, i te większe. Ostatnią regulaminową sesję, która odbyła się w połowie października poświęcono też między innymi na podsumowanie ostatnich czterech lat pracy samorządowców oraz podziękowania za wspólną działalność. 23.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
DLA JEDNYCH RATUNEK, DLA INNYCH REALNE ZAGROŻENIE
DLA JEDNYCH RATUNEK, DLA INNYCH REALNE ZAGROŻENIE
(powiat zawierciański) Od wielu miesięcy zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i w Internecie coraz więcej uwagi poświęca się tematyce szczepień i chorób zakaźnych wieku dziecięcego. Na początku miesiąca głośno było o odnotowanych zachorowaniach na odrę w Pruszkowie oraz o epidemii u naszego wschodniego sąsiada – na Ukrainie. Jak bumerang powraca kwestia szczepień. Od kilku lat zauważalny jest wzrost wskaźnika odmów obowiązkowych szczepień. W ubiegły piątek posłowie odrzucili obywatelski projekt ustawy, który zakładał wprowadzenie dobrowolności szczepień w miejsce obecnego obowiązku. 22.11.2018 12:20
Reklama
ŚWIĘTOWALI 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
ŚWIĘTOWALI 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
(Zawiercie) Cały powiat świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu szkołach i przedszkolach odbyły się uroczyste akademie. W Przedszkolu nr 5 w Zawierciu dzieci przedstawiły historię naszego kraju odśpiewały pieśni patriotyczne. Oczywiście wszędzie głównym punktem stało się odśpiewanie naszego hymnu narodowego. W Przedszkolu Integracyjnym nr 3 w Zawierciu program artystyczny został wykonany na placu przedszkolnym. Odsłonięto również pamiątkową tablicę, która ma przypominać o posadzeniu symbolicznego dębu na 100- lecie odzyskania niepodległości. 20.11.2018 12:20
Reklama
KOLEJNA ODSŁONA AFERY KORUPCYJNEJ W ZAWIERCIAŃSKIM PUP
KOLEJNA ODSŁONA AFERY KORUPCYJNEJ W ZAWIERCIAŃSKIM PUP
(Zawiercie) Od bardzo dawna relacjonujemy sprawę związaną z aferą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu. 3 grudnia w Sądzie Rejonowym w Myszkowie ma odbyć się rozprawa główna dotycząca wielowątkowej sprawy. Tymczasem jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach funkcjonariusze zatrzymali końcem października kolejne 6 osób, które udzielały korzyści majątkowych pośrednikom powołującym się przy tym na wpływy w PUP w Zawierciu. To kolejna już odsłona afery korupcyjnej w zawierciańskim urzędzie pracy. 18.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
WYNIKI DRUGIEJ TURY WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH
(Zawiercie, Włodowice, Szczekociny, Żarnowiec) 4 listopada aż w czterech gminach naszego powiatu odbyła się druga tura wyborów samorządowych. W Zawierciu prezydentem został 39-letni Łukasz Konarski, który uzyskał aż 9836 głosów (53,70%). Dla porównania jego konkurent Witold Grim zdobył 8482 głosów (46,30%). We Włodowicach stery w gminie nadal będzie dzierżył Adam Szmukier, który pokonał Dorotę Wnuk. W Szczekocinach ze zwycięstwa może się cieszyć Jacek Lipa, a w Żarnowcu Grzegorz Scelina. 17.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
NASI REPREZENTANCI W SEJMIKU WOJEWÓDZTWA
NASI REPREZENTANCI W SEJMIKU WOJEWÓDZTWA
(powiat zawierciański) W tegorocznych wyborach samorządowych wybraliśmy radnych gmin, powiatu, wójtów i burmistrzów oraz radnych do Sejmiku Województwa Śląskiego. Powiat zawierciański wszedł w skład okręgu wyborczego nr 7 (razem z Dąbrową Górniczą, Jaworznem, Sosnowcem oraz powiatem będzińskim). Wyłoniono w nim 7 radnych, a wśród nich Mirosława Mazura z Zawiercia oraz Rafała Porca z Niegowonic. 15.11.2018 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama