Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 17:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
KLASA POLICYJNA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. BEMA
KLASA POLICYJNA W ZESPOLE SZKÓŁ IM. BEMA
(Zawiercie) Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu oraz dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu podpisali porozumienie o współpracy. Stanowi to pierwszy etap organizacji klasy mundurowej o charakterze policyjnym. Ma ona rozpocząć działalność już w najbliższym roku szkolnym. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Zawierciu, a uczestniczyli w nim starosta i wicestarosta oraz szefowa Wydziału Edukacji. 05.03.2019 12:20
Reklama
Reklama
DOPALACZE MOGŁY PRZYCZYNIĆ SIĘ DO ŚMIERCI SZEŚCIU OSÓB
DOPALACZE MOGŁY PRZYCZYNIĆ SIĘ DO ŚMIERCI SZEŚCIU OSÓB
(powiat zawierciański) Nie jest prawdą, że w wyniku zażycia dopalaczy zmarło już kilkanaście osób w Zawierciu – taką informację przekazali przed kilkoma dniami mundurowi ze Śląskiej Policji. Jak poinformowali na swojej stronie internetowej, w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmarło 6 osób, których zgony mogą mieć związek z dopalaczami. To potwierdzą dopiero badania toksykologiczne. W związku z tą sprawą kryminalni zatrzymali jak dotąd dwie osoby podejrzane o rozprowadzanie substancji psychoaktywnych. 02.03.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
JAK Z URZĘDNIKÓW ZROBIĆ DONOSICIELI
JAK Z URZĘDNIKÓW ZROBIĆ DONOSICIELI
(Zawiercie) Łukasz Konarski wybrany Prezydentem Zawiercia zapowiedział audyt, coś jak „bilans otwarcia”, który ma pokazać w jakim stanie miasto przejął po prezydencie Witoldzie Grimie. Pomysł ogólnie dobry. Policzyć, posprawdzać, wyciągnąć wnioski. To robiłem (jako wiceprezydent Zawiercia przez 3 lata) dobrze, to źle. Ci pracownicy do wymiany, inni pracowali dobrze. Zwłaszcza, że spora część pracowników Urzędu Miasta Zawiercie czy jednostek podległych miastu podlegała organizacyjnie wiceprezydentowi ds. społecznych Łukaszowi Konarskiemu. W wyborach samorządowych Konarskiemu udało się urzec mieszkańców Zawiercia wizerunkiem kogoś nowego, spoza układu, świeżego. Konarski objął więc władzę w mieście przekazując radnym i mieszkańcom to samo wrażenie: trzeba sprawdzić co nie działa, poprawić. Fakt, że współrządził miastem przez 3 lata jako Wiceprezydent ds. społecznych udało się puścić w niepamięć. 28.02.2019 12:20
Reklama
ZATAŃCZYLI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET!
ZATAŃCZYLI PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET!
(Zawiercie) 7 lutego przy fontannie w centrum Zawiercia odbyła się akcja skierowana przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczestnicy wspólnie zatańczyli w ramach wydarzenia „Nazywam się Miliard”. Impreza była okazją do wyrażenia solidarności ze wszystkimi kobietami, które są ofiarami przemocy. 26.02.2019 12:20
Reklama
Reklama
OPOZYCJA WSTRZYMAŁA SIĘ OD GŁOSU
OPOZYCJA WSTRZYMAŁA SIĘ OD GŁOSU
(Zawiercie) Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, radni przyjęli tegoroczny budżet 13 głosami „za”. Niektórzy z radnych zwracali uwagę, że ich zdaniem w tegorocznym budżecie brakuje inwestycji, co oznacza, że miasto nie będzie się rozwijało. Z kolei prezydent oraz skarbnik zapewniali, że wszystkie rozpoczęte inwestycje planuje się zakończyć, a kolejne zadania będą dodawane do budżetu w ciągu roku, jeśli znajdą się na nie środki. Były prezydent, a od listopada ub. r. miejski radny Witold Grim ocenił z kolei, że Łukasz Konarski – choć miał wystarczająco dużo czasu – nie przedstawił autorskiego budżetu, tylko oparł się na tym, co jeszcze przed wyborami przygotował były prezydent. 25.02.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
MŁODY ZAWIERCIANIN PODEJRZANY O ROZPROWADZANIE DOPALACZY
MŁODY ZAWIERCIANIN PODEJRZANY O ROZPROWADZANIE DOPALACZY
(Zawiercie) Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o handel dopalaczami. 23-latek trafił do aresztu po tym, gdy policjanci znaleźli w jego mieszkaniu biały proszek – prawdopodobnie niedozwoloną substancję. 23.02.2019 12:20
Reklama
MUNDUROWI ZATRZYMALI KILKU MĘŻCZYZN UKRYWAJĄCYCH SIĘ PRZED WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI
MUNDUROWI ZATRZYMALI KILKU MĘŻCZYZN UKRYWAJĄCYCH SIĘ PRZED WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI
(powiat zawierciański) Kilku poszukiwanych „odnalazło się” podczas piątkowych działań zawierciańskich policjantów. Kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 25 do 58 lat, z których większość miała być doprowadzona do zakładów karnych. Oprócz nich mundurowi zatrzymali nastolatka, który miał przy sobie środki odurzające. 22.02.2019 12:20
Reklama
REMIS PIESZYCH I KIEROWCÓW W KATEGORII „WYKROCZENIA”
REMIS PIESZYCH I KIEROWCÓW W KATEGORII „WYKROCZENIA”
(powiat zawierciański) W czwartek, 7 lutego, mundurowi prowadzili akcję „bezpieczny pieszy”. Podczas kilkunastogodzinnych działań funkcjonariusze odnotowali kilkadziesiąt wykroczeń, które popełniali zarówno kierowcy, jak i piesi. Jakie są najczęściej popełniane „grzechy” na drogach naszego powiatu – piesi przechodzą przez jezdnię tam, gdzie nie powinni, a kierowcy parkują w niedozwolonych miejscach i nie zawsze przepuszczają pieszych na pasach. 21.02.2019 12:20
Reklama
Reklama
ZATAŃCZYLI DLA BABĆ I DZIADZIUSIÓW
ZATAŃCZYLI DLA BABĆ I DZIADZIUSIÓW
(Zawiercie) 22 stycznia w Przedszkolu nr 8 w Zawierciu odbyła się niesamowita uroczystość związana z Dniem Babci i Dziadka. To wyjątkowe święto jest okazją, by dzieci wyraziły swą wdzięczność za trud i oddanie, bo w ramionach babć i dziadków świat wydaje się lepszy. Smerfy zatańczyły i zaśpiewały. Oczywiście nie zabrakło życzeń i ciepłych słów. 19.02.2019 12:20
Reklama
Reklama
WŁODZIMIERZ STYCZYŃSKI W ZARZĄDZIE POWIATU
WŁODZIMIERZ STYCZYŃSKI W ZARZĄDZIE POWIATU
(Zawiercie) 31 stycznia w czasie kolejnej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego Włodzimierz Styczyński, który w poprzedniej kadencji był powiatowym radnym został nieetatowym członkiem zarządu powiatu. Za jego kandydaturą zagłosowało 13 radnych, a 9 wstrzymało się od głosu. Podjęta została również uchwała dotyczącą delegowania przedstawicieli rady do składu osobowego komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 18.02.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama