Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 17:35
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

ZAWIERCIANIE STAJĄ W OBRONIE POLICJANTÓW

(Zawiercie) Już jutro, w sobotę 11 maja, zbierane będą podpisy pod petycją poparcia dla Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu oraz policjantów pracujących w tutejszej jednostce. Wobec szefa zawierciańskich mundurowych wszczęto procedurę odwoławczą, a wobec kilku funkcjonariuszy postępowanie dyscyplinarne. U podstaw takich decyzji leży dokonane w ubiegłym roku zatrzymanie kierowcy, który spowodował wypadek, w wyniku którego 27-letnia Karolina Bebel do dzisiaj jest w śpiączce. - Po wypadku sprawca został przez policjantów zatrzymany, na co złożył zażalenie do prokuratury. Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał, że zatrzymanie było bezzasadne, nielegalne i nieprawidłowe, Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w mocy to postanowienie. A wobec policjantów, którzy tego dnia mieli styczność ze sprawą wypadku spowodowanego przez cudzoziemca wszczęto postępowanie - czytamy w petycji.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie) Już jutro, w sobotę 11 maja, zbierane będą podpisy pod petycją poparcia dla Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu oraz policjantów pracujących w tutejszej jednostce. Wobec szefa zawierciańskich mundurowych wszczęto procedurę odwoławczą, a wobec kilku funkcjonariuszy postępowanie dyscyplinarne. U podstaw takich decyzji leży dokonane w ubiegłym roku zatrzymanie kierowcy, który spowodował wypadek, w wyniku którego 27-letnia Karolina Bebel do dzisiaj jest w śpiączce. - Po wypadku sprawca został przez policjantów zatrzymany, na co złożył zażalenie do prokuratury. Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał, że zatrzymanie było bezzasadne, nielegalne i nieprawidłowe, Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w mocy to postanowienie. A wobec policjantów, którzy tego dnia mieli styczność ze sprawą wypadku spowodowanego przez cudzoziemca wszczęto postępowanie - czytamy w petycji.

Jutro (w sobotę, 11 maja) w godzinach 10:00-12:00 koło Ryneczku na Żabkach w Zawierciu (od strony wieżowców Parkowej) będą zbierane podpisy w tej sprawie.  Na pomysł zorganizowania akcji poparcia dla zawierciańskich policjantów wpadły przyjaciółki 27-letniej Karoliny, poszkodowanej w wypadku, do którego doszło we wrześniu 2018 roku. Petycję można również podpisać przez internet: 
https://podpisz.to/petycja/poparcie-wobec-komendanta-kpp-w-zawierciu-oraz-3-policjantow-z-komendy,451

 

Ponieżej zamieszczamy treść petycji, adresowanej do Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego:

"Szanowny Panie Ministrze,

My, mieszkańcy powiatu zawierciańskiego oraz wszyscy popierający naszą inicjatywę, uprzejmie prosimy o interwencję w sprawie komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz policjantów z tej komendy. Komendant Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wszczął procedurę odwołania ze stanowiska zawierciańskiego komendanta, z kolei wobec 3 policjantów z KPP w Zawierciu wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Sprawa jest związana z wypadkiem samochodowym, do którego doszło w dniu 6 września 2018 r. w Zawierciu. Obywatel Austrii wymuszając pierwszeństwo wjechał
w samochód, którym podróżowały 3 osoby – jedna z nich, 27-letnia Karola Bebel, mama 7-letniej Leny i 4-letniej Poli, w wyniku zdarzenia do dziś jest w śpiączce. Po wypadku sprawca został przez policjantów zatrzymany, na co złożył zażalenie do prokuratury. Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał, że zatrzymanie było bezzasadne, nielegalne i nieprawidłowe, Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w mocy to postanowienie. A wobec policjantów, którzy tego dnia mieli styczność ze sprawą wypadku spowodowanego przez cudzoziemca wszczęto postępowanie. Z kolei procedurę odwoławczą wobec komendanta KPP w Zawierciu wszczęto, ponieważ… w wewnętrznym (nieopublikowanym w mediach!) dokumencie policji zakwestionował on postanowienie sądu.

