Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 17:00
Przeczytaj!
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama

Zawiercie

Reklama
SENSACJA! SĘDZIA PRZYJĘŁA MANDAT!
SENSACJA! SĘDZIA PRZYJĘŁA MANDAT!
(Częstochowa) Agnieszka P-S, Sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego za parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych w Częstochowie. Z pomocą świadka, przyłapaliśmy sędzię, jak 30 stycznia 2019 parkuje w Częstochowie, przy ul. Korczaka, dokładnie przed siedzibą KRUS. Jej samochód, bordowe Suzuki Swift był zaparkowany przez kilka godzin na miejscu dla niepełnosprawnych, za szybą identyfikator osoby niepełnosprawnej, ale wydany dla syna sędzi. Może ona więc parkować na „kopercie” tylko, gdy przewozi niepełnosprawnego syna. A nie gdy chce wygodnie zaparkować w pobliżu miejsca pracy. Częstochowska policja potwierdziła fakt ukarania sędzi mandatem, ale odmawia podania jego wysokości. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to 800 zł i 4 punkty karne 07.04.2019 12:20
Reklama
Reklama
IDĄC PO KARMĘ DLA PSA, MOŻNA BYŁO „SPOD LADY” DOSTAĆ LEWE PAPIEROSY
IDĄC PO KARMĘ DLA PSA, MOŻNA BYŁO „SPOD LADY” DOSTAĆ LEWE PAPIEROSY
(Zawiercie) W ręce mundurowych wpadło ponad półtora tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Razem z nimi zatrzymany został 58-latek, który w swoim sklepie zoologicznym oferował lewy towar najbardziej zaufanym klientom. Jak informują policjanci, dochody Skarbu Państwa mogły zostać uszczuplone o blisko 26 tysięcy złotych. Zawiercianinowi za handel nielegalnym towarem może grozić grzywna, a nawet kilka lat za kratkami. 04.04.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
NAJPIERW ZŁOŻYŁ ZAMÓWIENIE, POTEM ZACZĄŁ GROZIĆ OBSŁUDZE
NAJPIERW ZŁOŻYŁ ZAMÓWIENIE, POTEM ZACZĄŁ GROZIĆ OBSŁUDZE
(Zawiercie) W jednym z lokali gastronomicznych w Zawierciu klient groził nożem właścicielowi – obywatelowi Turcji – oraz pracującej tam kobiecie. Ponadto mężczyzna straszył, że wjedzie do lokalu samochodem. Krewki 37-latek został objęty policyjnym dozorem, a prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. 03.04.2019 12:20
Reklama
NAZYWA LUDZI „BYDŁEM” AWANSOWAŁA DO SĄDU OKRĘGOWEGO
NAZYWA LUDZI „BYDŁEM” AWANSOWAŁA DO SĄDU OKRĘGOWEGO
(Myszków, Częstochowa) Od 1 marca 2019 w sekcji rozwodowej Sądu Okręgowego w Częstochowie orzeka sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Sądu Rejonowego w Myszkowie. To niewątpliwy awans. Ale ciekawostką jest, że na to stanowisko zgłosiło się 8 sędziów. Kolegium Sądu Okręgowego tylko wobec jednego kandydata wydało opinię negatywną- wobec sędzi Agnieszki Pieńkowskiej-Szekiel. Jednak to właśnie ona przez Ministra Sprawiedliwości została delegowana do Sądu Okręgowego! Agnieszka Pieńkowska-Szekiel bywa nazywana „sędzią dobrej zmiany”, rok temu skrytykowała działalność Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, wystąpiła z niego. Niedługo później została wybrana Komisarzem Wyborczym w Częstochowie. To dodatkowe kilka tysięcy złotych pensji. Teraz awansuje kolejny raz, mimo negatywnej opinii Kolegium Sądu Okręgowego, Minister Sprawiedliwości to właśnie ją deleguje do SO w Częstochowie. Gazeta Myszkowska prześledziła aktywność internetową sędzi Pieńkowskiej. Osoby protestujące pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nazywa „bydłem”. Inne jej wpisy wyraźnie pokazują jaki stosunek nowa sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie ma do sporej części społeczeństwa. Tej części, która nie popiera wielu zmian wprowadzanych przez rząd PiS-u. 02.04.2019 12:20
Reklama
Reklama
RADNI ZAWIERCIA NIE CHCIELI POPRZEĆ NAUCZYCIELI!
RADNI ZAWIERCIA NIE CHCIELI POPRZEĆ NAUCZYCIELI!