We wrześniu ubiegłego roku grupa koleżanek Karoliny utworzyła grupę na Facebooku „Obudź się Karola – bazarek dla Karoli” składającą się z ponad 11 tysięcy osób (w niespełna 50-tysięcznym Zawierciu), grupa ta zorganizowała liczne wydarzenia i zbiórki środków na rehabilitację Karoliny Bebel. Każda ze zbiórek zawsze spotykała się z bardzo entuzjastyczną reakcją mieszkańców powiatu zawierciańskiego, do tej pory zebrano ponad 200 tys. zł.

Dla mieszkańców z Zawiercia wszczęcie postępowań dyscyplinarnych oraz procedury odwoławczej wobec policjantów i komendanta z KPP w Zawierciu jest kompletnie niezrozumiałe i absolutnie bulwersujące. Zadajemy pytanie: czy dlatego mają oni zostać ukarani, bo sprawa dotyczyła cudzoziemca? Czy nie zastosowano w tej kwestii przez KWP
w Katowicach podwójnych standardów?

Szanowny Panie Ministrze, uprzejmie i bardzo serdecznie prosimy o obronę policjantów z zawierciańskiej komendy.

Mieszkańcy popierający policjantów podpisani na osobnych listach"


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: podpis Treść komentarza: 20 latek + audi... zero zdziwienia końcowym efektem... Data dodania komentarza: 28.05.2026, 09:12 Źródło komentarza: JECHAŁ ZA SZYBKO SKOŃCZYŁ PODRÓŻ W ROWIE Autor komentarza: Przepraszam nie doczytałem do końca Treść komentarza: Poziom tego artykułu jest taki jak to stwierdzenie "czytamy w piśmie podpisanym przez 21 nauczycieli. To prawie całe grono pedagogiczne, które formalnie liczy 36 osób". 58% to prawie wszyscy? Dobre. Kiedyś usłyszałem trafne stwierdzenie, że dyrektorem się bywa, a nie zostaje na całe życie. Ktoś z 21 letnim stażem powinien umieć odejść z honorem, a widzę, że powstał z tego niezły cyrk. Ciekawe jakie wartości przekazywane są tam dzieciom, skoro osoba z takim doświadczeniem nie umie pogodzić się z porażką. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 16:15 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: Piliczanin Treść komentarza: Dziękuję za ten wpis! Na Facebooku wypowiadają się anonimowe konta powiązane z ludźmi burmistrza, próbując wprowadzać zamieszanie i siać hejt bez żadnych konkretnych argumentów. Rozumiem zmiany, jeśli coś nie działa i wymaga poprawy. Jednak w przypadku tej szkoły trudno nie zauważyć, że jest zadbana, stale coś się w niej dzieje, a dyrektor wyraźnie angażuje się w swoją pracę i dobrze nią zarządza. Dlatego taka zmiana w obecnej sytuacji wydaje się po prostu bardzo niesprawiedliwa i przykra. Data dodania komentarza: 27.05.2026, 15:14 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: rober Treść komentarza: ale wiecie że już jest po finale i mistrzostwo zostało wygrane w piątym meczu? Data dodania komentarza: 14.05.2026, 07:25 Źródło komentarza: PIERWSZE SPOTKANIE PÓŁFINAŁOWE DLA JURAJSKICH RYCERZY J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Dobra sugestia. Dziękujemy. Chodzi panu o tę część Podmiejskiej przy Aluronie? Po drugiej stronie jest rozgrzebanie i brudno, choć widzimy, że po artykule "BRUDASY" nieco się, poprawiło. Wybieramy się obejrzeć to miejsce dokładnie, bo to jedna z najbrudniejszych, a jednocześnie najbardziej dochodowa dla budżetu miasta część Zawiercia. Dziwi nas nieco, że firmy które są przy tej ulicy i sąsiedniej to znoszą i płacą. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 10:30 Źródło komentarza: BRUDASY Autor komentarza: marko Treść komentarza: a może napiszecie też coś o przebudowie ulicy Podmiejskiej a przede wszystkim przeciągających się pracach, to trwa już kilka lat serwując drogowy komunikacyjny koszmarek w tym rejonie. Skandaliczny tok prowadzenia tych robót zasługuje na osobny artykuł. Data dodania komentarza: 13.04.2026, 09:33 Źródło komentarza: BRUDASY
Reklama
Reklama
Reklama