(Zawiercie) Grupa radnych przed sesją Rady Miasta Zawiercie próbowała dołożyć do porządku obrad uchwałę będącą deklaracją poparcia dla postulatów nauczycieli. 86% szkół w Zawierciu poparło postulaty strajkowe, warto więc zwrócić uwagę, jakie zdanie na ten temat mają nasi radni. I tu ciekawostka. Najpierw na Komisji Oświaty głosami 3:2 radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, na sesji koalicja rządząca prezydenta Konarskiego (OdNowa, PiS i NAW) nie dopuściła nawet uchwały do włączenia jej w porządek obrad. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że przeciwko uchwale głosowali radni będący nauczycielami i uczeń technikum, który jest radnym! 01.04.2019 12:22
Reklama
Reklama
Reklama
KILKASET MILIONÓW TO ZA MAŁO NA OBWODNICĘ?
KILKASET MILIONÓW TO ZA MAŁO NA OBWODNICĘ?
(Zawiercie) Prace nad budową obwodnicy Poręby i Zawiercia zdominowały ostatnie, lutowe posiedzenie Rady Powiatu Zawierciańskiego. Kilka dni wcześniej odbyło się otwarcie ofert w przetargu na tę budowę – najtańsze oferty przewyższyły kwoty, które Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierzała przeznaczyć na inwestycję. Nadzieję na to, że obwodnica powstanie, a przetarg uda się rozstrzygnąć i przystąpić do prac mają wszyscy, jednak zdania na temat tego, kto i ile dotychczas zrobił w sprawie obwodnicy są podzielone. 31.03.2019 12:20
Reklama
ODRA ZA MIEDZĄ
ODRA ZA MIEDZĄ
(Myszków, Zawiercie) Od połowy lutego do połowy marca myszkowski sanepid potwierdził siedem przypadków zachorowania na odrę. Troje pacjentów trafiło do Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Siedem osób w miesiąc to bardzo dużo – w Myszkowie od 2013 roku do listopada 2018 nie odnotowano ani jednego przypadku odry. Póki co chyba nie ma się jeszcze czego obawiać w Zawierciu – jak poinformował nas w ubiegły wtorek, 19 marca tutejszy sanepid, dotąd odnotowano jeden przypadek podejrzenia odry. 30.03.2019 12:20
Reklama
ZAPROSZENIA NA KABARET PARANIENORMALNI
ZAPROSZENIA NA KABARET PARANIENORMALNI
W najbliższy piątek w Zawierciu wystąpi Kabaret Paranienormalni. Dla naszych Czytelników mamy kilka podwójnych zaproszeń na to wydarzenie. Jak je zdobyć? Szczegóły znajdziecie Państwo w najnowszym numerze Kuriera Zawierciańskiego. Zapraszamy do lektury! 30.03.2019 07:06
Reklama
Reklama
STRAJK NAUCZYCIELI CORAZ BLIŻEJ
STRAJK NAUCZYCIELI CORAZ BLIŻEJ
Związek Nauczycielstwa Polskiego z ponad miesięcznym wyprzedzeniem ogłosił strajk. Ma się on rozpocząć w poniedziałek, 8 kwietnia i potrwać do odwołania. Pracownicy oświaty w całej Polsce walczą o to samo – podwyżkę wynagrodzeń, dokładnie 1000 zł brutto. Jeśli czym prędzej rządzący nie dojdą do porozumienia z nauczycielami, to pod znakiem zapytania stoją kwietniowe egzaminy - ósmoklasisty i gimnazjalne. W woj. Śląskim w spór zbiorowy weszło 87% placówek (dane z początku marca). Nie ma wątpliwości, że Zawiercie nie będzie na mapie województwa „łamistrajkiem”. 28.03.2019 12:20
Reklama
Reklama
COROCZNA ZMORA POLSKICH STRAŻAKÓW JUŻ SIĘ ZACZYNA
COROCZNA ZMORA POLSKICH STRAŻAKÓW JUŻ SIĘ ZACZYNA
Okres przejściowy pomiędzy zimą i wiosną to czas, w którym rozpoczyna się nielegalne wypalanie traw. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu, w tym roku na terenie naszego województwa z powodu wypalania traw zginęły już dwie osoby. Zarówno policjanci, jak i strażacy każdego roku prowadzą szeroko zakrojone akcje informacyjne, mające uświadamiać ludzi, że wypalanie traw nie przynosi żadnych korzyści – jedynie straty. Mimo tego wciąż znajdują się amatorzy ognia, którym wydaje się, że oni wiedzą lepiej. I mają rację – tylko im się tak wydaje. 27.03.2019 12:20
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama